امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: یکی از نگرانی‌های عمده‌ی مردم گرانی اجناس و عدم ثبات نرخ‌هاست

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس:  یکی از نگرانی‌های عمده‌ی مردم گرانی اجناس و عدم ثبات نرخ‌هاست

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به مواضع هیات دیپلماتیک جمهوری اسلامی در مقر سازمان ملل گفت: از موضع‌گیری‌های مناسب و با صلابت رئیس جمهور که در چارچوب منویات رهبری بود تشکر می‌کنم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به نقل از خبرنگار پارلمانی ایسنا، سید محمد باقر عبادی در نطق میان دستور خود عنوان کرد: امیدوارم این موضع‌گیری‌ها موجبات تفاهم برد- برد را که شیرین کننده‌ی کام مردم انقلابی است فراهم کنند که خود حماسه‌ی سیاسی دیگری است.

این عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه در راستای حماسه‌ی سیاسی که رهبری عنوان فرمودند مردم حضور جدی و حماسی در صحنه داشتند و موجبات تقویت نظام و یاس دشمن را فراهم نمودند، رئیس جمهور نیز در اولین فرصت کابینه‌اش را معرفی کرد و این کابینه با رای کم نظیر مجلس فعالیت خود را آغاز کرد، سرعت عمل رئیس جمهور و همکاری مجلس گام موثری در حماسه‌ی سیاسی بود.

نماینده بیرجند خاطرنشان کرد:‌ سال جاری را رهبری به عنوان سال حماسه‌ی سیاسی و اقتصادی معرفی کردند در راستای حماسه سیاسی اقدامات شایسته‌ای از سوی مردم ایجاد شد؛ امیدواریم حماسه‌ی اقتصادی توسط مسئولین پربارتر از همیشه باشد تا برای جوانان جویای کار اشتغال‌زایی شود.

وی افزود:‌ یکی از نگرانی‌های عمده‌ی مردم گرانی اجناس و عدم ثبات نرخ‌هاست، هر چند تحریم‌های ناجوانمردانه بخشی از علت این مشکل است اما بخشی از آن هم ناشی از عدم نظارت درست و به موقع، رها کردن بازار، عدم برخورد جدی با مخالفان و دستورهای غیر کارشناسانه است که لازم است تیم اقتصادی دولت اقدام شایسته‌ای در این مورد انجام دهد.

عبادی افزود: دسته‌ی دیگری از مشکلات ریشه‌ای‌تر است و باید کارشناسی شود، یکی از این مسائل توجه ویژه به استان‌های محروم است که مواهب فراوان خدادادی دارد اما به دلیل بی‌توجهی و دور افتادگی از مرکز دارای مشکلات اساسی هستند.

نماینده‌ی بیرجند خاطرنشان کرد: یکی از استانهای محروم استان خراسان جنوبی است که با وجود مرزی بود و قرار‌گیری در مسیر‌های ترانزیتی و قابلیت معدنی و کشاورزی و دارا بودن مردمی فهیم، متدین، سخت کوش و قانع به دلیل تاخیر در تقسیم خراسان بزرگ و برخی دلایل دیگر محروم ماند، اگر چه بعد از تقسیمات اقدامات خوبی انجام شد ولی ضرورت توجه به این استان هنوز احساس می‌شود.

این نماینده مجلس در ادامه به طرح برخی از مشکلات حوزه‌ی انتخابیه‌اش پرداخت و گفت: مهمترین عامل بازدارنده‌ی توسعه‌ی استان کمبود شدید آب است که باعث مهاجرت مردم، روستاییان و خالی شدن مرزهای شرق کشور می‌شود به طوری که در برخی روستاها آب را با تانکر می‌برند.

او ادامه داد: توجه ویژه دولت به دریاچه‌ی ارومیه گرچه خوب است ولی باید توجه داشته باشد که بسیاری از حوزه‌های انتخابیه‌ی این جانب آب آشامیدنی برای خوردن ندارند.

عبادی پیشنهاد کرد: هیات ویژه‌ای از طرف رئیس جمهور مسئول رسیدگی به خشکسالی استان خراسان جنوبی شود.

احداث راه آهن شرق نیز مساله‌ی دیگری بود که نماینده‌ی بیرجند مطرح کرد.

او گفت: این طرح در حد مطالعه باقی مانده در صورتی که اجرایی شدن راه آهن یکی از زیرساخت‌های بسیار مهم منطقه است، تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفره بیرجند، دو بانده شدن راه‌های اصلی استان، اتمام بیمارستان بیرجند و تامین نیرو برای بیمارستان‌های تازه تاسیس، گاز رسانی به برخی روستاها موارد دیگری بود که نماینده‌ی بیرجند مطرح کرد.

او همچنین به دولت پیشنهاد داد: سفری به استان خراسان جنوبی داشته باشد.

 

انتهای پیام

http://www.isna.ir/fa/news/92070704390/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%AC%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا