امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: عملکرد ضعیف برخی مدیران/انتصاباتی که با دلایل سیاسی انجام می شود

نماینده بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: عملکرد ضعیف برخی مدیران/انتصاباتی که با دلایل سیاسی انجام می شود
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر برخی از مدیران دچار ضعف هستند و بر اساس گرایش های سیاسی انتخاب شده اند.

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار بالای محرومین در خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضرمردم خراسان جنوبی از نظر سرانه درآمد در رده های پایین کشور قرار دارند که باید توجه ویژه ای به این موضوع انجام شود.

وی به دیدار روز گذشته خود با رئیس کمیته امداد کشور اشاره کرد و گفت: در این دیدار مشکلات و محرومیت های موجود در استان مطرح و بر لزوم توجه ویژه به خراسان جنوبی تاکید شد.

کمیته امداد روند دریافت تسهیلات را تسهیل کند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از موانع دریافت تسهیلات برای مددجویان کمیته امداد، عنوان داشت: در حال حاضر بانک ها در پرداخت تسهیلات و دریافت تضامین سخت گیری های زیادی انجام می دهند که نیاز است کمیته امداد با همکاری بانک ها روند دریافت تسهیلات را تسهیل کند.

عبادی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی درست برای اشتغال مددجویان، بیان داشت: کمیته امداد می تواند با سرمایه گذاری در حوزه صنایع دستی حجم زیادی از اشتغال در این بخش را ایجاد کند.

وی ادامه داد: همچنین نیاز است که کمیته امداد در خصوص بازاریابی برای فروش این صنایع دستی مطالعاتی انجام داده و با صادرات آن به بازارهای جهانی کمک زیادی به اشتغال مددجویان داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه کمیته امداد به خراسان جنوبی شد و افزود: در این دیدار از رئیس کمیته امداد کشور برای سفر به استان دعوت شد که با نگاه مثبت مهندس فتاح این دعوت مورد قبول واقع شد.

نباید شجاعت از مدیران گرفته شود

عبادی همچنین به نخستین دیدار مجمع نمایندگان استان با مدیرکل دیوان محاسبات استان اشاره کرد و گفت: دیوان محاسبات یک بازوی نظارتی برای مجمع نمایندگان بوده که در این دیدار برخی از گزارش های مفاسد اقتصادی در استان مطرح و پیگیری شد.

وی با بیان اینکه در این دیدار تأکید شد که نباید شجاعت از مدیران گرفته شود، بیان کرد: گاهی اوقات مدیران برای خدمت به مردم جابجایی در سرفصل های اعتباری داشته باشند تا این اعتبارات در جای دیگری که نیاز بیشتری است هزینه شود که نیاز است دیوان محاسبات نیز در این زمینه با مدیران همکاری داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در عین حال این موضوع جدا از مفاسد اقتصادی که افراد خاص به صورت خاص نفع می برند بوده که باید جدیت با این موارد برخورد کرد.

میزان برگشتی اعتبارات استان ناچیز بود

عبادی، بررسی وضعیت هزینه کردی اعتبارات و میزان برگشتی اعتبارات استان را یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این دیدار عنوان کرد و افزود: طبق گزارش دیوان محاسبات میزان برگشتی اعتبارات استان در سال گذشته خیلی کم  و ناچیز بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین در این دیدار عملکرد مدیران استان مورد بررسی قرار گرفت، افزود: برخی از مدیران از نظر عملکردی ضعیف بودند که از دستگاه های اجرایی می خواهیم مدیران امین و قوی را انتخاب کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از مدیران دچار ضعف هستند و بر اساس گرایش های سیاسی انتخاب شده اند، عنوان داشت: از دستگاه های اجرایی انتظار داریم در انتخاب مدیران به دنبال مباحث سیاسی نباشند و اگر بر اساس مسائل سیاسی انتخاب می شوند حداقل مدیران قوی انتخاب شوند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا