امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده بیرجند در مجلس شورای اسلامی: نگاه سیاسی و سطحی مهم‌ترین مانع تحقق شعار سال شده است

نماینده بیرجند در مجلس شورای اسلامی: نگاه سیاسی و سطحی مهم‌ترین مانع تحقق شعار سال شده است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که با اتمام سال ۹۳ هنوز شعار اقتصاد مقاومتی که رهبری برای این سال انتخاب کرده بودند در حد همان نام‌گذاری و شعار باقی‌مانده است، گفت: علت عدم تحقق شعار سال، نگاه سیاسی و زبانی به شعار سال بوده است که موجب شده رهنمودهای رهبری در این زمینه بر زمین باقی بماند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در بیرجند، بابیان این‌که مسؤولان دولتی نسبت به شعار سال ۹۳ رهبری که مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است، هیچ‌گونه اهتمامی نورزیدند و هنوز کار عمده و خاصی برای تحقق آن انجام‌نشده است، گفت: علت عمده این امر، داشتن نگاه سیاسی و زبانی نسبت به شعار سال و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است که در عمل بهای این بی‌توجهی و غفلت مسؤولان موجب افزایش فشار بر زندگی مردم، افزایش فاصله طبقاتی و گردن کشی دشمن در مقابل انقلاب و وابسته باقی ماندن اقتصاد و فرهنگ ملی شود.

وی افزود: تاکنون رهبری برای تحقق این شعار تذکراتی داده‌اند و حتی گلایه‌هایی هم کرده‌اند و با توجه به این که ایشان نسبت به کلیات این موضوع معترض بودند اما هیچ اقدام محسوسی برای تحقق رهنمودهای ایشان انجام‌نشده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تصریح کرد: مسؤولان فرهنگی و اقتصادی که امکانات دارند و کارهای کلان به دست آن‌ها است باید گزارش دهند که چرا هنوز هم مشکلات مردم در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی به‌عنوان یک معضل مطرح است.

حجت‌الاسلام عبادی هدف از نام‌گذاری سال‌ها توسط رهبری را متوجه کردن مسؤولان و مردم نسبت به مسائل مهم جامعه دانست و گفت: ایشان تمام مسائل جامعه را رصد و مورد تحلیل قرار می‌دهند و پس از دسته‌بندی مهم‌ترین مسائل را انتخاب و برای اهتمام و اجرا اعلام می‌کنند.

وی افزود: با توجه به همزمانی سال نو با ایام فاطمیه، پیش‌بینی می‌ شود رهبر معظم انقلاب شعاری بر مبنای زندگی حضرت زهرا(س) و سبک زندگی اسلامی برگرفته از مکتب ایشان را انتخاب کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس بابیان این‌که با شروع سال جدید نباید شعار سال قبلی فراموش شود، ادامه داد: نام‌گذاری سال بر مبنای راهبردهای خاصی صورت می‌گیرد و کشور زمانی می‌تواند به پیشرفت برسد که شعار هرسال در ادامه شعار سال بعد ادامه یابد و مسؤولان نسبت به راهبردهای رهبری در سال‌های گذشته بی‌تفاوت نبوده و نگاهی دولتی و زودگذر و سیاسی به شعار سال نداشته باشد.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به این‌که حداقل‌های انجام‌شده در سال جاری برای تحقق شعار سال نشان می‌دهد باید مسؤولان پایبندی بیشتری به اصل ولایت داشته و سخنان رهبری را مانند سایر فرایض واجب خود انجام داده و به این نکته توجه کنند که عمل به رهنمودهای رهبری عین عمل به فرایض واجب دینی است، یادآور شد: اگر رهنمودهای رهبری و شعار سال محقق شود به‌یقین می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه مسلط شویم./۹۶۸/ت۳۰۲/ب

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا