امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:مسئولان اجرایی از نتایج پژوهش ها استفاده کنند

نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:مسئولان اجرایی از نتایج پژوهش ها استفاده کنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد:از دیدگاه بنده غیر از مرکز پژوهش ها باید بسیاری از موسسات خصوصی نیز در عرصه پژوهش فعال شده و به دستگاه های دولتی کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نقل از ویژه نامه مجلس ۲۷ شهریورماه روزنامه آوای خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی گفت: توصیه ما توجه ویژه مسئولان اجرایی به نتایج تحقیق ها و پژوهش هایی است که از سوی مراکز این چنینی صورت گرفته اند.

حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی با بیان این مطلب به آوای خراسان جنوبی اظهار داشت:بایستی به نظرات دیوان محاسبات توجه شود اگر چه گاهی ممکن است برخی مدیران از سر ناچاری خارج از چارچوب های دیوان محاسبات اقدام کنند. وی در ادامه یادآور شد:معمولا مشهور است که برخی مدیران قدیمی را در دیوان محاسبات پیدا می کنند.اما به طور کلی از نظرات کارشناسی دستگاه های پژوهشی کمتر استفاده می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد:از دیدگاه بنده غیر از مرکز مرکز پژوهش ها باید بسیاری از موسسات خصوصی نیز در عرصه پژوهش فعال شده و به دستگاه های دولتی کمک کنند. این نیست که از حتما از نظرات مراکز پژوهشی دولتی استفاده شود.

این نماینده مجلس نهم در توضیح بیشتر خاطر نشان کرد:باید مراکز پژوهشی و تحقیقاتی خصوصی فعال باشند و این شرکت ها نظرات خود درباره موضوعات مختلف ارائه دهند و حتی مجلس از این نظرات استفاده کنند. زمانی که وزیر مدیر یا نماینده ای منصبی را در اختیار می گیرند دیگر فرصت مطالعه تحقیق و فکر کردن را ندارند. از همین رو دستگاه های پژوهشی باید وجود داشته باشند تا مسئولان بتوانند با استفاده از نظرات آنها تصمیم بگیرند. همچنین می بینیم که در سال های گذشته برخی اقداماتی انجام شده که خیلی کارشناسی نبوده و اگر از این نظرات استفاده می شد شاید برخی اتفاقات روی نمی داد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا