امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم: رسانه‌های جهان اسلام با روشنگری جنایات آل‌سعود را منعکس کنند

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با تسنیم: رسانه‌های جهان اسلام با روشنگری جنایات آل‌سعود را منعکس کنند

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی گفت: رسانه‌های جهان اسلام باید با روشنگری جنایات آل‌سعود و اسرائیل را منعکس کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به فاجعه غم انگیز حادثه منا اظهار داشت: در این حادثه که سبب کشته و زخمی شدن هزاران نفر از حجاج شد، دل هر انسانی به درد آورد.

وی با تسلیت به مقام معظم رهبری در مورد این حادثه افزود:بی تدبیری و بی لیاقتی دولت عربستان زمینه ساز این ضایعه غم انگیز شد و بدون شک کارگزاران حج  باید پیگیر انتقال اجساد، زخمی‌ها باشند و دولت باید بحث‌های حقوقی را پیگیری کند تا شاهد اتفاقات دیگری از این قبیل نباشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفـت:حادثه دیروز منا دل هر مسلمانی را به درد می آورد، مردمانی که از سراسر دنیا با علاقه، ایمان و اعتقادی که داشتند برای انجام مناسک حج در سرزمین عربستان حاضر شدند که با حادثه دیروز جان خود را از دست دادند.

عبادی افزود:این ضایعه غم انگیز هرگز از خاطر امت اسلامی محو نمی‌شود زیرا بی تدبیری و بی لیاقتی دولت عربستان زمینه‌ساز این ضایعه غم انگیز شد و امسال جریان عجیب سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و حادثه دیروز منی بار دیگر بی‌لیاقتی را نشان داد.

وی اظهار داشت: وزارت امور خارجه کشورمان باید مباحث سیاسی، دیپلماسی و حقوقی را پیگیری کند تا بر دولت عربستان فشار وارد شود تا دیگر این گونه حوادث تکرار نشود زیرا حادثه سقوط جرثقیل هم حادثه عجیبی بود و به تعبیری دیگر هدف آل‌سعود از انجام این حوادث دور ساختن اذهان مسلمانان از جنایات رژیم منحوس صهیونیستی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفـت: توجهیاتی که آل سعود در زمینه حوادث دیروز و سقوط جرثقیل بیان می‌کند، قابل قبول نیست زیرا آن‌ها تلاش دارند این فضاحتی که به بار آمده بی‌کفایتی خود را بپوشانند و علت حادثه را به گردن دیگران بیندازند.

عبادی افزود:  آل‌سعود با راه انداختن حوادث جرثقیل در مکه و سرزمین منا موجب فراموشی تعرض بی سابقه صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی شود که بهتر بود به جای این اعمال ننگین و به جای خضوع وخشوع در برابر بزرگترین مدافع اسرائیل یعنی آمریکا همگام با مسلمانان جهان فریاد برائت از آمریکا و اسرائیل سر می‌داد.
وی اظهار داشت: آل‌سعود به جای تمرکز در قتل وعام مردم و کودکان بی دفاع یمن و تقویت فکری، مالی و جریان خشن تکفیری که موجب شادی دستگاه‌های صهیونیست ضد اسلام می‌شود باید به اداره درست مراسم حج می‌پرداخت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌های جهان اسلام باید با روشنگری جنایات آل سعود و اسرائیل را منعکس کنند، گفـت:رسانه‌ها باید با قدرت هرچه بیشتر در این زمینه کار کنند و از جنایات رژیم اسرائیل غافل نشوند و دولت عربستان بیشتر مسلمانان را مشرک می‌خواند اما خودش سر دسته سران شرک است و خضوع، خشوع در برابر پیامبر رحمت را شرک می‌داند اما خود با افتخار در برابر آمریکا خضوع دارد.

عبادی افزود: مکه، مدینه جزو امکان مقدس برای تمامی مسلمانان جهان است اگر آل‌سعود نمی‌تواند امنیت و احترام به زائران خانه خدا را حفظ کند باید شورایی از دنیای اسلام تشکیل شود تا اداره کننده این اماکن مقدسه باشند.

وی تصریح کرد: ما مصیبت بزرگ را به رهبر معظم انقلاب و به ملت ایران به ویژه مردم خراسان جنوبی تسلیت عرض می‌کنیم و برای درگذشتگان علو درجه برای مصدومان شفای عاجل آرزومندیم.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا