امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی: نسبت به انتصاب فتنه گران سکوت نخواهم کرد

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی: نسبت به انتصاب فتنه گران سکوت نخواهم کرد

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: خیلی از این افرادی که باید محاکمه می شدند و به زندان می رفتند حتی از کار خود برکنار نشدند اما این که برخی از این افراد بیایند و پست های مهمی بگیرند و وزیر و معاون وزیر و استاندار و مدیرکل و رئیس دانشگاه شوند پذیرفتنی نیست.همایش شوراهای اسلامی روستایی شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از پایگاه خبری تحلیلی خاورستان حجت السلام سید محمد باقرعبادی اظهار داشت: کسانی در سال ۸۸ فتنه بزرگی را برپا کردند و دل مردم، رهبر معظم انقلاب و خانواده های شهدا را خون کردند قابل اعتماد نیستند و تکیه دولت به چنین افرادی خطایی بزرگ خواهد بود این افراد نهادی های قانونی ( نهادهایی که نقش نظارت، اجرا و قضاوت) را نپذیرفتند ور فتارهایی هایی از خودشان نشان دادند که موجب خوشخالی منافقین، رژیم صهیونیستی، آمریکا و همه دشمنان نظام شد. شعارهایی سر دادند که با مبانی جمهوری اسلامی و دیدگاه های امام مخالفت داشت همچون نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران یا توهین به ولایت فقیه و …. حتی وقتی رهبری از آنان خواست که از گویندگان این گونه شعارها برائت بجویند این کار را نکردند به راستی چگونه می شود به چنین افرادی اعتماد کرد؟

 وی با طرح این پرسش که  اگر در آمریکا چنین اتفاقی می افتاد آیا نظام حاکم بر ایالات متحده بر چنین افرادی اعتماد می کرد؟ افزود: هیچ کشوری حتی کشورهای مدعی دموکراسی نسبت به کسانی که به مبانی آن نظام خدشه وارد می کنند و در برابر آن می ایستند با مماشات برخورد نمی کند.

وی با بیان اینکه نظام با مماشات با آن ها برخورد کرد ادامه داد:  خیلی از این افرادی که باید محاکمه  می شدند و به زندان می رفتند حتی از پست های خودشان معزول نشدند اما این که برخی از این افراد بیایند و پست های مهمی بگیرند و وزیر و معاون وزیر و استاندار و مدیرکل و رئیس دانشگاه شوند پذیرفتنی نیست.

حجت الاسلام عبادی  با اشاره به این سخن رییس جمهوری در مراسم معارفه کابینه که بیان کرده بود خط قرمز من مقام معظم رهبری است افزود:  ما انتظار داریم وی صادقانه پایبند به این سخن خود باشد نه آن که به فردی که در جایی به مقام معظم رهبری اهانت کرده است و به نوعی به روی نظام شمشیر کشیده است را پست بدهیم و بر روی این کار خود اصرار هم داشته باشیم لذا باید به مردم و خانواده شهدا و ایثارگران حق داد که نسبت به این موضوع حساس شوند و شک کنند که این گفته کجا و عمل به آن کجا؟لذا از رییس جمهور محترم که خود یک روحانی مبارز انقلابی است تقاضا می کنم که گرفتار مماشات با فتنه گران نشود.

وی همچنین درباره واکنش احتمالی خود نسبت به واگذاری برخی مناصب به فتنه گران در استان گفت: هر چند اصل انتصاب در اختیار دولت است اما نمایندگان مجلس بر این مهم نظارت دارند. من نسبت به انتصاب فتنه گران سکوت نخواهم کرد چرا که انتصاب چنین افرادی عوارض بدی خواهد داشت و حتی خود مردم از ما خواهند پرسید چرا در این باره سکوت کردید؟ چرا اعتراض خود را بیان نداشتید؟ لذا سکوت جایز نیست تا فتنه دیگری رخ ندهد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا