امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:خراسان‌جنوبی در انتهای صف بودجه ۹۷ است/ زمانی می‌توان از قیمت جهانی بنزین صحبت کرد که حقوق مردم نیز در حد جهانی باشد

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:خراسان‌جنوبی در انتهای صف بودجه ۹۷ است/ زمانی می‌توان از قیمت جهانی بنزین صحبت کرد که حقوق مردم نیز در حد جهانی باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه ۹۷ به مجلس ارائه شد و نسبت به این لایحه در مجلس نقد فراوانی وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  به نقل از خبرگزاری فارس

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: لایحه بودجه ۹۷ به مجلس ارائه شد و نسبت به این لایحه در مجلس نقد فراوانی وجود دارد.

وی افزود: در این لایحه بسیاری از اعتبارات استانی دیده شده و نسبت به آن نقد است چرا که ممکن است تهران و مرکز از برخی مسائلی که در استان‌ها است شانه خالی کند و مشکلاتی ایجاد شود.

*بسیاری از نمایندگان نسبت به این شکل بودجه خوش‌بین نیستند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از نمایندگان نسبت به این شکل بودجه خوش‌بین نیستند، گفت: رقم کلی بودجه کاهش پیدا کرده و بنا بر آنچه که آقای نوبخت در جلسه‌ای در فراکسیون اعلام کرد اعتبارات تملک دارایی نزدیک به ۳۵ درصد کاهش داشته است و حالا دیدگاه ایشان این است که واقعی‌تر شده چرا که محقق نمی‌شود و همین رقم درخراسان‌جنوبی ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

عبادی ادامه داد: در عین حال در مجلس اعتراض کردم که استانی که برخوردار نیست با این شکل کار دولت به استان‌های برخوردار نزدیک نخواهد شد و توجهی بیشتری را نیاز داشته و البته استاندار هم پیگیری‌های خود را داشتند.

وی بیان کرد: لایحه در دولت به تصویب رسید و نطفه لایحه بسته شده و در مجلس طبیعتا تغییراتی را می‌شود انجام داد اما متوسط درصد تغییرات ۱۰ تا ۱۵ درصد  است.

*سال گذشته بیشترین تغییر بودجه را برای خراسان‌جنوبی داشتیم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال گذشته استثنایی در بودجه بود که بیشترین تغییر بودجه را برای خراسان‌جنوبی داشتیم و نزدیک به ۳۵۵ میلیارد تومان در مجلس به اعتبارات استان افزوده شد و کاری بی‌نظیر بود.

عبادی تبیین کرد: مهم است که دولت که لایحه را ارائه می‌دهد چگونه ارائه دهد چرا که در مجلس کار سخت می‌شود چون همه بخش‌ها افرادی را دارد که متکفی آن هستند تغییر آنچه که ارائه شده سخت است.

*خراسان‌جنوبی در انتهای صف بودجه ۹۷

وی افزود: استان ما در مجموعه لایحه تقریبا در انتها قرار دارد که موجب گلایه است که البته گلایه به حق است و آن را به آقای نوبخت منعکس کردیم و استاندار نیز پیگیری کردند و با آقای لاریجانی نیز صحبت شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام کار دست نمایندگان نیست و شرایط اگر فراهم شود می‌توانند وارد عمل بشوند و همه این شرایط  دست ما نیست، گفت: افزایش بودجه در ابتدا باید در خود دولت بیشتر بسته شود و ظرفیت مجلس تغییرات بسیار زیاد نیست

*با جهش قیمت حامل‌های انرژی موافق نیستیم

عبادی با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده دو کار صورت گرفته که خیلی موافق نیستیم، گفت: افزایش حامل‌های انرژی مطرح شد که یکدفعه جهش افزایش قیمت از هزار تومان به هزار و ۵۰۰ بود که ما موافق نیستیم و مردم کشش آن را ندارند.

*زمانی می‌توان از قیمت جهانی بنزین صحبت کرد که حقوق مردم نیز در حد جهانی باشد

وی یادآور شد: رئیس جمهور گفت که قیمت جهانی بنزین چقدر است و من نیز در مصاحبه‌ای اعلام کردم که زمانی می‌توانیم از قیمت جهانی بحث کنیم که حقوق مردم نیز در حد جهانی باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک مجمع نمایندگان استان خراسان‌جنوبی و یک فراکسیون با حضور سه استان خراسان‌جنوبی، خراسان‌شمالی و خراسان رضوی رضوی وهمچنین یک فراکسیون شرق داریم و یقینا آنچه از دست ما ساخته ‌باشد کوتاهی نمی‌شود.

عبادی تأکید کرد: ای کاش دولت کمی حساب شده‌تر بودجه را برنامه‌ریزی می‌کردند که در مجلس کار دشوار نبود.

*کلنگ‌زنی راه آهن بیرجند قدم روبه جلویی بود/  این پروژه حداقل دو هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد 

وی با اشاره به اینکه کلنگ‌زنی راه آهن بیرجند قدم روبه جلویی بود، گفت: این پروژه حداقل دو هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که از درآمد عمومی دولت برای آن بودجه نمی‌گذارند و رقمی که دولت می‌گذارد تأثیری در اصل راه آهن نمی‌کند و حتما باید فاینانس شود و مهم است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه اضافه شدن بودجه دولتی راه آهن خوب است، افزود: اتفاق خوبی که در راه آهن افتاده این است که مصوب شده از صندوق توسعه برای این پروژه بزرگ وام بدهند که برای سرمایه‌گذار رغبت ایجاد می‌کند.

عبادی بیان کرد: برای ۸۵ درصد آن وام پرداخت می‌شود و سرمایه گذار باید ۱۵ درصد آن را تهیه کند و این موضوع ایجاد شوق را در سرمایه‌دار داخلی و خارجی را به همراه دارد و البته نیاز به کنسرسیوم وجود دارد و ما پیگیری و جلسات را داریم.

*لزوم ایجاد کنسرسیوم جهت تامین اعتبار پروژه راه‌آهن خراسان‌جنوبی

وی خاطرنشان کرد: شروع راه آهن خوب است اما امکان وجود راه آهن درهر نقطه دیگری از استان وجود دارد و کنسرسیوم باید شکل بگیرد و امیدواریم شکل بگیرد و دستگاه‌هایی اجرایی تنبلی نکنند.

*با حذف یارانه در بودجه ۹۷ به این گستردگی موافق نیستیم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث حذف یارانه در بودجه ۹۷ به این گستردگی موافق نیستیم، گفت: مستمری افراد تحت پوشش کمیته و بهزییستی باید افزایش یابد اما اینکه بگوییم تنها این افراد باید از یارانه برخوردار شوند درست نیست چرا که خیلی‌ها هستند که تحت پوشش نهادی نیستند اما به همین ۴۵ هزار تومان یارانه بسیار محتاج هستند و لذا باید دولت ثروتمندان را بازشناسی و یارانه آن‌ها را قطع کند

عبادی خاطرنشان کرد: برای برخی از کارمندان این یارانه مهم است و هر کارمند و هر کاسبی ثروتمند نیست و دولت باید منابع در اختیار را مدیریت کند.

*اولویت اول در کشور اشتغال است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ستاد تسهیل استان تسهیلاتی را برای صنعتگران در نظر گرفته اما هنوز برخی از افراد مشکل دارند، گفت: اولویت اول در کشور اشتغال است و الان چیزی مهم‌تر از اشتغال در کشور نداریم.

عبادی به کمک‌های بنیاد مستضعفان در بهبود وضعیت صنایع استان اشاره کرد و افزود: این بنیاد تسهیلات خوبی را درنظر گرفته و اصل تسهیلات توسط بانک عامل ۱۸ درصد است اما در نهایت و با اقدامات صورت گرفته تسهیلات در مجموع با هشت درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و هر کسی که طرحی داشته باشد تسهیلات را دریافت می‌کند.

*رتبه اول خراسان‌جنوبی در جذب تسهیلات بنیاد مستضعفان

وی یادآور شد: بنیاد مستضعفان سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۲۰ میلیارد تومان را برای این استان گذاشته و قابل افزایش است و به افراد وام پرداخت می‌شود و سال گذشته در همه استان‌ها  رتبه اول جذب تسهیلات را داشته‌ایم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد و اشتغال در قرن اخیر در کشور دولتی بوده در حالی‌که باید فرهنگ کارآفرینی را گسترش دهیم، گفت: حتی گاهی مشاوره دست به مردم ارائه نمی‌شود و اگر این مشاوره به درستی باشد بسیاری از مردم از بحث اشتغال نجات پیدا می‌کنند.

عبادی با بیان اینکه کمک‌های بلاعوض زیادی مانند بسته‌های کمکی برای رفع سوء تغذیه مادران، ساخت مدارس و کمک در دیگر پروژه‌ها از سوی بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت به استان صورت می‌گیرد، گفت: اگر جانمایی صنعت درست و قابلیت حیات را داشته باشد کمک لازم را به پروژه دارند.

وی به همایش سرمایه‌گذاری که در استان برگزار شد اشاره کرد و گفت: این همایش جای تقدیر دارد و منتظر نتایج هستیم و مطمئناً پیگیری مهم است و کار باید سریع انجام شود و بروکراسی اداری به حداقل برسد.

*خراسان‌جنوبی با بودجه دولتی به جایی نمی‌رسد/ لزوم ورود بخش خصوصی 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران بدانند که سرمایه‌گذار مایه نجات استان است و استان با بودجه دولتی به جایی نمی‌رسد و باید بخش خصوصی وارد شود و نیازمند داشتن نگاه باز در این زمینه هستیم.

*درخواست مجمع نمایندگان از تأمین اجتماعی جهت سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی

عبادی افزود: اخیرا دیداری با رئیس تامین اجتماعی کشور داشتیم و درخواست سرمایه‌گذاری مطرح شد و تیمی را نیز به زودی به استان خواهند فرستاد.

وی بیان خاطرنشان کرد: سفری به هلند داشتم و در مورد وضعیت استان و چگونگی صادرات به این کشور و خصوصا صادرات صنایع دستی استان به آنجا مباحثی مطرح شد و باید بخش خصوصی با خارج از کشور ارتباط بگیرند و در این راستا از ظرفیت دفتر امور خارجه استفاده شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخش بهداشت و درمان در استان، گفت: در بحث بهداشت و درمان خواسته‌هایی داشتیم و برای نمونه انژیوگرافی پیشرفته نبودکه خوشبختانه اکنون برای بیمارستان رازی دریافت شد.

*شمال شهر بیرجند از کمبود زیرساخت‌ها رنج می‌برد

عبادی تصریح کرد: شمال شهر بیرجند از کمبود زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و همچنین کمبود ورزشگاه رنج می‌برد و مسؤولین بیرجند باید به مناطق شمال شهر بیرجند توجه بیشتری داشته باشند چرا که در گذشته نیز به این منطقه کم‌لطفی شده است.

*تصویب لایحه حمایت از معلولین در مجلس شورای اسلامی

وی یادآور شد: اخیراً در مجلس لایحه‌ای در مورد حمایت از معلولین به تصویب رسید که حمایت‌های خوبی را از معلولین دارد و خبر بسیار خوبی برای معلولین و خانواده‌های آن‌ها است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: جلسات مکرر مجمع نمایندگان استان را داریم و مدیران مراجعه می‌کنند و سعی شده تا همگرایی خوبی در استان باشد.

*هر کسی که شعار اقتصادی داد که با انقلاب مشکل ندارد

عبادی با بین اینکه مردم استان خراسان‌جنوبی و همچنین کشور انقلابی و ولایتمدار هستند، گفت: هر کسی که شعار اقتصادی داد که با انقلاب مشکل ندارد و طبیعتا در این جمع افراد فرصت‌طلب هستند که باید با آن‌ها برخورد شود.

وی تصریح کرد: از قوه مجریه و قوه قضاییه در خواست داریم که به دردها و حرف‌های نمایندگان بیشتر توجه کنند چرا که مطالبات اقتصادی مردم همان مطالباتی است که از زبان نمایندگان شنیده می‌شود.

*مردم در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توقع دارند 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وجود مشکلات اقتصادی یک واقعیت است و باید با اهتمام بیشتری در آن وجود داشته باشد، مردم در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توقع دارند و اگر خلأ قانونی وجود دارد آن را به مجلس ارائه دهند.

عبادی خاطرنشان کرد: مردم صاحبان انقلاب و دلسوز هستند و می‌دانند که ترامپ و نتانیاهو که در این حوادث اخیر برای آن‌ها کف می‌زنند اگر برای آن‌ها مسلط شوند بلایی بدتر از یمن بر سرآن‎ها می‌آورند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا