امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس: نباید منتظر گشایش خارجی باشیم/دشمن و استکبار به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس: نباید منتظر گشایش خارجی باشیم/دشمن و استکبار به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است

حجت الاسلام عبادی افزود: اختلاس ها خارج از این سیستم دیوان محاسبات اتفاق می افتد و معمولا در بانک صورت می گیرد که زیرمجموعه بانک مرکزی است که آنجا باید نظارت داشته باشند.
وی با بیان اینکه نظارت باید بیش از این باشد اعلام کرد: اگر کار نماینده نظارت و قانونگذاری باشد وضعیت بهتر از این خواهد بود اما پیگیری مسائل مختلف چون در کل کشور غلط جا افتاده است و همه مردم از نماینده انتظار دارند که این مشکلات حل شود دیگر فرصت زیادی برای امر نظارت نمی ماند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یکی از ابزارهای نظارتی مجلس را تحقیق و تفحص عنوان کرد و افزود: عضو هیئت تحقیق و تفحص از صنددوق ذخیره فرهنگیان هستم و جزء سه نفر اولی هستم که آن را امضا کردم و هیچکس خبر نداشت که آنجا مفاسدی اتفاق افتاده است.
حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: حتی برخی بنده و امثال من را تهدید هم کردند ولی هزار میلیارد هزار میلیارد، از آنجا مفاسد در آوردیم و جلوی مفسده را گرفتیم.
وی بیان داشت: ما تحقیق و تفحص را انجام می دهیم و بعد پرونده را به قوه قضائیه ارجاع می دهیم که از انجا به بعد با قوه قضائیه است.

وی افزود: دکتر میدانی معاون وزیر نیرو قول داده است که اولین استان که این طرح اجرا شود خراسان جنوبی است و انشالله از اواسط اسفند با توجه به شرایط این طرح قابل انجام است.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: نباید در بحث آب به بهانه اینکه قرار است انتقال اب انجام شود از آب موجود به طریق نادرستی استفاده کنیم و اینکه مردم تصور کنند انتقال اب جایگزین خوبی برای آب های زیرزمینی است اشتباه است چراکه هزینه بالای این آب برای کشاورزی مناسب نیست و فقط برای مصارف خانگی و صنعت و معدن کاربرد دارد.
حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: متاسفانه آب موجود را خیلی بد استفاده می کنیم، در کشورهای ها پیشرفته اینگونه مصرف نمی شود.
وی با بیان اینکه ما باید بتوانیم از آبهای موجود مثل باران خوب استفاده کنیم و طرح های آبخیزداری را تقویت کنیم گفت: طبق گفته متخصصان چند برابر کمبود منابع آب زیرزمینی ما با روان آب ها ازبین می رود چراکه طرح های آبخیزداری موجب نگه داشت بیشتر آب و جذب بیشتر در زمین می شود.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: حدود ۶ ماه قبل در دیداری که با رئیس مجلس داشتم این موضوع و مسئله انتقال آب به روستا ها را مطرح کردم که تصمیم بر این شد که این موضوع با تهیه طرحی به تایید مقام معظم رهبری برسد.
حجت الاسلام عبادی افزود: بعد از بررسی های کارشناسان استان، این طرح آماده شد و با دستور مقام معظم رهبری مجوز استفاده ۵۰۰ میلیون دلار از اعتبارات صندوق توسعه صادر شد و در بودجه امسال آمده است که برداشت شود.
وی با اشاره به سفیر وزیر مخابرات به استان گفت: این سفر برای گسترش زیرساختهای مخابراتی بوده است تا مشکلات روستاها و بخش هایی که در این زمینه دچار مشکل هستند را کاهش بدهد.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر کار نیز باتوجه به دعوت رسمی که چند هفته قبل از ایشان داشتم انجام شد که به وعده خود عمل کردند گفت: درمانگاه شمال شهر بیرجند خواسته ما از وزیر کار بود که باتوجه به مشکلات مردم ضروری بود البته درمانگاه دیگری هم از طرف دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند راه اندازی شده است.
حجت الاسلام عبادی صدور مجوز تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی را از برکات سفر وزیر دانست و افزود: این موضوع مصوب شد و در بودجه سال آینده تامین اجتماعی طبق گفته خودشان آورده شده است.
وی افزود: با تشکر از وزیر که باتمام بیماری که داشتند به وعده خود عمل کرد و با تمام تیم خود در استان و تمام حوزه های انتخابیه طبق درخواست ما حضور پیدا کردند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: توسعه مرکز رفاهی بیمارستان حضرت ابوالفضل که زیرنظر تامین اجتماعی است از مواردی بود که در این سفر کلنگ آن زده شد که با انجام آن همراهان بیمار از سراسر استان و کشورهای دیگری که بیایند می توانند استفاده کنند.
حجت السلام عبادی تصریح کرد: افتتاح ۱۲۰ واحد برای معلولین و خودروهای خدمت برای افرادی که تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده بودند نیز از دیگر موارد این سفر بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه سیستم اجرایی ما نیازمند یک تحول فکری و فرهنگی است گفت: با کمک استانداری و رسانه ها این کار قابل انجام است و مدیران غیربومی که از سایر استان ها می آیند هم همین درخواست را دارند که باید کمی شجاعانه تر برخورد شود.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جاده بیرجند- قاین پیشرفت خوبی داشته و تمام محور به پیمانکاران قوی سپرده شده است گفت: البته دولت بدهی به پیمانکاران دارد و برای این منظور پیگیری شده است تا بدهی ها پرداخت شود.
حجت الاسلام عبادی سرعت کار در این پروژه را بالا دانست و افزود: البته جاده سختی است و چون همزمان از جاده استفاده می شود از انفجار کمتر می توان استفاده کرد و سرعت کار کمی پایین می آید.
وی علت تاکید زیاد روی محور بیرجند –قاین نسبت به سایر جاده های بیرجند را بار ترافیکی و تردد خودروهای سنگین عنوان کرد.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسأله راه آهن گفت: خوشبختانه کلنگ راه آهن زده شد که اقدام بسیار مهم و روبه جلویی است.
حجت الاسلام عبادی چشم انداز راه آهن را بالاتر از طرح انتقال آب دانست و افزود: این طرح پیشرفت های خوبی داشته است و در مجلس مصوبه ای را گذراندیم که احداث راه آهن شرق و دیگر راه آهن ها تسهیل شود.

وی تصریح کرد: طبق این مصوبه برای سرمایه گذاری ۱۵ درصدی دولت در طرح فاینانس، چون اعتبار زیادی را نیاز دارد و برای دولت سنگین است، با این مصوبه می شود از صندوق توسعه برداشت کرد که مانع بسیار بزرگی برای فاینانس طرح هایی مثل راه آهن برداشته شد.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی درخصوص مسئله بودجه گفت: نمایندگان امسال با پیگیری هایی که انجام دادند ۶۵ میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی استان اضافه کردند که کار بسیار خوبی بود البته سال گذشته خیلی بیشتر موفق بودیم و حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به اعتبارات اضافه شد که بعد از انقلاب همچین اتفاقی نیافتاده بود.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در بررسی بودجه نباید فقط مبلغ را درنظر بگیریم گفت: جمعیت نیز خیلی مهم است و این نوع مقایسه اشتباه است چراکه باید سرانه را درنظر بگیریم.
وی با تاکید بر اینکه مقایسه بودجه با سایر استان ها منطقی نیست بیان داشت: مسافت ها، محرومیت ها و جمعیت ها را در اختصاص بودجه تاثیرگذارند و سال گذشته رتبه اول افزایش بودجه دربین استان ها را داشته ایم اما امسال تمام استان ها با کاهش بودجه همراه بوده اند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی درخصوص بیمارستان شهرستان خوسف گفت: مرحله این پروژه قبلا با پیمانکار قرارداد بسته شده بود و مرحله دوم با پیمانکار جدید به مناقصه گذاشته می شود و اغاز خواهد شد.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه از بنیاد برکت برای حضور در استان دعوت کرده ایم گفت: مجوزهای زیادی برای ساخت مدرسه مراکز آموزشی، مسجد، خانه عالم و امثال اینها گرفته شده است.
وی درخصوص سفر سابق آقای سعیدی کیا مسئول بنیاد مستضعفان گفت: دو سال قبل کلنگ مرکز ورزشی با استانداردهای اسیایی خورد که تعهد کردند که بطور کامل خودشان بسازند و به یکی از سازمانهای مربوطه واگذار شود.
رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جذب تسهیلات اشتغال در کشور رتبه اول را داشته ایم در سطح استان، گفت: مدیران خیلی خوب استفاده کردند.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغالزایی خوبی در همین زمینه از طرف بنیاد مستضعفان برای مردم استان در نظر گرفته شده است گفت: با توافقی که با دولت انجام شده است تسهیلاتی با ۸ درصد به متقاضیان اعطا خواهد شد.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا