امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: پیگیری برای انتقال آب به استان حتی تا استیضاح وزیر

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: پیگیری برای انتقال آب به استان حتی تا استیضاح وزیر

حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی: نمایندگان استان موضوع انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی را حتی اگر لازم باشد تا استیضاح وزیر پیگیری می کنند.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به خبرنگار خراسان جنوبی گفت:آب ۴۰۰ روستای استان با تانکر تامین می شود،برای خراسان جنوبی هیچ چیز مهم تر از آب نیست،راه آهن در اولویت دوم است و اول باید برای انتقال آب به استان تلاش کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی اظهار داشت:با دیگر نمایندگان استان ضرورت و حیاتی بودن این موضوع را به وزیر متذکر می شویم،سوال می پرسیم و از وی برنامه می خواهیم ، حتی اگر لازم شد می توانیم استیضاح وزیر را مطرح کنیم.به گفته وی،بر پیگیری این موضوع از طریق استاندار هم تاکید شده است.

وی افزود:به زودی مطالعات انتقال آب از سد دوستی به استان به اتمام می رسد اما دولت به دلیل کمبود اعتبار هیچ ردیف بودجه جدیدی نه به خراسان جنوبی و نه به هیچ جای کشور نمی دهد بودجه موجود صرف امور جاری کشور می شود و چیزی برای امور عمرانی باقی نمی ماند.

وی با بیان این که انتقال آب به استان قبل از الحاق طبس مصوب شده است ادامه داد:بر این اساس باید هر سال یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب آب از این سد وارد استان شود و این مقدار آب نیاز شرب و صنعت شهرهای استان را تامین می کند،باقیمانده آن هم برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا