امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس:هیئت علمی جزء ذخایر کشور هستند چون منشاء تحولات هستند

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس:هیئت علمی جزء ذخایر کشور هستند چون منشاء تحولات هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی پیش از هر امروز در دیدار با اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه یکی از بهترین دوران زندگی بنده دورانی بوده که در این دانشگاه بوده ام اظهار داشت: یکی از بهترین لحظات عمر من دورانی بود که با دانشجویان و جوانان ارتباط داشتیم و سپری شد.
وی با بیان اینکه چند نکته در بودجه امسال بود که مهم است، گفت: به عنوان نماینده از بودجه امسال در بعد کشوری خوشحال هستم چراکه به عدالت نزدیک تر است.
نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبعیض و فساد که مورد تأکید رهبری است و به این موضوع نگاه ویژه ای شده است گفت: در همین راستا افزایش حقوق برای حقوق های بالا درصد کمتر و برای حقوق های پائین درصد بیستری را شامل شده است.
حجت الاسلام عبادی افزود: حقوق مقامات، نماینده ها، رئیس جمهور وزرا  و… افزایش نداشته است اما هیئت علمی دانشگاه و قضات استثنا هستند.
وی تصریح کرد: هیئت علمی جزء ذخایر کشور هستند چون منشاء تحولاتی هستند و از نظر اقتصادی و علمی می توانند برای کشور و جامعه مهم باشند.
نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارمندان در پایان خدمت برابر ۳۰ ماه حقوق پاداش می گیرند گفت: این روش برای حقوق های پایین مبلغ ناچیزی می شود اما برای حقوق های بالا گاهی ۸۰۰ میلیون تومان و یا حتی یک میلیارد تومن نیز پاداش می گرفتند و درواقع علاوه بر حقوق بالا پاداش بالایی هم در نهایت می گرفتند.
حجت الاسلام عبادی افزود: کاری که ما کردیم برای این مسأله سقف تعیین کردیم و ۷ برابر حداقل پاداش است و این برای اصلاح فاصله طبقاتی خیلی موثر است.
وی افزایش مالیات برای حقوق های بالا را نکته مثتبی دانست که برای بخش خصوصی و دولتی تصویب شده است بیان داشت: نمایندگان به این طرح رأی دادند درحالی که گاهی ممکن است به نفع خودشان نیز نباشد.
نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در وضعیت آب مشکل داریم گفت: طرحی را درخصوص آبخیزداری پیگیری کردیم چراکه کارشناسان می گفتند در متوسط کشوری، ۵ برابر کمبود آب سفره های زیرزمینی باران می آید و بصورت روان آب از دست می روند.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در همین زمینه دو طرح در استان آماده کردیم افزود: یکی برای آبرسانی به روستاها و دیگری اهمیت آبخیزداری و طبق قراری که داشتیم به آقای لاریجانی دادیم و ایشان هم با با مقام معظم رهبری مطرح کردند که درنهایت مجوز برداشت حدود ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای این منظور صادر شد.
وی در ادامه به موضوع بودجه دانشگاه صنعتی بیرجند پرداخت و گفت: سال گذشته به بودجه دانشگاه ۵ میلیارد تومان اضافه کردیم و امسال مجموع آنچه که به بودجه دانشگاه افزودیم ۹ میلیارد تومان بود.
نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این مبلغ ۷ میلیارد تومان برای محوطه سازی و تکمیل ساختمان و دو میلیارد تومان برای افزایش بودجه جاری است که علاوه بر افزایش بودجه ای است که همیشه می شود.
حجت الاسلام عبادی درخصوص بارورسازی ابرها بیان داشت: از اسفند به بعد ظرفیت بیشتری برای باروری ابرها وجود دارد و جزءاولویت های اول وزارت نیرو باروری ابرها در خراسان جنوبی است.
وی با بیان اینکه البته باروری ابرها جای آبی که استفاده می کنیم نمی گیرد گفت: باید با مدیریت و مصرف درست این آب موجود را درست استفاده کنیم.
نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بخش کشاورزی مشکلاتی داریم که حتی کشورهای پر آب نیز اینگونه مصرف نمی کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا