امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس: آبادانی کشور و مناطق کوچک اقدام در سطح ملی را می‌طلبد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس: آبادانی کشور و مناطق کوچک اقدام در سطح ملی را می‌طلبد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی گفت: تا زمانی که ما در سطح ملی اقدام نکنیم و به فکر آبادانی کشور نباشیم مناطق کوچک آباد نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با موضوع استانی‌شدن مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه هر طرحی دارای مزایایی است از معایبی هم برخوردار می‌باشد بنابراین برای اجرا شدن باید در نظر داشت که کدامیک بر دیگری برتری دارد.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح سبب نگاه کلان‌تر نمایندگان می‌شود، افرادی که رای می‌آورند از مجموع استان‌ هستند بنابراین نگاه استانی می‌شود نه شهرستانی و این به نفع استان است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با اجرای این طرح حساسیت استانی بین شهرها کاهش می‌یابد ضمن اینکه حق همه شهرستان‌ها محفوظ می‌ماند.

عبادی افزود: براساس قانون اساسی نماینده مجلس نماینده همه مردم کشور است و باید علاوه بر نگاه به مسائل خرد و منطقه‌ای باید توجه و نگاه ملی به مسائل کلان کشور داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی این است که نمایندگان مردم به مسائل و مشکلات جامعه به شکل کلان نگریسته و تنها به پروژه‌های نیمه تمام و مشکلات مناطق انتخابیه خود بسنده نکنند چون هر نماینده، نماینده تمام کشور بوده و باید منافع همه را در نظر بگیرد.

عبادی با اشاره به اینکه اجرایی شدن طرح استانی‌شدن انتخابات سبب می‌شود نمایندگان در آینده برای تحقق حقوق مردم در سطح کشور و ملی تلاش کنند، افزود: با اجرای این طرح نمایندگان درگیر کارهای استانی و مهم می‌شوند و از بحث‌های منطقه‌ای و شهرستانی دور می‌شوند و این عمل پوشش‌دهنده منافع تمام استان است.

وی یادآور شد: در حال حاضر ارتباط تنگاتنگی بین مردم و نمایندگان است چون باید جزئیات را مورد بررسی قرار دهند ولی با اجرای این طرح مشکلات استانی را نماینده رفع و رجوع می‌کند بنابراین شاید سبب فاصله گرفتن نماینده از مردم شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس در صورت بررسی همه جانبه موارد مطرح شده، طرح موفقی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در مجموع نظر من به این طرح مثبت است حداقل اینکه اگر یک دوره به صورت آزمایشی این طرح را به مرحله اجرا بگذاریم، با مزایا و معایب آن به صورت ملموس مواجه می‌شویم و عیب‌ها را برطرف می‌کنیم و اگر مشکلات حاد و دامن‌گیری داشت این طرح را لغو می‌کنیم.

عبادی با اشاره به اعلام موافقت خود نسبت به اجرایی شدن این طرح مشروط بر اینکه مطالبات به حق مردم مناطق کوچک برآورده شود، یاد‌آور شد: تا زمانی که ما در سطح ملی اقدام نکنیم و به فکر آبادانی کشور نباشیم مناطق کوچک آباد نمی‌شود به همین منظور باید تلاش کنیم تا با افزایش ظرفیت و درآمد همچنین کاهش مشکلات کلی کشور زمینه‌های لازم برای تحقق مطالبات مردم را هموار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: البته بهتر است این طرح به صورت آزمایشی در چند استان اجرا شود و اگر موفقیت‌آمیز بود در تمام کشور عملی گردد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا