امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: با توجه به سفر رئیس‌جمهور به خراسا‌ن‌جنوبی، بحران کم‌آبی‌ خطری جدی برای استان است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: با توجه به سفر رئیس‌جمهور به خراسا‌ن‌جنوبی، بحران کم‌آبی‌ خطری جدی برای استان است

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند با اشاره به سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، اظهار داشت: یکی از درخواست‌های مردم این است که منطقه آزاد تجاری در کنار افغانستان داشته باشیم که این مهم هم به رونق تولید کمک می‌کند وهم از جهت تجارت بسیار دست ما را باز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی افزود: سفر دولت یازدهم به خراسان جنوبی مهد فرهنگ، علم و سرزمین یاقوت سرخ را ارج می‌نهیم و امیدواریم این سفر برکات فراوانی برای مردم استان داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بحران کم‌آبی‌ را خطری جدی برای خراسان جنوبی دانست و افزود: در خراسان جنوبی برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب به ویژه در بخش کشاورزی هم‌سطح سازی مزارع ضروری است.

‌عبادی با بیان اینکه در خراسان جنوبی با کم‌آبی مواجه هستیم‌، تصریح کرد: خراسان جنوبی توانمندی و ظرفیت‌های بالا و بالقوه‌ای به ویژه در بخش کشاورزی دارد که تاکنون آن گونه که انتظار می‌رود به آن توجه نشده است.

وی با بیان اینکه از آب مصرفی در بخش کشاورزی باید درست استفاده شود، بیان کرد: یکسان‌سازی مزارع یکی از راه‌های جلوگیری از هدر رفت آب است که بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درآینده نیز با بحران آب مواجه هستیم، افزود: هرچند که وضعیت خراسان جنوبی از بعضی استان‌ها در زمینه آب مطلوب‌تر است ولی خیلی از استان‌ها وضعیتشان بحرانی‌تر از استان ما بوده اما در عین حال بحران کم‌آبی خطری جدی برای این استان است.

‌عبادی اظهار داشت: با توجه به مشکلات کم‌آبی در خراسان جنوبی باید مصرف بهینه آب صورت گرفته و استفاده از روش‌های آبیاری تحت فشار بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آبیاری غرقابی در خراسان جنوبی و دیگر استان‌ها که با وضعیت کم آبی مواجه هستند بی‌انصافی و اسراف‌گونه است، بیان کرد: در بخش کشاورزی درست است که استان با کم‌آبی مواجه است ولی اگر با همین آب موجود از آن درست استفاده کنیم تولید کشاورزی خیلی بهتر است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی‌ افزود: اختصاص بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در سال‌های گذشته به بخش کشاورزی استان، کمک خیلی بزرگی به کشاورزان بوده است.

‌وی با توجه به خشکسالی و کمبود آب در استان، دولت باید نگاه ویژه به شرقی‌ترین استان کشور یعنی خراسان جنوبی داشته باشد، بیان کرد: همجواری با افغانستان می‌تواند برای ما نعمت باشد و ضرورت دارد که دولت این کار را انجام دهد.

عبادی بیان کرد: تاکنون نسبت به جذب سرمایه گذاران اقدامات متعدد انجام شده و در این زمینه کوتاهی صورت نگرفته است و در سفر ریاست جمهوری باید در زمینه جذب سرمایه‌گذار نیز اقداماتی صورت پذیرد.

وی درباره صادرات و واردات در استان نیز گفت: در حال حاضر از گمرکات استانمان صادرات داریم اما واردات ناچیز است باید اقدامی صورت گیرد تا واردات خوبی هم داشته باشیم که خود این‌ها خیلی می‌تواند به بنیه اقتصادی استان ما از جنبه‌های متعددی کمک کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثر واحدهای صنعتی استان گرفتار سرمایه در گردش هستند که ریشه این‌ها بحث مفصلی دارد توجه به صنعت مهم است.

عبادی با تاکید بر اینکه دولت باید به صنعت خراسان جنوبی توجه ویژه داشته باشد، اظهار داشت: سرمایه در گردش به صورت ویژه به استان‌های محروم در اختیارشان قرار گیرد.

وی افزود: برای شکل گرفتن اقتصادمقاومتی در خراسان  جنوبی دولت باید این مهم را در نظر بگیرد که سود بانکی از سرمایه‌گذار در استان‌های محروم کاهش دهد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش معادن، خراسان جنوبی ظرفیت بالایی دارد گفت: خیلی از معادن تاکنون کسی دنبال استخراج آن نرفته و در این راستا باید بخش خصوصی را در استان تقویت و زمینه مشارکت و سرمایه‌گذاری آنها را فراهم کنیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا