امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تاکید کرد: بیکاری ۴۳ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی/ آموزش های مهارتی تنها دوای درد بیکاران

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تاکید کرد: بیکاری ۴۳ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی/ آموزش های مهارتی تنها دوای درد بیکاران

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ۴۳ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، گفت: دوای درد بیکاری روی آوردن به آموزش‌های مهارتی است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام سید محمد‌باقر عبادی ظهر امروز (۳ مرداد) در نشست صمیمی با کارکنان، مربیان و کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی ضمن تبریک هفته مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: دوای درد بیکاری روی آوردن به آموزش‌های مهارتی است.

وی با تاکید بر اینکه نباید جوانان برای جستجوی کار به دانشگاهها و مراکز عالی هجوم ببرند، تصریح کرد: دستگاههای فرهنگی باید کمک کنند تا جوانان به سمت وسوی مهارت و کارآفرینی روی آورده و تنها امیدشان کسب مدارک تحصیلی بی‌بهره نباشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ۴۳ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، افزود: اگر مسئولان فرهنگی بتوانند زمینه‌های عزت و سربلندی جوانان را در سایر حوزه‌های اشتغال فراهم کنند جوانان به امید کسب عزت و شرف راهی دانشگاه‌ها نمی‌شوند که بعد از فارغ‌التحصیلی بیکار بمانند.

وی گفت: در حال حاضر جامعه با شرایطی مواجه شده که سیل بیکارانی که دارای مدارک تحصیلی بوده اما جامعه به آنها نیاز ندارد افزایش یافته که عامل آن درست مدیریت نشدن برخی از امور بوده است.

وی با بیان اینکه ایرانیان از در دست داشتن پیچ و آچار در دست متنفرند، یادآور شد: برخی از کشورهای غربی مانند لهستان در كارآفريني موفق بوده و راهکارهای کارآفرینی را به درستی دنبال می‌کنند.

حجت الاسلام عبادی اظهار داشت: در حال حاضر برای توسعه و گسترش کارآفرینی و در حوزه اشتغال تدابیری اندیشیده شده که امید است نتیجه‌بخش باشد و جامعه تا حدودی از معضل بیکاری رهایی یابد.

وی ارائه طرح آموزش مهارت به روستاییان در سطح کشور را بسیار پسندیده دانست و تصریح کرد: سال جاری مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان در دولت برای آموزش مهارت به روستاییان مصوب شد که با توجه به نیازسنجی‌هایی که در مناطق روستایی صورت گرفت، آموزش مهارت به روستاییان می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را رفع کرده و تا حدودی برای آنها درآمدزایی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسهیلات بانکی کمر کارآفرینان را خم کرده است، یادآور شد: درخواست مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مبنی بر راه‌اندازی صندوق‌ اعتباری کارآموزی در مراکز شهرستان‌های استان بسیار به جاست.

عبادی ادامه داد: راه‌اندازی این صندوق‌ها به نوعی بانکداری اسلامی بدون ربا بوده و به جای اینکه ماهی دست مردم بدهند ماهیگیری به آنها آموزش داده می‌شود.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا