امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:خراسان‌جنوبی با کم‌توجهی دولت به‌زودی از نقشه حذف خواهد شد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:خراسان‌جنوبی با کم‌توجهی دولت به‌زودی از نقشه حذف خواهد شد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت بخواهد موضوع آبخیزداری و آبخوان‌داری را همچون روال گذشته توجه کند، به‌زودی اثری از خراسان‌جنوبی در نقشه نخواهد بود و این منطقه خالی از سکنه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلاميبه نقل از  خبرگزاری فارس از خوسف، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی بعدازظهر امروز در دهگردشی تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان خوسف که با حضور مسؤولان این شهرستان انجام شد، در جمع اهالی روستای کلاته ملک، اظهار داشت: طرح‌های آبخیزداری ضرورت بسیار بالایی در خراسان جنوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه ارسال لایحه بودجه به مجلس نزدیک است، بیان داشت: همینجا از وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهم که اعتبارات فوق‌العاده در بودجه ارسالی به مجلس برای استان بحران‌زده خراسان جنوبی که یک قطره آب هم برایش مهم است، اختصاص دهند چون ما یک قطره آب در استان خودمان را نباید از دست بدهیم، وضعیت بسیار وخیمی داریم بطوریکه یکی از شهرستان‌های ما امسال ۱۷ میلی‌متر بارندگی داشته است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی هشدار داد: اگر دولت بخواهد موضوع آبخیزداری و آبخوان‌داری را همچون روال گذشته توجه کند به زودی اثری از خراسان جنوبی در نقشه نخواهد بود و این منطقه خالی از سکنه خواهد شد.

از وزارت جهاد کشاورزی خواستار ارائه گزارش هستیم

عبادی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی و منابع طبیعی باید اهتمام تمام عیار داشته باشند و تمام قابلیت‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در خراسان جنوبی استفاده شود.

وی تأکید کرد: در این رابطه از وزارت‌ جهاد کشاورزی گزارش خواهیم خواست ضمن اینکه انتظار داریم امسال به شکل دیگری به خراسان جنوبی توجه شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع اهالی روستای کوشه علیا، اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسؤولان به دیدن مردم در دورترین نقاط می‌آیند.

عبادی با اشاره به اینکه در بسیاری از روستاهای در فاصله بسیار اندک، به بهانه اینکه خارج از طرح است به منازل مسکونی انشعابات آب، برق، گاز و تلفن نمی‌دهند، افزود: مسؤولان بعضی از گره‌ها را ندیده بگیرند و بسیار خشک مقررات قانونی را نسبت به منافع مردم اجرا نکنند و تا حد امکان مساعدت کنند.

جهاد کشاورزی باید حضور پررنگ‌تری در روستاها داشته باشد

وی با تأکید بر آموزش کشاورزان، ادامه داد: از جهاد کشاورزی هم انتظار است که مانند جهاد سازندگی که در گذشته بین مردم روستا حضور می‌یافت، عمل کند و در روستاها حضور پررنگی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الگوی کشت بحث بسیار مهمی است، خاطرنشان کرد: وضعیت آب خراسان جنوبی بحرانی است و باید جهاد کشاورزی مشخص کند که کشاورزان چه بکارند و چه نکارند.

عبادی اظهار داشت: برخی اوقات مشاهده می‌کنیم کشاورزان محصولاتی را می‌کارند که هم صرفه اقتصادی ندارد و هم آب زیاد مصرف می‌کند که این به ضرر کشاورز است.

وی افزود: لوله‌گذاری آب‌های کشاورزی مانع تبخیر آب می‌شود اما مقداری آسیب‌های زیست محیطی دارد، یعنی باید حوضچه‌هایی باشد که حیوانات از این آب استفاده کنند و آنها نباید محروم شوند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بر تسریع در پرداخت شیر دامداران تاکید کرد و بیان داشت: فرمانداری، دفتر نماینده، شورا و دهیاری نسبت به یادداشت آنچه که در دهگردشی‌ها وعده داده می‌شود که باید حتما انجام و عملیاتی شود، اقدام نمایند که نظارت صورت بگیرد و اگر اجرایی نشد یا فراموش شد از ناحیه فرمانداری به آن دستگاه یادآوری شود.

عبادی در جمع مردم روستای فدشک، گفت: مشکلاتی که توسط دهیار روستا بیان می‌شود باید از سوی دستگاه‌های اجرایی تا جایی که امکان دارد مساعدت و همراهی شود.

وی تاکید کرد: بیشتر از آنکه مردم این خطه نیاز به دولت داشته باشند، دولت و نظام نیازمند مردم این منطقه است چون اگر این مردم روستاها را تخلیه کنند شرق کشور را ناامنی فرا می‌گیرد پس بهتر است که دولت یک توجه ویژه به استان خراسان جنوبی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع اهالی روستای کوشه سفلی با بیان اینکه هیچ چیز به اندازه آب اهمیت ندارد، اظهار داشت: اگر دولت فکری برای آب نکند، خراسان جنوبی در آینده نزدیک آسیب فراوان می‌بیند.

عبادی با بیان اینکه در چهار سال دوره قبلی نمایندگی‌ام عمده روستاها را بازدید کرده و ۹۸ درصد آنها مشکل آب دارند، خاطرنشان کرد: عمده روستاها حتی یک قطره آب ندارند.

دولت قدم محکمی برای تأمین آب مردم برنمی‌دارد

وی با بیان اینکه حتما باید طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری اجرا شود، گفت: انتقال آب باید بسیار جدی دنبال شود، ما گلایه‌مندیم از دولت چراکه قدم درست و محکمی برای تامین آب مردم برداشته نمی‌شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولان دولتی باید متوجه شوند که خراسان جنوبی چون دورترین منطقه به منابع آبی در فلات مرکزی ایران است، موضوع انتقال آب باید تسریع شود وگرنه وقتی گرفتار بحران شدیم انتقال آب یک‌شبه ممکن نیست.

گفتنی است؛ حجت‌الاسلام عبادی در این دهگردشی از جشنواره غذاهای محلی روستای تقاب و خانه صنایع دستی روستای کوشه سفلی بازدید کرد.

انتهای پیام/۶۹۰۳۶/آ ۴۰/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا