نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: ولایت روح اسلام بوده و اگر برداشته شود احکام اسلام به هم می‌ریزد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی شب گذشته در جشن ازدواج 50 نوعروس کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی، اظهار داشت: امید است این زوج‌های جوان با هوشمندی زندگی خود را آغاز کرده و با دین‌داری آن را ادامه دهند._DSC0057

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از خبرگزاری فارس در بیرجند؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی

با اشاره به اینکه اسلام بر پنج پایه بنا شده است، ادامه داد: این پایه‌ها شامل نماز، روزه، حج، زکات و ولایت است.

نماز مرز ایمان و کفر است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نماز مرز ایمان و کفر است، اذعان داشت: تاکید اسلام به ولایت بیشتر از نماز بوده است.

عبادی با بیان اینکه همسران باید افرادی سپاس‌گذار باشند، متذکر شد: با نماز می‌توان از خداوند سپاس‌گذاری کرد.

وی، کافر اعتقادی را فردی دانست که اعتقاد به خدا دارد، اما آن را می‌پوشاند.

اگر ولایت نباشد نماز می‌میرد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کافر نعمت‌های خداوند یادآور شد: این کافر خداوند را قبول دارد، اما نماز نمی‌خواند.

عبادی بر خواندن یک صفحه قرآن در روز تأکید کرد و افزود: نوای دلنشین قرآن، یاد خدا و قیامت، فضای زندگی را معنوی کرده و توجه ما را از دنیا محوری خارج و به آخرت محوری جلب می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر ولایت نباشد نماز، روزه، حج و زکات می‌میرد، تصریح کرد: در زمان طاغوت نماز خواندن نوعی عقب‌ماندگی تلقی می‌شد.

حرکت نکردن در خط ولایت سبب انحراف است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ولایت را روح اسلام دانست و اضافه کرد: اگر ولایت برداشته شود بسیاری از احکام اسلام به هم می‌ریزد.

عبادی با بیان اینکه در صورت نبود ولایت آیات قرآن نیز اشتباه تفسیر می‌‌شود، خاطرنشان کرد: در خط ولایت حرکت نکردن سبب انحرافات زیادی می‌شود.

انتهای پیام/69010/ذ30

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920729001690

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.