امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: برخی رشته‌‍ های فنی و حرفه ای یک بیکار هم ندارد/ صنایع‌دستی می‌تواند بحران اشتغال را برطرف کند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: برخی رشته‌‍ های فنی و حرفه ای یک بیکار هم ندارد/ صنایع‌دستی می‌تواند بحران اشتغال را برطرف کند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با تأکید بر ضرورت ترویج مهارت در روستاهای خراسان‌جنوبی گفت: صنایع دستی می‌تواند بحران اشتغال را در کشور برطرف کند و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند دریای بیکرانی از اشتغال ایجاد کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی ظهر امروز در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان خوسف ضمن تبریک هفته مهارت اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه‌ای کار بسیار مهم و حیاتی را در کشور انجام می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه در کشور ما افراد از نظر فرهنگی از عزت اجتماعی بهره‌مند نیستند، بیان کرد: مردم برای به دست آوردن عزت اجتماعی به سمت دانشگاه‌ها رفته‌اند.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد ۴۹ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند و این در حالی است که رئیس فنی و حرفه‌ای اعلام کرده در برخی رشته‌های فنی و حرفه‌ای حتی یک فرد بیکار هم نداریم.

 

وی با تأکید بر اینکه مردم باید بیشتر با فنی و حرفه‌ای آشنا شوند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر روستاهای ما دچار خشکسالی و مشکل در کشاورزی هستند که در این راستا بهترین راه این است که صنایع دستی در روستاها رونق پیدا کند و مردم بیشتر به سمت صنایع دستی بروند.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید به فکر جایگزین در بخش کشاورزی باشیم، اظهار داشت: یکی از این جایگزین‌ها توسعه فنی و حرفه‌ای و آموزش صنایع دستی است.

 

عبادی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند دریای بیکران از اشتغال ایجاد کند، افزود: چراکه صنایع بزرگ دیربازده هستند و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ می‌خواهند اما صنایع دستی اینگونه نیست.

 

وی با بیان اینکه کار خوبی که دولت در زمینه اشتغال انجام داد تصویب لایحه اشتغال برای روستاها و شهرهای زیر۱۰ هزار نفر بود که در این راستا یک ۱٫۵ میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان به تصویب مجلس رسید، افزود: عمده این موارد برای شهرها و روستاهای محروم است و این مصوبه بسیار خوبی است که انجام شد.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه آنچه که به سرعت می‌تواند بحث بحران اشتغال را برطرف کند بحث صنایع دستی است تصریح کرد: در این راستا طرحی برای توسعه صنایع دستی ارائه شد و امتیازات خوبی برای فرش و صنایع دستی ایجاد شد.

 

عبادی با بیان اینکه امید است فنی و حرفه‌ای و مهارت جایگاه خود را در کشور افزایش دهد اظهار داشت: باید عزت اجتماعی فنی و حرفه‌ای را رونق دهیم.

منبع؛ تسنیم

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا