امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: واحدهای تولیدی خراسان جنوبی درحال تعطیل شدن است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: واحدهای تولیدی خراسان جنوبی درحال تعطیل شدن است
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان‌جنوبی که با حضور وزیر کشور برگزار شد، بر لزوم تلاش در راستای حل مشکلات مردم این استان تأکید کرد و گفت: خشکسالی‌های ۱۸ ساله امان مردم استان را بریده است.
سیدمحمدباقر عبادی از آبرسانی ۵۰۰ روستای خراسان‌جنوبی با‌ تانکر خبر داد و افزود: زندگی مردم این مناطق فقط با یارانه اداره می‌شود، چراکه کشاورزی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شرایط روستائیان سبب مهاجرت به شهرها شده است، اضافه کرد: برای انتقال آب به استان کار عملیاتی و اجرایی انجام نشده است.
وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار در خراسان‌جنوبی دارای موانعی است، تبیین کرد: نبود حمل‌ونقل ریلی، راه‌های نامناسب، بهره‌های بانکی بالا، عدم توجیه اقتصادی در تولید و دوری از مرکز از مهم‌ترین موانع جذب سرمایه‌‌گذار در این منطقه است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اقدامات خوب و اساسی در راستای بازاریابی و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی خراسان‌جنوبی انجام نشده است، یادآور شد: متأسفانه واحدهای تولیدی و صنعتی استان با مشکلاتی از قبیل رکود، کمبود نقدینگی، نبود بازار فروش و مشکلات مالیاتی و معوقات بانکی مواجه هستند.
عبادی با تأکید بر اینکه معادن استان کیفیت مطلوبی ندارند، اضافه کرد: همچنین رکود حاکم بر حوزه اصناف و بازار سبب ناراحتی بازاریان شده و وضعیت نامناسبی در حوزه اصناف و بازار به وجود آمده است.
وی از عدم اجرایی شدن مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر بخشودگی جرائم تسهیلات اخذ شده کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس افزود: به دلیل نبود جاده‌های دوبانده در این استان خانواده‌های متعددی به عزا می‌نشینند و شاهد مرگ عزیزانشان هستند.
عبادی با تأکید بر اینکه خراسان‌جنوبی ‌نیازمند مدیران باتجربه است، تبیین کرد: مدیران باید به فرهنگ مردم احترام بگذارند، توان جذب اعتبارات را داشته باشند و از تعامل نمایندگان استقبال کنند.
وی یادآور شد: توریسم درمانی، گیاهان دارویی، گردشگری، استخراج و فرآوری معادن از ظرفیت‌های این استان است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا