امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: فرهنگ کشور دچار مشکل است/ ضرورت افزایش کیفیت آموزش های دانشگاهی

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: فرهنگ کشور دچار مشکل است/ ضرورت افزایش کیفیت آموزش های دانشگاهی

بیرجند- نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ درصد از فارغ التحصیلان بیکار هستند، گفت: این امر نشان می دهد که فرهنگ کشور مشکل دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی صبح دوشنبه در شورای فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گفت: امروز بشر گرفتار بحران معرفتی شده است.

وی با بیان اینکه کتب معارف موجود در کشور، در دنیا بی نظیر است، افزود: این کتاب ها سبب نجات جامعه از سردرگمی ها و بحران معرفتی می شود که نباید از دست برود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به برنامه های فرهنگی در کشور بیان کرد: برنامه های خوبی شامل اسناد بالادستی، برنامه های پنج ساله، سند دانشگاه اسلامی در کشور و سند تحول بنیادین وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچنان که باید و شاید به این برنامه ها عمل نمی شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نهادهای نظارتی، نظارت فرآیندی بر این برنامه ها ندارند، افزود: به طور مجموع نظارت عملکردی در چهارچوب این برنامه ها وجود ندارد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه این برنامه ها نوشته می شود اما به آن عمل نمی شود، اظهار کرد: سند بنیادین آموزش چندین سال نوشته شده اما به آن عمل نشده که این امر پاشنه آشیل کشور است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توسعه فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی نیازمند اهتمام وزارت علوم و تعامل او با صدا و سیما و دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه قریب به  ۵۰ درصد از فارغ التحصیلان بیکار هستند، افزود: این امر نشان می دهد که فرهنگ کشور نیز مشکل دارد.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: متاسفانه بسیاری از افراد عزت اجتماعی را در مدرک و تحصیل می بینند این در حالی است که فرهنگ سازی و آموزش درستی وجود ندارد.

وی گفت: باید کیفیت آموزش ها به سمت یادگیری مهارت، فن و آموزش واقعی برود و از سیاست آموزش برای آموزش دست برداشته شود.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: این هدف تنها با  تلاش دانشگاه های علمی و کاربردی به نتیجه نمی رسد و نیازمند همکاری همه دانشگاه ها است.

وی با اشاره به منابع فرهنگی راسخ در کشور بیان کرد: قرآن از جمله نعمت های بزرگ  بوده که دارای عظمت بالایی است و باید حفظ شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا