امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی: بازی های سیاسی نفعی برای مردم ندارد/رفع مشکلات جامعه اولویت باشد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی: بازی های سیاسی نفعی برای مردم ندارد/رفع مشکلات جامعه اولویت باشد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه بازی های سیاسی و تندروی ها نفعی برای مردم ندارد، گفت: باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم استان به کار گیریم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی علوم و وزیر پیشنهادی نیرو، اظهار کرد: طی جلساتی که با این دو وزیر برگزار شده است که موضوعاتی همچون انتقال آب به استان، بارور کردن ابر ها و عدم تبعیض گذاشتن بین استان ها در این جلسات مطرح شد.

وی با بیان اینکه سالیان گذشته بارور کردن ابرها به جای استان های خشک و شرقی کشور در برخی استان های آباد انجام شد، افزود: مد نظر قرار دادن رعایت عدالت و شایستگی های استان از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه با دو وزیر پیشنهادی مطرح شده است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکید مجمع نمایندگان بیشتر بر روی استان ها و شهرهای مرزی کشور بوده است، گفت: تمام سعی خود را برای حساس کردن وزرا و دولت بر روی شرق کشور انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه گاها بعضی تصور می کنند تمام امور فقط به دست نمایندگان است، عنوان کرد: برخی از امور به دست قوه مجریه است و نمایندگان تنها می توانند در پیگیری  این مشکلات ورود پیدا کنند.

حجت الاسلام عبادی  با اشاره به اینکه در حال حاضر وزرای پیشنهادی شنونده های بهتری هستند و نباید فرصت را از دست داد، بیان کرد: ماندگاری جمعیت در شرق کشور نیز یکی از مباحث بسیار مهمی است که با وزیر پیشنهادی علوم مطرح شده است.

وی با بیان اینکه علی رغم اینکه جلوی کمیت در دانشگاه ها گرفته شده و به کیفیت می پردازند اما این کمیت ها در دانشگاه هایی مثل استان خراسان جنوبی که وضعیت خاصی دارند نباید لحاظ شود، اظهار داشت: دانشگاه هایی مثل دانشگاه خراسان جنوبی برای استان درآمد زا هستند و نباید نسبت به آن بی توجه بود.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز دیدار و گفتگو داشته ایم، افزود: مقرر شده است که این وزیر سفر به استان خراسان جنوبی را در برنامه های خود لحاظ کند.

وی با بیان اینکه عمده روستاییان استان مشکل آب دارند، گفت: اعتباراتی که در این خصوص در نظر گرفته شده است محدود است و این باعث می شود روستاییان تصور کنند دولت نسبت به آن ها بی مهری کرده است در حالی که اعتبارات محدود است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه برخی از حرف ها را نمی توان زودتر از موعد بیان کرد چراکه ممکن است به ضرر منافع مردم تمام شود، عنوان کرد: باروری ابرها شرایطی را دارد لذا این مهم باید بر روی ابرهایی انجام شود که قابلیت بارور شدن را دارند.

وی ادامه داد: سال گذشته حداقل هشت بار ابرهای استان بارور شده اند که امیدواریم امسال نیز این اقدام انجام شود.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی دو سال گذشته با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان زمینی مرغوب جهت ساخت سالن چندمنظوره ورزشی کلنگ زنی و طی ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید، افزود: بنیاد برکت نیز در جای جای مناطق روستایی و محروم خدمات متفاتی را ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه طی دیدار چند روز اخیر با وزیر راه موضوع جاده بیرجند- قاین مطرح شده است، گفت: خوشبختانه سرعت ساخت این جاده در یکسال گذشته بسیار خوب بوده است و تمام جاده به مناقصه رفته است.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: امیدواریم ساخت جاده بیرجند- قاین با همین سرعت ادامه داشته باشد و هرچه زودتر شاهد دوبانده شدن این جاده نیز باشیم.

وی با بیان اینکه طرح های دیگری در خصوص جاده بیرجند- قاین وجود دارد که در حال پیگیری است، گفت: در استان نیاز به همدلی و همراهی داریم  لذا در این راستا جلسه بسیار خوبی بین مجمع نمایندگان، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شده است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بازی های سیاسی و تندروی ها نفعی برای مردم ندارد، عنوان کرد: باید همواره تمام تلاش خود را برای کار کردن در خصوص رفع مشکلات مردم به کار گیریم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی آفریقای  جنوبی در نیروگاه خوسف، اظهار کرد: خوشبختانه طی چندماه آینده این نیروگاه اشتغال خوبی برای مردم منطقه ایجاد خواهد کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا