امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: ۷ میلیارد تومان در بودجه ۹۷ به بیمارستان خوسف اختصاص یافت/ احداث درمانگاه در شمال شهر بیرجند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: ۷ میلیارد تومان در بودجه ۹۷ به بیمارستان خوسف اختصاص یافت/ احداث درمانگاه در شمال شهر بیرجند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی گفت: خوسف تنها شهرستان در استان است که بیمارستان ندارد اما برای بودجه امسال ردیفی اختصاص یافت و با پیگیری‌های انجام شده این بودجه برای بیمارستان خوسف به ۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اهل سنت بیرجند اظهار داشت: در بودجه سال ۹۶ دولت رقمی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان برای خراسان‌جنوبی پیشنهاد داد.

وی گفت: با پیگیری‌های انجام شده در مجلس موفق به افزودن ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز به بودجه استان شدیم و این رقم بودجه در استان بی‌نظیر بوده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال نیز مجلس مبلغ ۷۵ میلیارد تومان به بودجه افزوده است، افزود: در بسیاری از روستاهای استان که فاقد گاز بودند، گازرسانی انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: در شهرستان درمیان که نهضت گازرسانی وجود نداشته است اما امروز این شهرستان گاز دارد و بسیاری از مناطق و روستاهای حوزه انتخابیه گازکشی شده است.

وی ادامه داد: همچنین با بنیاد برکت برای ایجاد و احداث مدرسه در درمیان مذاکره شده و قرار است دو مدرسه دیگر در شهرستان درمیان توسط بنیاد برکت احداث شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شمال شهر بیرجند یکی از مناطق محروم شهرستان است که مردم آن از عدم وجود درمانگاه و بیمارستان برخوردار هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی اظهارکرد: با پیگیری‌های انجام شده تامین اجتماعی موظف شد که یک مرکز درمانی در شمال شهر بیرجند احداث کند و تمام خدمات در این مرکز درمانی برای کسانی که دارای دفترچه بیمه تامین اجتماعی هستند، رایگان است.

وی با بیان اینکه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند یکی از بیمارستان‌های پیشرفته استان است که در سال‌های اخیر افتتاح شده است، افزود: همچنین بیمارستان رازی نیز یکی از بیمارستان‌های مجهز است که علی رغم تحریم‌ها و کمبود اعتبارات افتتاح شده و تجهیزات بیمارستان مانند دستگاه آنژیوگرافی و سی‌تی‌اسکن پیشرفته است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: خوسف تنها شهرستان در استان است که بیمارستان ندارد اما برای بودجه امسال ردیفی اختصاص یافت و با پیگیری‌های انجام شده این بودجه برای بیمارستان خوسف به ۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی عنوان کرد: همچنین برای بودجه ۹۷ نیز مبلغی بالغ بر ۷ میلیارد تومان به دانشگاه صنعتی و ۷ میلیارد تومان به دانشگاه بیرجند اختصاص پیدا کرده است.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات انجام شده در برنامه ششم توسعه که مجلس آن را به تصویب رسانده نزدیک‌تر شدن حقوق کارمندان و بازنشستگان ظرف پنج سال است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع دستی و فرش کمک به چشمه جوشان اشتغال است، اذعان داشت: همچنین در مجلس فراکسیون فرش و صنایع دستی تشکیل داده شد، طبق تصویب صورت گرفته در مجلس تمام امکانات به کسانی که در صنایع دستی کار می‌کنند داده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه باید مکانی برای عرضه صنایع دستی در اختیار کسانی که در این حوزه کار می‌کنند، قرار بگیرد، گفت: همچنین جلساتی در فراکسیون معلولان تشکیل شد و دولت نیز لایحه‌‌ای به نام حقوق معلولان به مجلس ارائه کرد که به تصویب رسید و بر اساس این مصوبه تمام معلولان و خانواده آن‌ها از مزایای خوبی برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به کارخانه سیمان باقران، تصریح کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شد مبلغ ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات و وام از طریق بانک ملی و کشاورزی به سیمان باقران اختصاص یافت و علاوه بر آن مبلغ ۶ میلیون دلار نیز سیمان باقران از صندوق توسعه دریافت کرد و امروز ۲۰ هزار سهامدار در کارخانه سیمان باقران وجود دارد و چشمه جوشان اشتغال در شهرستان درمیان است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خراسان‌جنوبی با خشکسالی‌پیاپی مواجه است و آب‌های زیرزمینی افت کرده و بارندگی کم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: باید رواناب‌ها نگهداشته و جذب زمین شود و بهترین اقدام نیز بحث آبخیزداری است، انتقال آب توسط دولت طولانی مدت است لذا بحث آبخیزداری و مصرف بهینه آب یکی از اقدامات مهم است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا