امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: احمدی‌نژاد هدفمندی یارانه‌ها را با ‌شجاعت آغاز کرد/‌روحانی کار را به سرانجام برساند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس: احمدی‌نژاد هدفمندی یارانه‌ها را با ‌شجاعت آغاز کرد/‌روحانی کار را به سرانجام برساند

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: مهمترین موضوع در فاز نخست یارانه‌ها ایجاد عدالت اقتصادی در بین مردم بود. وی با بیان این‌که در گذشته افراد پولدار یارانه بیشتری دریافت می‌کردند، تصریح کرد: این افراد بهره‌مندی بیشتری از یارانه داشتند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی حفظ سرمایه ملی را یکی دیگر از اهداف اجرای فاز نخست یارانه‌ها دانست و اذعان داشت: قبل از اجرای یارانه‌ها بنزین ارزان بود و این امر سبب قاچاق کردن آن به کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکیه و کشورهای عربی می‌شد.

عبادی با بیان این‌که در این شرایط سرمایه ملی کشور به هدر می‌رفت، ادامه داد: از یارانه‌ای که سهم ملت بود سایر کشورهای استفاده می‌کردند.

وی با بیان این‌که اجرای فاز نخست یارانه‌ها سبب صرفه‌جویی در مصرف شد، متذکر شد: با اجرای این طرح در کشور قیمت‌ها به واقعیت نزدیک‌تر شد.

ارزش پایین ریال سبب قاچاق سوخت شده است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اکنون ارزش ریال کم شده است، افزود: این امر قاچاق سوخت را به صرفه کرده است.

عبادی با بیان این‌که فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها طرح بابرکتی بوده است، یادآور شد: این طرح را دولت با حوصله و از روی شجاعت انجام داد.

وی با بیان این‌که خراسان‌ جنوبی یکی از استان‌های محروم کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: آب مورد نیاز کشاورزی در روستاهای ما وجود ندارد.

افراد با درآمد بالا از دریافت یارانه حذف شوند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها سبب مهاجرت روستاییان به شهرها و افزایش حاشیه‌نشینی می‌شد.

عبادی با بیان این‌که دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در پی حذف آن نیست، اذعان داشت: دولت در این دوره در پی هدفمند کردن آن است.

وی با بیان این‌که افرادی که از درآمد بالایی برخوردار هستند، باید حذف شوند، ادامه داد: مابه‌التفاوتی که در دست دولت می‌ماند در بخش‌های دیگر از جمله درمان و سلامت هزینه می‌شود.

۷۰ درصد هزینه‌های درمان را مردم پرداخت می‌کنند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی هزینه‌های درمان را در حال حاضر بسیار بالا دانست و متذکر شد: دولت با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها می‌تواند هزینه‌های درمان را پایین آورد.

عبادی با بیان این‌که در حال حاضر مردم ۷۰ درصد هزینه‌های درمان را خودشان پرداخت می‌کنند، افزود: دولت و بیمه‌ها می‌توانند سهم قابل توجهی از این هزینه‌ها را پرداخت کنند.

وی با بیان این‌که توزیع سبد کالا با کارشناسی مناسب انجام نشد، یادآور شد: جوانان مبتکر و خلاق فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را انجام دهند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رسانه‌ها و مراجع تقلید در اجرای فاز دوم یارانه‌ها تلاش فراوانی کردند، خاطرنشان کرد: ما از دولت انتظار داریم کارش را درست انجام دهد.

انتهای پیام/۶۹۰۱۰/ش۴۰

See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930128000279#sthash.d6lPiGbi.dpuf

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا