امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس از زورخانه امیرعرب بازدید کرد/ حجت الاسلام عبادی: ورزش پهلوانی،الگویی برای ورزش قهرمانی است/تکیه به معارف دینی،معماری اسلامی وایرانی،اخلاق مداری،ادب،شجاعت و دوری از مادی‌گرایی از جمله مزیت‌های این ورزش ایرانی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس از زورخانه امیرعرب بازدید کرد/ حجت الاسلام عبادی: ورزش پهلوانی،الگویی برای ورزش قهرمانی است/تکیه به معارف دینی،معماری اسلامی وایرانی،اخلاق مداری،ادب،شجاعت و دوری از مادی‌گرایی از جمله مزیت‌های این ورزش ایرانی است

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان‌ اینکه ورزش پهلوانی، الگویی برای ورزش قهرمانی است تأکید کرد: اگر این الگوگیری انجام شود، دیگر برخی رفتارهای نادرست را در ورزش‌های قهرمانی شاهد نخواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته از زورخانه امیرعرب بیرجند بازدید و با حاج مهدی قمری و ورزشکاران باستانی‌کار مرکز استان، دیدار کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه خرسندم از اینکه در کنار پیشکسوتان و جوانان و نوجوانان باستانی‌کار بیرجند هست، اظهارداشت: ورزش پهلوانی ویژگی‌هایی دارد که ورزش قهرمانی ندارد و از آن جمله، اخلاق‌مداری است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، زورخانه را محل یادگیری ادب و آداب اسلامی عنوان و اظهار کرد: معارفی که در ورزش باستانی در قالب شعر گفته می‌شود، در ورزش دیگری وجود ندارد.

وی افزود: یکی از نکات برجسته وزرش زورخانه ای، معماری اسلامی و ایرانی در سالن و بنا است که نشان دهنده فرهنگ کشور است.

حجت الاسلام عبادی، اشعار پرمحتوا، سبقه الهی و ولایی این مکان و دوری از مسائل مادی را از دیگر ویژگی‌های ورزش باستانی برشمرد و افزود: متأسفانه ورزش‌های قهرمانی به دلیل اینکه وارداتی هستند، فرهنگ دیگر کشورها را با خود به ایران می‌آورند.

وی بابیان‌اینکه ورزش پهلوانی، الگویی برای ورزش قهرمانی است، تأکید کرد: اگر این الگوگیری انجام شود، دیگر برخی رفتارهای نادرست را در ورزش‌های قهرمانی شاهد نخواهیم بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه منا با جان باختن سه زائر از خراسان جنوبی، گفت: یاد حاج غلامحسین قمری موسس این زورخانه و آقایان حاج مهدی و محمد چوپدار که از پیشکسوتان زورخانه امیرعرب بوده‌اند را گرامی میداریم.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنان خود به مواضع دولت در زمینه حادثه منا اشاره کرد و اظهارداشت: انتظار این بود در خصوص حادثه منا، دولت قدرتمندانه و عزتمندانه‌تر ورود کند.

حجت الاسلام عبادی با بیان‌ اینکه مقام معظم رهبری در این خصوص محکم وارد شدند، افزود: اصلا نباید گردن خود را در برابر بیگانگان کج کنیم.

وی فرهنگ جاهلی عرب را در برابر ایران اسلامی، هیچ دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با فکر جوانان این سرزمین به اقتدار امروز خود رسیده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نظام حاکمه آل‌سعود بسیار فاسد است و این، باعث شده سوءمدیریت در امور داخلی و خارجی داشته باشند.

عبادی افزود: ما عربستانی که منافع آمریکا را رقم می‌زند، عددی نمی‌بینیم.

 

گفتنی است، در ابتدای این مراسم حاج مهدی قمری رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی با انتقاد به اینکه اعتبار ۵۰ میلیون تومانی استاندار هنوز محقق نشده است، اظهارداشت: تاکنون نتوانسته ایم اسپانسری برای اعزام تیم زورخانه ای بیرجند به مسابقات کشور پیدا کنیم و آخرین مهلت حضور در این مسابقات نیز ۲۰ مهر می باشد که امیدواریم مسئولان به وعده خود عمل کنند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲ زورخانه در سطح استان و ۸ سالن نیز در بیرجند فعال است.

قمری با بیان اینکه مراحل ساخت ۳ زورخانه دیگر در حال انجام است، گفت: امکانات هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در استان بسیار محدود است و برای نوجوانان و جوانان وسایل لازم تمرین نداریم.

وی افزود: زورخانه بین المللی در بیرجند با همکاری بسیج و شهرداری در حال پیگیری است که ظرفیت خوبی برای برگزاری مسابقات کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: هم اکنون ۶۰۰ نفر عضو بیمه شده در این ورزش مشغول فعالیت هستند که الحمدالله ظرفیت خوبی است که می‌بایست توجه ویژه‌ای به آن بشود.

رئیس هیأت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی در پایان با بیان اینکه از نظر بودجه و اعتبارات در وضع نامناسبی هستیم، بیان کرد: در حال حاضر حدود ۲ سال است که حق آموزش به مربی های این هیأت پرداخت نشده است.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا