امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اوج حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری و با ابلاغ دستور العمل اقتصاد مقاومتی رقم خورده تا اقتصادی که اتکا آن به نفت است به حداقل برسد و تکیه بیشتری برتولید داخل باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اوج حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری و با ابلاغ دستور العمل اقتصاد مقاومتی رقم خورده تا اقتصادی که اتکا آن به نفت است به حداقل برسد و تکیه بیشتری برتولید داخل باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد باقرعبادی در حاشیه بازدیداز دفتر خبرگزاری تسنیم در خراسان جنوبی درگفت وگو با خبرنگاران تسنیم اظهار کرد: این دستورالعمل که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد زحمات فراوان‌، تلاش گسترده و دقت خاص ایشان را درپی داشته است وامیدواریم دولت خدمتگزار وتازه نفس بتواند به بهترین وجه این مهم را اجرایی کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه مجلس با دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی همگام  وهمراه است گفت: اگر در حوزه قانون گذاری و از جهت حقوقی و قانونی اشکالاتی باشد درمجلس شورای اسلامی می‌توانیم دست به اصلاح قوانین بزنیم واگر جایی انباشت قانونی باشد آنها را مرتفع کنیم.

وی بیان کرد: همچنین اگرنیاز به خلا قانونی دارد قانون وضع شود و اگرنیاز است اصلاح شود آن را اصلاح کنیم  ودست دردست هم دهیم وبا همدلی وهمراهی بتوانیم این بخش از اقتصاد مقاومتی راپیاده سازی نموده و از این امتحان بزرگ که پیش روی ماست سربلند باشیم.

حجت‌الاسلام عبادی بااشاره به اینکه حماسه اقتصادی بسیار هوشمندانه ودقیق توسط مقام معظم رهبری بیان شد گفت: با توجه به اینکه دشمنان از جهت فرهنگی نتوانستند انقلاب غنی اسلامی رامتوقف کنندودر حوزه های نظامی وامنیتی ونا امن کردن کشور نتوانستند کاری پیش ببرندودر بحت سیاسی که اوج آن فتنه سال ۸۸ بود ناکام ماندند باامتحان کردن همه  جنبه ها به نتیجه  ای نرسیدندسراغ تحریم ملت عزیز ایران امدندکه این تحریم ها بر خلاف حقوق بشر ، ناجوانمردانه وغیر انسانی بود‌.

وی باتاکید براینکه  اگر در برابر این تحریم ها بتوانیم مقاومت کنیم همچنان که در جنگ تحمیلی ودر دیگر جبهه ها  مقاومت کرده وپیروز شدیم  و بتوانیم اقتصاد مان را دربرابرتکانهای که احیانا جامعه جهانی تحت سیطره صهیونیست ها  می خواهد به ما وارد کند مقاوم کنیم  بی گمان مادر این زمینه هم سرافراز وسربلند بیرون خواهیم آمد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی اظهارکرد: حماسه سیاسی به خوبی رقم خورد وحضور گسترده مردم در انتخابات وراهپیمایی‌های باشکوه مخصوصا راهپیمایی ۲۲ بی نظیر وکم نظیر بود وتاثیرگذاری خاصی در سطح دنیا داشت وحضور سیاسی مردم مایه قوت تیم مذاکره کننده بوده وهست.

بحران کم آبی‌؛ خطری جدی برای خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی از هم سطح سازی مزارع کشاورزی به منظورجلوگیری از مصرف بی رویه آب خبر داد وگفت: ما در استان با کم آبی مواجه هستیم‌.

حجت‌الاسلام عبادی اظهار کرد: استان ما ظرفیت وتوانمندی های بالقوه و بالایی به خصوص در بخش کشاورزی  داردکه تاکنون آن گونه که انتظار می رود به آن توجه نشده است.

وی با تاکید بر مصرف بی رویه آب افزود: درآینده  نیز با  بحران آب مواجه خواهیم بود هرچند که وضع مان از بعضی از استان‌ها بهتر است ولی خیلی از استان ها وضعیت شان بحرانی تر از استان ما بوده اما در عین حال بحران کم آبی خطری جدی برای این استان است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آب مصرفی در بخش کشاورزی باید درست استفاده شود ویکسان سازی مزارع یکی از راه های جلوگیری از هدر رفت آب است  که بهره وری را افزایش می دهد.

وی با اشاره به مشکلات کم آبی در استان برمصرف بهینه آب و استفاده از روشهای آبیاری تحت فشار تاکید کرد وگفت: آبیاری غرقابی در استان ما ودیگر استان‌ها که با وضعیت کم آبی مواجه هستند بی انصافی واسراف گونه است.در بخش کشاورزی درست است که ما با کم آبی مواجه هستیم ولی اگربا همین آب موجوداز آن درست استفاده کنیم تولید کشاورزی خیلی بهتر است.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به اختصاص بیش از۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات درسال های گذشته به بخش کشاورزی استان گفت: این تسهیلات کمک خیلی بزرگی به کشاورزان  بوده است.

وی با اشاره به همکاری کشاورزان افزود: از کشاورزان خراسان جنوبی درخواست دارم با جهادکشاورزی درباره هم سطح‌سازی مزارع همکاری داشته باشند چراکه تعامل کشاورزان سبب بهره وری بیشتر می‌شود.

توجه ویژه دولت به صنعت خراسان جنوبی  و کاهش سود بانکی 

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت و شهرک های صنعتی ما در چند سال اخیر دچار مشکلات متعدد بوده اند گفت، اکثرواحدهای صنعتی استان گرفتار سرمایه در گردش هستند که ریشه اینها بحث مفصلی دارد .توجه به صنعت مهم است . چقدر گاهی باید زحمت بکشیم که یک کارخانه سر پا شود ، وقتی تولید این کارخانه متوقف می شود و از بین می رود تمام زحمات گذشته به باد می رود. اگر دوباره این کارخانه احیاء شود توان مضاعف وسختی فراوانی می خواهد.

حجت‌الاسلام عبادی باتاکید براینکه دولت باید به صنعت خراسان جنوبی توجه ویژه داشته باشد اظهارکرد: سرمایه در گردش بصورت ویژه به استانهای محروم در اختیارشان قرار گیرد. برای شکل گرفتن اقتصادمقاومتی در خراسان  جنوبی دولت باید این مهم را در نظر بگیرد که سود بانکی از سرمایه گذار در استانهای محروم کاهش دهد ۵ تا ۷ درصد کاهش سود ، سرمایه گذار رغبت می کند تا مشارکت و سرمایه گذاری کند.در این منطقه محروم در غیر این صورت رغبت چندانی نخواهند کرد. این درخواست ها را از دولت قبلی هم داشته ایم و ازاین دولت هم داریم تااین مهم انجام شود.

وی بابیان اینکه دربخش معادن ،خراسان جنوبی ظرفیت بالایی دارد گفت:خیلی از معادن تاکنون کسی دنبال استخراج آن نرفته است و در این راستا باید بخش خصوصی را در استان تقویت و زمینه مشارکت و سرمایه گذاری آنها را فراهم کنیم ودقت کنیم که اگر سرمایه گذار آمد آنها را از دست ندهیم  برای سرمایه گذاران باید بسترهای انگیزشی فراهم کرد  وبا رغبت و اشتیاق با آنها برخورد کرد تا حضور یابند.

 

غفلت در بخش بازرگانی خراسان جنوبی

حجت‌الاسلام عبادی افزود:نکته ای که در استان خیلی می تواند موثر باشد  وازآن غفلت شده است توجه به  بخش بازرگانی بوده ممکن است در بخش کشاورزی‌، صنعت آب زیاد لازم باشد و استان مامشکل آب دارد و انتقال آب هم افسانه است و گرفتاری های خاص خود را دارد‌، ولی بخش بازرگانی آب زیادی لازم ندارد‌.

وی گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود آب ، دولت باید نگاه خاص به شرقی ترین استان کشور ، خراسان جنوبی داشته باشد اینجا را با انداز شرق ایران قلمداد کند، همجواری با افغانستان می تواند برای ما نعمت باشد و ضرورت دارد که دولت این کار را انجام دهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: به آقای استاندار هم عرض کردم که سفر رئیس جمهور به استان ، یکی از خواست های مردم این است که منطقه آزاد تجاری درکنار افغانستان داشته باشیم این مهم هم به رونق تولید کمک می کند وهم از جهت تجارت بسیار دست ما را باز می کند.

حجت‌الاسلام عبادی اظهارکرد: توصیه داریم که وقتی سرمایه گذار می آید نباید به او به عنوان یک فرد نگاه کنند چرا که او یک نفر نیست او گاهی هزاران نفر است که ما باید احترامش کنیم به خاطر اینکه هزاران نفر می توانند از همت  او سرکار بروند. جوان می تواند ازدواج کند ، تولید مثل کند زاد ولد کند، فعالیت داشته باشد احترام به او بحث فرد نیست احترام وعزتی که برای سرمایه گذار می شود برای مردم است این را باید توجه کنیم

وی باتاکید براینکه سرمایه گذار نباید هرگز در صف دیدار مدیران استان باقی بماند و در نوبت قرار گیرد گفت: سرمایه گذار چون یک نفر نیست و هزار نفراست بدون نوبت و بصورت ویژه باید مسولان ادارات را ببیند استاندار، مدیران کل همه باید اینگونه باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تاکنون نسبت به جذب سرمایه گذاران اقدامات متعدد انجام داده وکوتاهی صورت نگرفته است گفت:سرمایه گذارانی که به من مراجعه کرده اند آنچه  امکان داشته است برایشان انجام داده ام و از مدیران استان هم خواسته ام که هرگز نگاه سنگین نسبت به سرمایه گذار نداشته باشد خیلی از مدیران هم همکاری داشتند من اینجا تشکر می کنم.

وی افزود: ولی یک سردرگمی در سیستم اداری استان نسبت به جذ ب سرمایه گذار دیده ام .یعنی این که ما باید چی کار کنیم خیلی آشنا به روند کار نیستیم و به قوانین هم آگاهی نداشته ومسلط نیستیم . قبلاً پیشنهاد داده ام یک اردویی گذاشته شود البته بعضی از مدیران ما خیلی قوی هستند در استان های دیگر هم بوده وکارکرده اند و مسلط به کار هستند ولی از نزدیک یک اردویی گذاشته شود بروند استانهای برخوردار، سیستم اداری یا شهرک های صنعتی استان را به عنوان استان نمونه در جذب سرمایه گذار ببیند این خیلی مهم است .

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به اینکه اگر سرمایه گذاری به دستگاه اجرایی مراجعه کرده وکوتاهی صورت گرفته ،اسرع وقت به بنده خبر بدهند ، برخورد می کنیم واگر لازم باشد اعلام می کنیم که این دستگاه درست برخورد نکرده یا گیر بی جا داده یا مهر ومحبت به خرج نداده که این ها همه منافع مردم است.

وی درباره صادرات وواردات در استان بیان کرد: الان ازگمرکات استان مان صادرات داریم اما واردات ناچیزاست باید اقدامی صورت گیرد تا  واردات خوبی هم داشته باشیم که خود اینها خیلی می تواند به بنیه اقتصادی استان ما ازجنبه های متعددی کمک کند.

حجت‌الاسلام عبادی افزود: خیلی از استان‌ها منطقه ویژه اقتصادی دارند ولی برای ما کفایت نمی کند ما منطقه آزاد تجاری اگر داشته باشیم بعد بازرگانی ما وحتی سرمایه گذاری در صنعت  تقویت می‌شود.

منطقه آزاد تجاری یک موتور محرکه خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی منطقه آزاد تجاری را موتور محرکه برای این استان عنوان کرد و گفت: ما در جنوب شرق کشور چابهار را منطقه آزاد داریم در شمال شرق سرخس است. ما در شرق کشور هم نیاز به  منطقه آزاد داریم که این پیشنهاد معقولی است. ازجهت جانمایی استان خراسان جنوبی بایستی منطقه مناسبی را ببیند ما از آقای رییس جمهور و دولت  درخواست داریم و خدمت مسئولان اجرایی استان هم عرض کردم که باید تلاش کنیم همه دست به دست هم بدهیم تا منطقه آزاد تجاری داشته باشیم ومردم متدین و مومنی که در واقع امن ترین استان کشوررا الان رقم زدند حضور ومشارکت گسترده در صحنه های مختلف یک منطقه آزاد حق طبیعی این مردم است وتحقق آن نوعی سپاس گزاری نسبت به مردم خواهد بود.

انتهای پیام/http://www.tasnimnews.com/Home/Single/303428

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا