امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت گفت: انتقال آب به استان و احداث خط ترانزیتی راه آهن از جمله مهمترین درخواست های مردم خراسان جنوبی از رئیس جمهور منتخب است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت گفت: انتقال آب به استان و احداث خط ترانزیتی راه آهن از جمله مهمترین درخواست های مردم خراسان جنوبی از رئیس جمهور منتخب است

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، در گفتگو با خبرنگار شبستان  اظهار داشت: یکی از راه های انتقال آب به استان؛ انتقال آب از سد دوستی است که مصوب شده است و باید در اجرای آن تسریع شود.

وی انتقال آب از فرامرز به شرق کشور و استان خراسان جنوبی را یکی دیگر از راه های رفع نیاز استان به آب شرب ذکر کرد و افزود: دولت منتخب باید با دیپلماسی قوی این موضوع را نیز پیگیری کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، انتقال آب از دریای خزر و یا خلیج فارس و دریای عمان را یکی دیگر از راه ها ذکر کرد و ادامه داد: در صورت تحقق این روش باید آب انتقال یافته تصفیه شود که به دلیل قیمت بالای تمام شده تنها برای بخش صنعت مناسب است.

خط ترانزیتی راه آهن بیرجند- زاهدان- چابهار نیاز ضروری استان
حجت الاسلام عبادی بر آغاز عملیات اجرایی خط ترانزیتی راه آهن از مسیر بیرجند- زاهدان و چابهار تاکید کرد و گفت: این خط ترانزیتی شمال را به جنوب متصل می کند و بند آزاد از طریق بیرجند به آسیای میانه متصل می شود.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع درخواست تمامی نمایندگان استان است، ادامه داد: با توجه به اینکه این پروژه یک زیرساخت مهم توسعه صنعت محسوب می شود، تاکید می شود دولت منتخب نسبت به شروع هرچه سریعتر این پروژه اقدام کند.

تقویت نگاه فرهنگی اسلامی در جامعه از سوی دولت منتخب
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف بر تقویت نگاه فرهنگی اسلامی در جامعه از سوی دولت منتخب تاکیدکرد و افزود: دولت منتخب در راستای احیای هرچه بیشتر فرهنگی ایرانی اسلامی در تمام کشور به خصوص استان خراسان جنوبی تلاش کند.

وی یادآور شد: این فرهنگ ناب نباید تضعیف شود چرا که جهت گیری فرهنگی اسلامی کشور موجب آرامش مردم می شود.

لزوم تقویت معافیت های مالیاتی برای احیای صنایع در استان
حجت الاسلام عبادی با تاکید براینکه معافیت های مالیاتی برای گسترش و احیای صنایع در استان لازم است، گفت: کاهش سود بانکی وام های بخش صنعت و پرداخت مابه التفاوت آن توسط دولت یکی از راه های ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان است.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این موضوع موجب ایجاد اشتغال و رونق صنعت استان می شود.

پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا