امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: مجلس تلاش کرد در بحث های جناحی وارد نشود و فراجناحی عمل کند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: مجلس تلاش کرد در بحث های جناحی وارد نشود و فراجناحی عمل کند

سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارکرد: وزرای پیشنهادی دولت یازدهم رای بالایی را از مجلس گرفتند که رای بالای وزیر اقتصاد در تاریخ جمهوری اسلامی ایران نکته ای قابل توجه بود.

وی با بیان اینکه در مجموع مجلس تعامل و همکاری خوبی با دکتر روحانی داشت، ادامه داد: هر چند سه وزیر پیشنهادی  دولت موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشدند ولی با وجود اینکه گمانه زنی برخی از کارشناسان بر این بود که تعداد زیادی رای اعتماد مجلس را کسب نکنند اما مجلس در بررسی صلاحیتها و رای اعتماد با انجام بحث های کارشناسی سوابق و توانمندی های افراد را مد نظر قرار داد.

به گفته وی مجلس تلاش کرد در بحث های جناحی وارد نشود و فراجناحی عمل کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه در بررسی رای اعتمادها مسائل اقتصادی بر مسائل سیاسی اولویت داشت، بیان کرد: رای اعتماد بالای مجلس به وزرای اقتصادی دولت یازدهم بیانگر این موضوع است که نمایندگان مردم با درد آنها آشنا بوده و اقتصاد را به عنوان اولویت مردم با توجه به فشارهای اقتصادی، تورم و بیکاری و اقتصاد می دانند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: علی رغم اینکه مجلس با وجود خرده های سیاسی و غیرسیاسی فراوانی که بر وزیر نفت مطرح بود با توجه به سابقه ای که وی در وزارت نفت داشته و از نظر اجرایی قوی بود به این وزیر رای اعتماد داد تا وزارتخانه ای که شاهرگ اقتصادی کشور را در دست داردبه فردی با مدیریت بالا بیفتد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت‌آلاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با مهر با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نزدیک به ۲۹۰ نماینده دارد و برای موافقت و مخالفت نام نویسی می کنند، بیان کرد: برای وزرای پیشنهادی مختلف ثبت نام داشته ام اما متاسفانه قرعه به نام من نیفتاد.

وی گفت: در طول بررسی صلاحیتها مخالفین، موافقین زیادی صحبت کردند ولی به به نظر من بهترین صحبتها و بحث ها را شخص دکتر روحانی داشت که بسیار سنجیده، ولایی و حساب شده بود.

عبادی با بیان اینکه بحث های فنی و مثبت رئیس جمهور جای تقدیر دارد، اظهارداشت: صحبت های وی بیشترین تاثیر را برای رای اعتماد وزرا داشت.

مطالبات مردم خراسان جنوبی با رئیس جمهور  و وزرای جدید مطرح شد

 عبادی در ادامه در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات مردم استان گفت: با شخص رئیس جمهور در خصوص مشکلات، کمبودها و مطالبات مردم گفتگو هایی اناجم گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بزرگترین مشکل استان خراسان جنوبی را کمبود منابع آبی اعلام کرد و تصریح کرد: این مشکل در دیدار با رئیس جمهور مطرح شد و خواستار این شدم که دولت یازدهم اقدامات مثبت و عملیاتی در بحث انتقال آب از دیگر نقاط به استان خراسان جنوبی را به سر انجام برساند.

 وی با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از روستای مرزی استان با تانکر آبرسانی می شود، عنوان کرد: ماندن مردم در این روستاها به لحاظ استراتژیکی و امنیتی دارای اهمیت بالایی است و نیاز است در این زمینه اقدامات جدی و عملیاتی انجام شود.

عبادی گفت: رئیس جمهور در این دیدار در جهت بررسی این موضوعات در جلسه هیئت دولت قول مساعد داده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص انتقال آب از فرامرزهای ایران نیز صحبتهایی با وزر امورخارجه انجام شده است، ادامه داد: انتظار مردم از دستگاه دیپلماسی برای پیگیری جدی این موضوع بیان شد.

به گفته وی صحبت های نیز در این زمینه با وزیر نیرو نیز انجام شده است.

وی پیگیر مسئله راه آهن را از دیگر مطالبات مردم استان اعلام کرد و گفت: در این زمینه نیز گفتگو هایی با وزیر راه و شهر سازی صورت گرفته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس همچنین به صحبتهایی با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  در خصوص فراهم شدن زمینه اشتغال و سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و افزود: موضوع سرمایه گذاری شرکت شسرمایه گذاری تامین اجتماعی مطرح شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا