امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی شدید هوا در شهر تهران اظهار داشت: علت اصلی آلودگی هوا بیشتر ناشی از تردد خودروهای شخصی و دیگر وسایل نقلیه در خیابان هاست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی شدید هوا در شهر تهران اظهار داشت: علت اصلی آلودگی هوا بیشتر ناشی از تردد خودروهای شخصی و دیگر وسایل نقلیه در خیابان هاست.

در هفته های اخیر بارها شاهد بروز آلودگی شدید هوا در شهرهای بزرگ بوده ایم. شهرهای بزرگ الان وضعیت عجیبی دارند که نمونه آن را در تهران می بینیم.اگر حمل و نقل عمومی مانند مترو اتوبوس و دیگر شکل های این موضوع در شهرها افزایش یابند که که دارای کیفیت سرعت و توانایی مناسب در جابه جایی مساقر هستند مردم نیز به طور حتم از این شکل حمل و نقل استفاده می کنند.حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از ویژه نامه مجلس سیزدهم آذرماه روزنامه آوای خراسان جنوبی حجت السلام سید محمد باقرعبادی اظهار داشت:اما نکته دیگر نیز این است که وسائل ارتباط جمعی و رسانه ها باید فرهنگ سازی کرده و در زمینه گسترش فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی فعالیت کنند.همچنین مساله استفاده شهروندان از خودروهای شخصی و تردد به صورت تک سرنشین در شهرهایی مانند تهران باید بررسی و آسیب شناسی شود نا بتوان شهروندان را به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ترغیب کرد.بسیاری از کارخانه ها و صنایع نیز در اطراف تهران و شهرهای بزرگ هستند که منشا آلودگی هوا هستند.

اما برای برطرف کردن این معضل دولت نقش کلیدی دارد.راهکار نیز این است که دولت در لایحه ای که به مجلس می فرستند توجه ویژه ای به توسعه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ داشته باشد.اما کارشناسان امر نیز باید برای ۲۰ سال آینده شهر برنامه ریزی کنند.اگر از گذشته نیز پژوهش های جامعی در این زمینه انجام شده بود به احتمال زیاد دچار چنین آسیب هایی نبودیم.در کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز به مساله ضعف آموزش در کشورمان اشاره کرده و راهکارهای متناسب با آن را ارائه کرده ام.

راهکار نیز این این است که موسسات خصوصی پژوهشی در کشور وجود داشته باشند و با سفارش های دولتی پژوهش هایی را در کشور انجام داده و این پژوهش ها منبعی برای برنامه ریزی شوند.باید پژوهش را در کشور زنده کرده و به نتایج آن نیز توجه کنیم.اگر این اتفاق در کشور ما روی داده بود الان دچار آسیب های اینچنینی مانند آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نبوده ایم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا