امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: مرکز استان خراسان جنوبی نیازمند احداث کتابخانه مرکزی و نمایشگاه دائمی کتاب است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: مرکز استان خراسان جنوبی نیازمند احداث کتابخانه مرکزی و نمایشگاه دائمی کتاب است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هفته کتاب بهترین فرصت برای معرفی کتاب‌های نویسندگان استانی و کشور است، اظهارداشت: در حال حاضر بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی نیازمند احداث کتابخانه مرکزی و نمایشگاه دائمی کتاب است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امشب در حاشيه بازديد از دهمين نمايشگاه بزرگ خراسان جنوبي كه در محل نمايشگاه بين المللي بيرجند برپا شده است، با تقدیر و تشکر از عوامل برگزار کننده دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی در بیرجند اظهارداشت: امیدواریم نمایشگاه امسال که با همت و تلاش دستگاه‌های مختلف از جمله اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برپا شده است، مورد استقبال گسترده و بهره مندی مردم شریف و علاقه مندان به کتاب قرار گیرد.

 

وی در ادامه به آغاز هفته کتاب در استان اشاره کرد، تأکید کرد: برای اجرای هر چه بهتر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در مورد ارتقای سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه بادی شرایط و امکانات لازم از سوی مسئولان ذیربط نیز فراهم گردد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مسئولان فرهنگی باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم، همگام با برگزاری نمایشگاه کتاب و افزایش جمعیت بازدیدکننده، تلاش کنند در فضای کتابخوانی استان نیز پیشرفت چشمگیری به وجود آید.

 

وی افزود: معرفی کتاب‌های برتر در حوزه‌های مختلف در سطح دستگاه‌های اجرایی، حوزه‌های علمیه، مدارس، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی در ایام برگزاری نمایشگاه مد نظر قرار بگیرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظارت بر محتوای کتاب یکی از اولویت‌های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، بیان کرد: در حال حاضر همانطوریکه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) بر نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمن تأکید دارند، یکی از راههای نفوذ و استحاله کشور؛ تحریف اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از طریق تهیه محتوا و توزیع آن در قالب‌های کتاب، مقاله، خاطره نویسی و غیره است.

 

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از نفوذ دشمن در حوزه کتاب باید از ناشران داخلی و نویسندگان حمایت شود، گفت: برطرف کردن برخی موانع تولید و نشر کتاب، تبلیغ و ترویج مناسب و گسترده‌ی فرهنگ کتابخوانی، کاهش قیمت کتاب، توزیع مناسب و تهیه محتواهایی جذاب و مفید از جمله در بخش کودک و نوجوان است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در بخش پایان سخنان خود بر لزوم احداث کتابخانه مرکزی و نمایشگاه دائمی کتاب در بیرجند تأکید کرد و اظهارداشت: خراسان جنوبی با توجه به قدمت فرهنگی و وجود نخبگان و اندیشمندانی که دارد، نیازمند کتابخانه‌ای جامع است که در این خصوص پیگیری‌های نیز با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته است که زمین مورد نیاز نیز در این راستا واگذار شده است.

 

وی در ادامه افزود: اقدامات اولیه در جهت شروع طرح انجام و در حال حاضر نیازمند تأمین اعتبار می باشد. امید است با توجه به اینکه طرح در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته عنایت خاصی نسبت به آن صورت پذیرد تا هر چه سریعتر عملیات اجرایی آن آغاز گردد.

 

گفتني است؛ در جريان اين بازديد آفاي احمد محبي مديركل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي گزارشي از اقدامات صورت گرفته در دهمين نمايشگاه كتاب خراسان جنوبي ارائه كرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا