امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: آموزش زبان انگلیسی فقط باید با هدف یادگیری باشد نه خودباختگی/ زبان انگلیسی تنها یک ابزار است نه عامل پیشرفت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: آموزش زبان انگلیسی فقط باید با هدف یادگیری باشد نه خودباختگی/ زبان انگلیسی تنها یک ابزار است نه عامل پیشرفت

حجت الاسلام عبادی گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته تعصب زیادی روی فرهنگ و زبان خود دارند و در حالی که علم و فناوری را می گیرند ولی دچار خودباختگی نمی شوند.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام والمسلمین عبادی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ در خصوص اظهار نظر برخی مسئولان مبنی بر اینکه پیشرفت برخی کشورها به دلیل تسلط آن بر زبان انگلیسی است اظهارکرد: این حرف از جانب هر کسی که باشد قطعا غیر منطقی است و اگر اینطور می بود، ژاپن که همه مردم آن بر زبان خودشان مسلط هستند باید عقب مانده می بود.

وی افزود: اگر به برخی کشورها از جمله فرانسه نگاه کنیم بسیار روی زبان خودشان مقید هستند و اگر کسی به زبان انگلیسی با آنها صحبت کند، آنها جواب او را فرانسوی می دهند و هرگز فریفته آداب و رسوم و زبان کشورهای دیگر نمی شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای پیشرفته تعصب زیادی روی فرهنگ و زبان خود دارند و در حالی که علم و فناوری را می گیرند ولی دچار خودباختگی نمی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه از بین رفتن خرده فرهنگ ها سبب نگرانی بسیاری از کشورها است گفت: کشور ایران دارای سابقه ۱۰ هزار ساله و غنی ترین و پرمحتوا ترین زبان است و قطعا باید در حفظ این زبان دقت کنیم و اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: مراد این نیست که کسی زبان انگلیسی یاد نگیرد بلکه می توان زبان روسی، فرانسوی و … را هم فراگرفت اما فقط با هدف یادگیری باشد نه اینکه بر این باور باشیم که رمز پیشرفت هر جامعه ای استفاده از زبان انگلیسی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای پیشرفت جامعه و حکومت داری باید برنامه ریزی داشته باشیم و با مطالعه، پژوهش و اهداف نظام یافته دقیق عمل کنیم اگر نه دچار آسیب خواهیم شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: زبان انگلیسی تنها یک ابزار برای یادگیری است و بنا نیست در قبال یادگیری آن؛ زبان فارسی را از دست بدهیم بلکه باید علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی زبان فارسی را حفظ و تقویت کنیم.

انتهای پیام /۷

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا