امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: دولت بیش ‌از همه به فعالیت‌های پژوهشی نیاز دارد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: دولت بیش ‌از همه به فعالیت‌های پژوهشی نیاز دارد

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی : هر سه قوه باید بیش ‌از این به فعالیت‌های پژوهشی توجه کرده و دولت بیش‌ از همه نیاز به فعالیت‌های پژوهشی دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری فارس حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اظهار داشت: پژوهش در جامعه ما با توجه به پیشرفت‌هایی که داشته باز هم فاصله زیادی با پیشرفت در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه پژوهش در جامعه ما جدی گرفته نشده افزود: با این وجود اقدامات خوبی طی سال‌های گذشته در شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش دولتی به موضوع پژوهش اهتمام کافی نداشته و باید دولت‌مردان در امر سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی براساس پژوهش ارزیابی‌های دقیق انجام دهند.

عبادی یادآور شد: با تغییر مسئولان دولتی بیشتر سیاست‌ها تغییر می‌کند که این امر ناشی از نبود پژوهش در فعالیت‌ها است.

این مسئول اضافه کرد: زبده‌ترین افراد و موسسات در زمینه پژوهش در سیاست‌‌گذاری‌های دولت مشاوره دهند و بهترین موسسه‌ها در زمینه پژوهش برگزیده شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: موسسات پژوهشی در کشورهای مختلف وجود دارند که در مورد موضوعی خاص پژوهش کرده و نتایج را در اختیار دولت قرار می‌دهند.

عبادی با بیان این‌که بخشی از بودجه‌ کشور به پژوهش تعلق می‌گیرد، متذکر شد: دستگاه‌های دولتی باید بخشی از بودجه‌های پژوهشی را برای سیاست‌گذاری‌های خود قرار دهند.

وی ادامه داد: بودجه‌های پژوهشی حساب نشده هزینه می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر سه قوه باید بیش‌از این به پژوهش تاکید کنند، گفت: دولت بیش‌از همه به فعالیت‌های پژوهشی نیاز دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی با داشتن تعداد زیادی از افراد نخبه زمینه‌های لازم برای پیشرفت در زمینه‌های پژوهشی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان دارد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920923000687

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا