امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: کارد بی آبی به استخوان برسد مشکل حل شدنی نیست / وزیر نیرو در مقابل کم کاری های خود انتظار به به و چه چه نداشته باشد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: کارد بی آبی به استخوان برسد مشکل حل شدنی نیست / وزیر نیرو در مقابل کم کاری های خود انتظار به به و چه چه نداشته باشد

حجت الاسلام عبادی گفت: چرا باید بودجه و اعتباراتی را که سالیانه تزریق می شود را به جای هزینه کردن در داخل استان و رونق تولید باید به افرادی در تهران یا اصفهان داد و پول را از استان خارج کرد؟

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در شورای اداری بیرجند اظهارکرد: سال ۹۵ سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است که امیدواریم در مجموعه کشور شاهد اتفاقات خوبی باشیم و امیدوارم که کشور وبنگاه های اقتصادی از شرایط بحرانی و رکود خارج شوند.

وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از مسئولان اجرایی و هیئت نظارت به خاطر برگزاری انتخابات سالم تشکر کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت دکتر شکوهی گفت: ایشان پدر تعلیم و تربیت ایران و از افتخارات منطقه بودند و به نسل جوان جامعه توصیه می کنم که ایشان را الگوی خود قرار دهند و جای خالی بزرگان را پر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه مشکلات کارخانه ها و تولیدکنندگان همانند کشور در استان هم وجود دارد تصریح کرد: تا کشور از رکود و بحران خارج نشود نمی توان گفت که مشکلات استان قابل حل است. اما یقینا بخشی از مشکلات با تعامل بانک ها و مسئولان قابل حل خواهد بود و امیدواریم که با این تعامل تولیدکنندگان با نشاط بیشتری کار کنند.

وی اظهارکرد: هم اکنون یکی از مشکلات کارخانه کویرتایر به عنوان یکی از واحدهای تولیدی بزرگ، طلب بالا از شرکت های خودرو سازی است که سبب ایجاد مشکلاتی در تولید این واحد شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا وزارت صنعت و معدن باید به طور خاص در این زمینه ورود پیدا کند و مطالبات این کارخانه داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: بر اساس سند اقتصاد مقاومتی جایگاهی ندارد که شرکت های خودرو سازی به جای استفاده از تولیدات داخل مثل کویر تایر از تولیدات خارجی و چینی استفاده کنند که این موضوع حتما باید مدیریت شود.

وی با بیان اینکه در سطح استان هم باید دستگاه های اجرایی نیازهای خود را از تولیدات داخل استان تهیه کنند نه اینکه از مشهد، تهران یا اصفهان وارد کنند افزود: در این زمینه فرماندار و همه مسئولان باید مراقبت کنند و اگر مدیری این موارد را رعایت نکرد به او تذکر دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حتی در بحث ساخت پروژه ها هم باید این ریسک را بپذیرند و در حد امکان از پیمانکاران داخل استان استفاده شود. چرا باید بودجه و اعتباراتی را که سالیانه تزریق می شود را به جای هزینه کردن در داخل استان و رونق تولید باید به افرادی در تهران یا اصفهان داد و پول را از استان خارج کرد؟

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به راه اندازی دستگاه ام آر آی در بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت: برای دریافت این دستگاه پیگیری های زیادی انجام دادم و در پایان وزارت بهداشت قول داد که در صورت تامین دستگاه، اولین دستگاه ام آر آی به بیرجند داده شود.

وی بیان کرد: دستگاه ام آر آی اولی فرسوده بود که سبب می شد بیماران یا در مدت های طولانی صف بمانند یا هم برای درمان به مشهد و زاهدان بروند. اما بحمدالله برخلاف آمادگی بخش خصوصی برای تامین دستگاه، توانستیم این دستگاه را از بخش دولتی دریافت کنیم تا مردم متقبل هزینه های کمتر و با کیفت تری شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: خوشحالیم که در این نمایشگاه ۱۵ ناشر از خراسان جنوبی شرکت کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را عامل کاهش سرانه مطالعه استان دانست و گفت: اما این شرایط در سایر کشورها هم وجود دارد ولی روی سرانه مطالعه آنها تاثیر نگذاشته است.

وی با اشاره به بحران آب در استان اظهارکرد: موضوع آب بسیار مهم است و اگر مسئولان استان و وزارت نیرو دست روی دست بگذارند دیر خواهد شد و اگر مشکل آب استان بحرانی تر شود مشکل به این راحتی قابل حل نخواهد بود و اینطور نیست که انتقال آب امسال کلید بخورد و سال بعد تمام و آب وارد استان خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت نیرو باید کارش را برای انتقال آب به استان آغاز کند چرا که این موضوع زمان بر است و اعتبارزیادی می خواهد. چرا که اگر بحران آب ایجاد شود و مردم آبی برای خوردن نداشته باشند اقدام به مهاجرت خواهند کرد و اگر کارد به استخوان برسد آن موقع مشکل قابل حل نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: صرفه جویی در مصرف آب بحث دیگری است که باید به بهترین نحو ممکن انجام شود.

وی بیان کرد: با همین وضع آبی که داریم مصرف آب ما بسیار بیشتر از کشورهایی است که بیشترین آب را دارند. اما اگر این موضوع ادامه داشته باشد رودرواسی ها را کنارگذاشته و مدیریت جهادی اعمال خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از توجه وزیر نیرو به وضعیت خراسان جنوبی راضی نیستم و گلایه مندم و در این خصوص از وی پیگیری خواهم کرد.

حجت الاسلام والمنسلمین عبادی افزود: وزیر نیرو در مقابل کم کاری های خود انتظار به به و چه چه نداشته باشد که ما هم در مجلس بشینیم و بگوییم به به ؛ به به عجب وزیر خوبی! بلکه هر وزیر دیگری هم که کم کاری کند در مجلس مورد انتقاد ما قرار خواهد گرفت. در هر حال وزیر نیرو باید نسبت به مشکلات خراسان جنوبی توجه بیشتری داشته باشد و تدابیری بیندیشد.

انتهای پیام /۷

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا