نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: مجلس دهم سیاسی تر از مجلس نهم خواهد بود/ علاقمندم از نظرات کاندیدا استفاده کنم

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه مهم ترین کاری که در مجلس دهم باید مدنظر نمایندگان قرار بگیرد اقتصاد مقاومتی است گفت: مجلس باید در خصوص اقتصاد مقاومتی، رفع بیکاری و رکود اقتصادی هم از بعد قانونگذاری وارد شود و هم بر کار دولت نظاره گر و کمک حال باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عبادی؛ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ در خصوص اتمام مجلس نهم اظهارکرد: در مجموع کارهای خوبی در مجلس نهم انجام شد.

وی افزود: قانون رفع موانع تولید، اختصاص دو درصد بودجه(ماده 180) به مناطق محروم و استان های کمتر توسعه یافته از جمله قوانینی بود که توسط مجلس نهم مصوب شد و کمک زیادی به مردم می کند. اما تاکنون دولت به قسمت هایی از این قوانین از جمله پرداخت دو درصد بودجه در سال گذشته عمل نکرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب برجام توسط مجلس نهم هم گفت: در خصوص برجام سه نوع دیدگاه در مجلس وجود داشت. برخی از برجام دفاع تمام عیار داشتند و ان را مائده آسمانی می دانستند که این دیدگاه واقعیت ندارد.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: برخی ها هم برجام را با قرارداد ترکمنستان و امثال آن مقایسه می کردند و صد در صد با آن مخالف بودند.

وی ادامه داد: دیدگاه دیگر هم این بود که رد برجام به صلاح کشور نیست و باید آن را پذیرفت اما به صورت مشروط. دعواهایی هم که در مجلس بود بر سر میزان شرایط بود نه خود برجام؛ که برخی می گفتند باید شرط های بیشتری گذاشته شود و برخی ها هم مخالف بودند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  در خصوص نمایندگی اش در مجلس دهم هم اظهارکرد: طبیعتا تجربه یک دور نمایندگی، ذخیره و اندوخته خوبی برای عملکرد در مجلس آینده است.

حجت الاسلام عبادی افزود: وقتی خودم را با چهار سال قبل مقایسه می کنم؛ در بسیاری از امور توانایی و تجربه بیشتری دارم و می توانم وظایف خود را با شناخت بیشتری پیگیری کنم.

وی با بیان اینکه مهم ترین کاری که در مجلس دهم باید مدنظر نمایندگان قرار بگیرد اقتصاد مقاومتی است گفت: مجلس باید در خصوص اقتصاد مقاومتی، رفع بیکاری و رکود اقتصادی هم از بعد قانونگذاری وارد شود و هم بر کار دولت نظاره گر و کمک حال باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص فضای مجلس دهم تصریح کرد: اکثریت مجلس دهم از هیچ کدام از دو جریان اصلی اصولگرا و اصلاح طلب نیستند و تقریبا مستقل ها در امور تعیین کننده خواهند بود.

حجت الاسلام عبادی افزود: در واقع مستقل ها به هر سمتی که حرکت کنند وزنه آن طرف بیشتر خواهد شد که این موضوع ممکن است در موضوعات مختلف متغیر باشد و گاهی به سمت اصولگرایان و گاهی اصلاح طلبان تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به نزدیک بودن تعداد اصولگرایان و اصلاح طلبان گفت: بنده مجلس دهم را نسبت به دوره قبلی سیاسی تر می بینم و احساس می کنم که بحث های اصولگرایی و اصلاح طلبی در این دوره بیشتر دنبال خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص دیدار خود با حمید آیتی هم اظهارکرد: این دیدار هیچ گونه هدف سیاسی و … نداشته است.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: آقای آیتی شخصیتی مهم است و در دوران انتخابات هم کاندیدایی قانونمدار و بدون ایراد توهین و افترا بود و لازم دانستم که برای استفاده از نظراتش خدمت برسم.

وی ادامه داد: اکنون که فضای انتخابات تا چهار سال بعد تمام شده است؛ علاقه مندم که از نظرات جریانات سیاسی استفاده و کمک بگیرم و در آینده با کاندیداهای دیگر هم دیدار و از نظرات آنها استفاده خواهم کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.