امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: استاندار باید قوی، متعهد و معتدل باشد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: استاندار باید قوی، متعهد و معتدل باشد

حجت الاسلام عبادی در حسینیه جماران بیرجند تصریح کرد: استاندار باید قوی، متعهد و معتدل باشد چرا که فردی که سیاسی باشد و همه چیز را به هم بزند برای مردم فایده ندارد و باید چهره عمرانی استاندار بر چهره سیاسی وی فزونی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در مراسم احیای شب قدر در حسینیه جماران، با بیان اهمیت عبادت ماه رمضان نزد پروردگار، گفت: شب قدر از جمله شب هایی است که در آن مقدرات انسان رقم می خورد.

وی افزود: شب ۲۳رمضان از با فضیلت ترین شب هاست و بر اساس روایت، احادیت و قرآن احتمال این که ۲۳رمضان،شب قدر باشد، زیاد است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۳رمضان، شب دعاست، با طرح این پرسش دعا خواندن چقدر مهم است، آیا دعا مهم تر است یا خواندن قرآن؟ ، ادامه داد: در قرآن آمده است ای مردم اگر دعا نبود شما هیچ ارزشی برای خدا نداشته اید.

وی اظهار کرد که از امام باقر سئوال کردند فضلیت دعا بیشتر است یا خواندن قرآن بالاتر ، آن امام بزرگوار فرمودند، فضلیت دعا بالاتر از قرآن است.

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: هرچند خواندن قرآن بسیار با ارزش است، زیرا دعا اظهار نیاز انسانها به درگاه الهی است که رکن اساسی آن اظهار فقر و نیاز و بندگی به پیشگاه الهی است.
عبادی بیان کرد: خدا مهربان، مهربانترین هاست، به دنباله بهانه است، بنده خود را ببخشد و از گناهان او در گذرد، چه بهتر، در شب های ماه رمضان از این فیض نهایت بهره را ببریم.

وی ذکر دعا را نوعی هم نشینی با خالق جهان هستی عنوان کرد و گفت: برای همه از جمله پدر، مادر، مردم فلسطین، لبنان، سوریه، عراق ، بحرین یمن و حزب الله و … دعا کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اوضاع و احوال استان اشاره کرد و گفت: هیئت دولت و وزیر کشور استانداری را برای استان برگزیدند اما با نمایندگان در این زمینه مشورت نکردند و از نمایندگان نظر نخواستند.

 نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این خبر را ابتدا از منابع غیررسمی شنیدیم، گفت: بعد از مدتی دیدیم موضوع درست است  و بعد از آقای لاریجانی در مجلس خواستیم زمانی را مشخص کنند تا مصائب را درمیان بگذاریم و ایشان گفتند یکی از ایرادات دولت این است که در انتخاب استانداران معمولا نظر نمایندگان را جلب نمی کند.

 حجت الاسلام عبادی ادامه داد: آقای لاریجانی با آقای رحمانی فضلی تماس گرفتند و بعد به من گفتند که قرار شده تا آقای رحمانی فضلی با نمایندگان استان جلسه‌ای بگذارد و تعامل داشته باشد، اما متاسفانه از این جلسه خبری نشد و رسما انتصاب استانداراز طرف دولت اعلام شد.

 وی بیان کرد: آن چه که از قبل از انتصاب استاندار گفته‌ایم این است که با توجه به عقب ماندگی های استان و وجود ضعف‌ها ، استاندار باید فردی قوی و در حد وزیر یا معاون وزیر باشد.

معرفی بختیاری و حاجی بابایی به عنوان استاندار خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در سه سال قبل نیز روی گزینه‌های بومی و غیر بومی افرادی را پیشنهاد کردم و بیشترین گزینه‌ها بومی بود اما وقتی دیدم با گزینه‌های بومی نیز مخالفت شد سراغ گزینه‌های غیربومی مانند آقای بختیاری وزیر دادگستری دولت قبل رفتم که ایشان خودشان قبول نکرد و بعد سراغ آقای حاجی بابایی رفتم که مخالفت کردند و در نهایت به یک چهره قوی از نظر عمرانی رسیدیم اما نظر دیگری معرفی شد.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه انتصاب استاندار از نظر قانونی به قوه مجریه اختصاص دارد و قانون از دولت حمایت می‌کند، گفت: اما برای دولت بهتر است که با نمایندگان و یا امام جمعه تعامل کند چرا که نمایندگان درد مردم را می‌دانند و این موضوع از نظر مقبولیت نیز برای دولت بهتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: استاندار باید قوی، متعهد و معتدل باشد چرا که فردی که سیاسی باشد و همه چیز را به هم بزند برای مردم فایده ندارد و باید چهره عمرانی استاندار بر چهره سیاسی وی فزونی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط سخت استان، خشکسالی‌های که امان مردم را بریده است، کاهش منابع آب زیرزمینی و هم مرز بودن با افغانستان و مشکلات امنیتی،  گفت: صنایع استان به طبع کشور در رکود است و سرامد درآمد مردم این منطقه پایین است و می طلبد که دولت توجه خاصی به این استان داشته باشد.

 حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: بهترین مشاورین دولت، نمایندگان بودند که می توانستند کمک کند اما نخواستند.

وی ادامه داد: در این میان از چیزهای عجیبی که وجود داشت رفتار برخی از جریان های سیاسی بود که بر خلاف احساسات مردم که نگرانی هایی داشتند، احساس خوشحالی کردند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی کاندیداهایی که رفیق بودند و اکنون نیز هستند و در مورد وجود استاندار غیر بومی به من انتقاد داشتند اکنون از اولین کسانی هستند که در انتخاب استاندار غیربومی تبریک گفتند و این با جریان سازی آن موقع در تناقض است.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: در دوره انتخابات شایعاتی را ایجاد کردند که بخش بزرگی از بودجه استان تنها به یک شهرستان داده شده است و گفتیم که مدرک ارائه کنید اما مدرک نیاوردند و این موضوعات تنها به زمان انتخابات مربوط می‌شد چرا که قبل و بعد انتخابات این چنین حرف‌هایی نبود و نباید به برخی از شایعات و ادعاها در زمان انتخابات توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون استاندار انتخاب شده است و قانون از این انتخاب حمایت می‌کند، گفت: چنانچه اکنون نخبگان شهر وارد فاز تنش و تقابل شوند این موضوع مدت‌ها طول می کشد و تاثیری ندارد و تنها منافع مردم ضایع خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم هزار مشکل دارند و نباید درگیر حواشی شد چرا که حواشی دردی از مردم را دوا نمی کند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه فرد منصوب شده تقصیری ندارد اما روند کار ایراد دارد و عقلانی و درست نبود، تصریح کرد: دوستان در دولت تصور کردند که تغییر استانداران باعث جمع شدن رای می شود که تصور اشتباهی است.

وی افزود: به دولت پیشنهاد می‌کنم اگر به دنبال به دست آوردن رای هستید به داد مردم برسید، بیمارستان بسازید، راه آهن را راه بیندازید، جاده های استان را دوبانده کنید و به این استان محروم توجه کنید که آن زمان مردم با اشتیاق رای می دهند.

 نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای کمک به استان، جایگاه قانونی دولت را محترم می شماریم و تعامل می کنیم چرا که شعار ما وحدت و همدلی بوده و به فکر منافع مردم هستیم.

 حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: دولت باید مسوولیت انتصابات را بپذیرد و بعد از یک سال پاسخگو باشد که در استان چه اتفاقی افتاده است و ما هم دوست داریم که دولت ما عزت مند باشد.

وی در ادامه به فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: در آن زمان شعار” نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران” را سردادند  در حالی که این افراد که این چنین سخنانی می گویند اهل ارتباط با خدا نیستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حمایت معنوی ایران از مردم مظلوم منطقه و دفاع از آنان در چارچوب منافع ملی است اگر غیر از این بود که هم اکنون با گروهک تروریستی داعش در بیرجند و تهران باید جنگ می کردیم.
وی با اشاره به نقش آمریکا و استکبار جهانی در پیدایش این گروهک گفت: اگر غیر از این نبود، چرا زخمی های آنها در بیمارستان های ترکیه و اسراییل درمان می شوند و آن را در رسانه ها بازتاب می دهند.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: به فرموده حضرت امام(ره) اسراییل غده سرطانی منطقه است باید از بین برده شود، رژیم صهیونیستی همانند سرطان عمل می کند و تمام بدن(منطقه) را فرا می گیرد، اگر از بین برده نشود، منطقه را ویران می کند.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی جهانی روز قدس در آخرین جمعه ماه رمضان (جمعه ۱۱تیرماه) مردم را به حضور گسترده در این روز فراخواند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: حضور در راهپیمایی حکم جهاد دارد، ضروری است همه مردم در راهپیمایی این روز مهم که توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی نامگذاری شد، شرکت فعال داشته باشند.
وی در ادامه به ضربت خوردن حضرت علی(ع) در شب ۱۹رمضان و شهادت آن حضرت در ۲۱ماه رمضان اشاره کرد و گفت: درد بزرگ آن امام ضربه شمشیر نبود بلکه آنچه علی(ع) را سخت رنجاند، غم دوری حضرت فاطمه(س) همسر آن بزرگوار بود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا