امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آمار فوت‌شدگان سوانح جاده‌ای خراسان جنوبی بسیار نگران‌کننده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آمار فوت‌شدگان سوانح جاده‌ای خراسان جنوبی بسیار نگران‌کننده است

حجت الاسلام عبادی امیدوارم رئیس جمهور، معاون اول ایشان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر راه و شهرسازی کمی نسبت به آمارهای کشته‌شدگان #تصادفات و سوانح در خراسان جنوبی تأمل کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیدار با سرپرست سازمان پزشکی قانونی استان با تأکید بر اینکه رسالت این سازمان بسیار مهم و خطیر است، گفت: از فعالیت‌ها و تلاش‌های مجموعه پزشکان و کارکنان پزشکی استان که با حداقل امکانات مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه آمادگی دارم درخواست‌های سازمان پزشکی قانونی استان را در تهران پیگیری نمایم، اظهارداشت: این سازمان از مشاغل بسیار سختی است که بروح و روان انسان سر و کار دارد و آسیب روحی نیز به همراه دارد.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه خراسان‌جنوبی در حوزه میزان تلفات جاده‌ای طبق گزارش سازمان پزشکی قانونی استان در جایگاه سوم کشوری قرار دارد، اظهار کرد: جای تأسف و گلایه است که علی‌رغم پیگیری‌های فراوان نمایندگان مجلس و مسئولان استانی هنوز وعده‌های دولت در زمینه احداث بزرگراه و زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: امیدوارم رئیس جمهور، معاون اول ایشان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزیر راه و شهرسازی کمی نسبت به آمارهای کشته‌شدگان تصادفات و سوانح در خراسان جنوبی تأمل کنند.

عبادی با گلایه از عدم تحقق وعده‌های آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای پروژه‌های خراسان‌جنوبی، گفت: بعضا شاهدیم که بهانه برای عدم تخصیص اعتبارات را پایین آمدن قیمت نفت عنوان می‌کنند که عرض ما این است که همانطوری که برای برخی از ذخایر انقلاب پرداخت‌های(حقوق‌های) نجومی دارید، نصف آن را به مردم اختصاص بدهید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یادآور شد: ما منکر خدمات دولت نیستیم، اما آمارها نشان می‌دهد که خراسان جنوبی رتبه سوم در زمینه تعداد فوت‌شدگان جاده‌ای را دارد و در زمینه مردم از دولت نارضایتی فراوانی دارند.

۵۵ درصد فوتی‌های خراسان جنوبی ناشی از تصادفات است

جعفرزاده سرپرست سازمان پزشکی قانونی خراسان جنوبی در ابتدای این دیدار طی گزارشی جامع به فعالیت‌های این سازمان در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با کمبود نیروی انسانی در بخش‌های مختلف سازمان مواجه هستیم و تقریبا یک-سوم چارت اداره نیرو داریم.

وی افزود: در حال حاضر خراسان جنوبی طبق آمار در بخش معاینات ۲۹، در بخش مراجعین تصادفات رتبه ۱۴ و در بخش فوت شدگان تصادفات نیز رتبه سوم کشور را دارا است.

سرپرست سازمان پزشکی قانونی استان تصریح کرد: بالای ۵۵ درصد فوتی‌های خراسان جنوبی ناشی از تصادفات است.

جعفرزاده با اشاره به اینکه فعالیت‌های این سازمان به صورت ۲۴ ساعته است، گفت: در حال حاضر آزمایشگاه پزشکی قانونی فعال و تمام نمونه‌ها در استان بررسی می‌شود.

وی به پروژه احداث ساختمان اداری پزشکی قانونی در بیرجند اشاره کرد و یادآور شد: کلنگ احداث این پروژه در سال ۹۱ به زمین زده شده است و هم اکنون ساختمان آن تکمیل و برای تجهیز بخش‌های مختلف فنی و آزمایشگاهی آن به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

سرپرست پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری نیز به این پروژه ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است که پیگیری تخصیص آن هستیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا