نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خطاب به استاندار خراسان جنوبی: مدیر سیاسی‌کار به زادگاهش برگردد/ نباید دولت به‌جای خدمتگزاری حالت طلبکارانه داشته باشد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خطاب به استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر برای سیاسی‌بازی آمده‌اید به زادگاهتان برگردید.

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی امشب در جمع مردم بیرجند در مسجد سیدالشهداء این شهر اظهار داشت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شبهات فراوانی را در جامعه ایجاد می‌کنند و برخی از آمارها و مطالب دروغی بیان می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه تفکر وهابیت که ریشه در انگلیس دارد می‌خواهد سطح پیامبراکرم(ص) و اهل بیت(ع) را پایین بیاورد و این تفکر قصد دارد ارتباط مردم با بزرگان و پیشوایان دینی قطع شود.

عبادی راه هدایت را ولایت دانست و تصریح کرد: برخی از افرادی که بویی از قرآن نبرده‌اند اگر عربستان از آمریکا درخواست کمک کند نمی‌گویند این حرکت شرک است اما اگر انسانی از پیامبراکرم(ص) درخواست کمک کند می‌گویند این رفتار شرک است.

وی ادامه داد: ما هیچ‌گونه دشمنی با هیچ جریان سیاسی که در جمهوری اسلامی ایران است نداریم بلکه هر جریانی در چارچوب انقلاب حرکت کند برای این نظام و انقلاب مفید می‌دانیم نه مضر.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده انتظار دارم دولت در خدمت‌رسانی به مردم بکوشد نه اینکه خدمتی به مردم ارائه نکنند و حالت طلبکارانه نیز داشته باشند.

وی اظهار کرد: خدمت نکردن به مردم و حرف گوش ندادن به ولایت را آغاز انحراف در این جامعه می‌دانیم و از این بابت نیز نگران هستیم.

عبادی تاکید کرد: دولت انتظار نداشته باشد در برابر اختلاس‌ها و فساد اقتصادی صورت گرفته تشویق شوند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند دولت را تقویت کنید و به آن کمک کنید، گفت: ما به طور قطع به دولت کمک می‌کنیم و هر کجا که بفهمیم دولت نسبت به مردم خدمت بیشتری ارائه می‌دهد کمک می‌کنیم اما اگر هم جایی مشاهده کردیم برخی از مسؤولان دولتی نسبت به حق مردم کوتاهی می‌کنند نمی‌توانیم به عنوان نماینده مردم سکوت اختیار کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم در این کشور گوش شنوایی پیدا شود، افزود: دولت چگونه عمل کرده است که روستاییان خراسان جنوبی آب، نان و شغلی ندارند، نکند دولت انتظار دارد مردم در برابر اختلاس یک هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان به آن‌ها باریکلا بگویند و آن‌ها را تشویق کنند.

عبادی بیان داشت: بنده در تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان جزو نخستین افرادی بودم که ورود کردم، در حالی که یک فرهنگی نانی برای خوردن ندارد می‌بینیم فلان آقای مسؤول اقوام خودش را در صندوق گذاشته است.

وی تصریح کرد: یکی از خواهش‌های بنده این است که آقای رئیس جمهور این اختلاس‌ها و فسادهای اقتصادی را توجیه نکند و بگوید این‌ها کار اشتباهی کرده‌اند و از آن‌ها برائت بجویند.

دولت کارهای انجام داده برای روستاییان را بیان کنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی کارهایی که برای روستاییان انجام داده‌اید را بیان کنید تا ببینیم چه معضلاتی حل شده است هر چند بنده در هر روستایی که رفتم چیزی خاصی از دولت ندیده‌ام.

عبادی افزود: آقای روحانی اگر هم کاری انجام نداده‌اید حداقل برنامه‌های خود را در دولت بگویید، چه برنامه‌ای برای جوان روستایی دارید که در روستا بماند و مهاجرت نکند حداقل از مردم عذرخواهی کنید، بنده به عنوان نماینده مردم خبر ندارم دولت تدبیر و امید چه برنامه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مسؤولان اخیرا گفت وام ارزان سه درصد برای اشتغال روستاییان داده می‌شود، اذعان داشت: آیا وام ارزان هم برای روستاییان شد برنامه، روستاییانی که نان و شغلی ندارند می‌خواهید یک وام به آن‌ها بدهید روستایی که تاکنون مقروض نبوده اکنون با این اقدام علاوه بر نداشتن نان، آب و شغل مقروض هم می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به جای سیاسی‌کاری و بازی‌های سیاسی برنامه بدهید تا ببینیم برای اشتغال روستاییان چه برنامه‌ای دارید، با این وضعیت روستاها خالی می‌شود و در آینده شرق کشور دچار بحرانی شدید می‌شود.

عبادی با بیان اینکه این مطالب دغدغه‌های سیاسی نیست بلکه این سخنان مطالبات مردم است، گفت: مملکت بدون برنامه نمی‌شود اداره کرد، باید دولت برنامه شفافی را ارائه دهد.

وی افزود: یکی از توصیه‌های بنده به دولت این است که به سراغ صنایع دستی بروند و برای آموزش روستاییان ورود کند و برای این صنایع دستی خرید تضمینی داشته باشند آن وقت هر روستایی می‌تواند با صنایع دستی درآمد داشته باشد.

مدیران استانی برای انجام سیاسی‌بازی به شهرهایشان بروند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در هر جایی که دولت برنامه دارد این برنامه را هم اجرا کند که به نفع مردم باشد و بنده نیز اگر اقدامات مؤثر دولت را ببینم به طور قطع کمک می‌‌کنم اما اگر کم‌کاری صورت بگیرد سکوت نمی‌کنم.

عبادی با کنایه به استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی زجر کشیده و زخم خورده است و برای مدیران استانی عرصه مناسبی برای سیاسی‌بازی نیست و این‌ها سیاسی‌باز هستند به استان‌های خودشان بروند در اینجا باید کمر همت بست و درب دفتر باید بر روی مردم برای ملاقات باز باشد در غیر این صورت یک سری زوایای پشت پرده را خواهم گفت و بنده با کسی رودربایستی ندارم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.