امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:استاندار وضعیت اقتصادی مردم خوسف را با خودش مقایسه نکند/ اگر حوصله خدمت ندارید به خانه‌تان برگردید/ نخبه‌های سیاسی سکوت نکنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:استاندار وضعیت اقتصادی مردم خوسف را با خودش مقایسه نکند/ اگر حوصله خدمت ندارید به خانه‌تان برگردید/ نخبه‌های سیاسی سکوت نکنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای استاندار، وضعیت اقتصادی مردم یک شهرستانی که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند را با وضعیت اقتصادی خودشان مقایسه نکنند.

به گزارش دفتر نماینده مردم بیجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نقل از خبرگزاری خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه خوسف گفت: ساخت بیمارستان از وظایف دولت است که باید به عنوان یک خدمت به مردم ارائه کند.

 

ساخت بیمارستان، وظیف کوچک دولت است

وی افزود: ساخت بیمارستان، منّت نیست که دولت بخواهد برسر مردم بگذارد بلکه وظیفه‌ی کوچک دولت‌ها است؛ هر دولتی که می‌خواهد باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینکه آقای استاندار در جلسه‌ی شورای اداری می‌گویند برای دلخوشی شما سقف این بیمارستان اجرا شده است؛ این حرفی نیست که مردم از یک مقام اجرایی انتظار داشته باشند.

عبادی تاکید کرد: مردم انتظار ندارند یک مقام مسئول اجرایی همچین حرفی را بگوید بلکه مردم از مقام اجرایی و مدیر ارشد اجرایی استان درخواست دارند که این بیمارستان را هرچه سریع‌تر افتتاح کند نه اینکه بگوید صرفه اقتصادی ندارد.

وی تصریح کرد: اگر جلوی این حرف‌ها گرفته نشود، طرح‌های دیگر را هم خواهند گفت اقتصادی نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مگر مردم این منطقه چه دارند که دل به حال دولت بسوزد که چرا دولت این گونه است؛ دولت موظف است این اقدامات را انجام دهد.

عبادی بابیان‌این‌که مردم از این منطقه برای درمان به بیرجند می‌روند، افزود: شما بیمارستان را احداث کنید، من مطمئنم که خواهید دید این بیمارستان توان پاسخگویی نداشته باشد که در آن زمان، مجبور به احداث بیمارستان دیگری می‌شوید.

وی با تصریح‌این‌که چرا اینقدر افکار بسته و کوتاه است، اظهار کرد: زمانی که بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند احداث و افتتاح می‌شد، عده‌ای که کوته‌فکر بودند می‌گفتند “چه لزومی بود که بیمارستانی به این بزرگی احداث شود! اتاق‌های این بیمارستان پر نخواهد شد!”

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مدتی بعد از افتتاح بیمارستان ولیعصر (عج)، دیگر این بیمارستان توان پاسخگویی مردم را نداشت که مجبور شدند بیمارستان رازی احداث کنند.

عبادی تأکید کرد: مردم این‌جا شاید آن‌قدر دستشان باز نباشد که مدام برای یک بیماری به بیرجند بروند و برگردند.

استاندار وضعیت اقتصادی مردم خوسف را با خودش مقایسه نکند

وی اظهار کرد: آقای استاندار، وضعیت اقتصادی مردم یک شهرستانی که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند را با وضعیت اقتصادی خودشان مقایسه نکنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که فردِ روستایی، اهل شهرستان خوسف می‌خواهد هزینه رفت و آمد تا بیرجند را بدهد به مشکل می‌خورد.

عبادی یادآور شد: به پادشاهی گفتند “قحطی آمده و مردم گرسنه‌اند” که آن پادشاه گفت “خُب! چرا نان نمی‌خورند؟!” گفتند “گندم نیست” گفت “خُب! پلو بخورند!”

وی تصریح کرد: برخی از مردم در همان نانِ خوردنشان نیز مشکل دارند اما مسئولان خبر ندارند والا فتواهای اینگونه صادر نمی‌کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده مردم نمی‌توانم از این حق مسلم مردم بگذرم و برسر رودربایستی‌‌ها، نسبت به حق مردم مماشات کنم.

نخبه‌های سیاسی سکوت نکنند

عبادی تصریح کرد: از همه‌ی نخبه‌های سیاسی می‌خواهم در این‌گونه موارد فریاد بزنند.

وی اظهار کرد: نخبه‌های سیاسی که از هر جناحی در شهرهای خوسف، قاین و در هر جای دیگر که هستند باید بلافاصله رودربایستی‌ها را کنار بگذارند و جلوی این حرف مقام مسئول که یک حرف بی‌ربط می‌گوید بایستند و اعلام موضع کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا برخی‌ها سکوت می‌کنند؟! سکوت معنایی ندارد.

عبادی خاطرنشان کرد: از شیوه‌های سوخته شده که در گذشته و در جاهای دیگر استفاده شده است، این‌جا استفاده نکنید چراکه عوارض خوبی نخواهد داشت.

وی تأکید کرد: من به عنوان خدمتگذار شما در مجلس شورای اسلامی، خدمت شما عرض می‌کنم که دولت موظف است به مردم خدمت‌رسانی کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای وزیرکشور، آقای رئیس‌جمهور، آقای معاون اول رئیس‌جمهور که دنبال همشهری‌گری هستید، اگر این حرف را قبول دارید که اعلام کنید اما اگر قبول ندارید این آدم را سرجایش بنشانید.

وی افزود: این پایان پروژه ها نیست، اگر جلوی آن گرفته نشود، پروژه های غیرکارشناسی دیگری ردیف خواهد شد.

عبادی بابیان‌اینکه می‌گویند “فولاد هم این‌جا معنا ندارد” تصریح کرد: فولاد دو نوع است؛ نوعی که نیاز به آب فراوان دارد و نوعی که به آب بسیار کمی نیاز دارد.

وی اظهار کرد: حداقل یک نفر که ذره‌ای با تکنولوژی روز آشنا باشد می‌فهمد برخی از انواع فولادها به آب بسیار کمی نیاز دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نوع دوم در جایی احداث شود، نباید بگوییم احداث نکنید؛ این چه حرفی است؟!

با افکار بسته و ضدتوسعه نمی‌شود خدمت کرد

عبادی تأکید کرد: آدم ناراحت می شود، با فکر بسته و با افکار ضدتوسعه، نمی‌شود به مردم خدمت کرد.

وی تصریح کرد: اگر حوصله ندارید، بروید جایی دیگر و به خانه‌تان برگردید.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا