امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: تفکرات اسلامی با جذب نیروهای شایسته در دانشگاه‌ها محقق می‌شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: تفکرات اسلامی با جذب نیروهای شایسته در دانشگاه‌ها محقق می‌شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکات هوشمندانه دانشگاه‌ها جذب نیرو است تا تفکرات اسلامی باقی بماند چراکه نقد عملکرد مسؤولان مسأله‌ای مهم در انتخاب اساتید است.

به گزارش روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در نشست بصیرتی با اساتید دانشگاه صنعتی بیرجند، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی از جهت توسعه و نیروی انسانی با پیشرفت رو به رو بوده است.

وی افزود: نظارت داشتن بر دستگاه‌های دولتی کار سنگینی است که باید برای نقد عملکرد مدیران و اساتید در عرصه جامعه باید صورت گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمان مبعوث شدن پیامبر جایگاه کشور از نظر نظامی و حکومتی بالا بوده است، ادامه داد: در زمان مبعوث شدن پیامبر اکرم(ص) کشور ایران موجب عقب افتادگی‌های علمی، اقتصادی و سیاسی با تفکرات غرب شد.

عبادی خاطر نشان کرد: فیلسوفان و دانشمندان تمدن اسلامی در زمان بعثت پیامبر اکرم(ص) در سایه عمل به قرآن توانستند جایگاه خداشناسی را برای مردم به رسمیت بشناسند.

وی اضافه کرد: در زمان بعثت پیامبراکرم(ص) سکولاریسم یعنی جدایی از دین موجب پیروزی کشورهای غربی شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روشنفکران آن دوران رمز پیروزی دنیای اسلام و ایران را جدایی دین از سکولاریسم می‌دانستند.

عبادی با اشاره به اینکه حکومت‌های قاجار و پهلوی در زمان بعثت پیامبر اکرم(ص) بر محورهای سیاست کاری را انجام نمی‌دادند، متذکر شد: این حکومت‌ها مخالف با دین اسلام، حجاب، نهادها و مراسم مذهبی بودند.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه چرا امروزه برخی مخالف با دین اسلام، حجاب و نهادهای مذهب هستند، گفت: این عده از جامعه باید بدانند که مخالفت آنان با دین اسلام قرار گرفتن در رکاب دشمن است لذا باید مباحث دینی بیش از قبل باید برای جامعه بازگو شود.

عبادی در ادامه تصریح کرد: انقلاب اسلامی نخستین انقلاب دینی است که مردم را به کسب علم و اندیشه دعوت کرده است و دین اسلام، دین کامل است.

عبادی اضافه کرد: زیر بنای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با وجود فرمایشات امام راحل موجب پیشرفت کشور در زمینه‌های مختلف شد.

وی عنوان کرد: مکتب اسلام روحیه خودباوری را به مردم هدیه داد چراکه هجمه‌های دوران انقلاب اسلامی قابل مقایسه با هیچ انقلابی نبوده لذا کشور ما بحران‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مقابله کرده تا دشمن نتواند به کشور ما نفوذ پیدا کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال کشورهای فوق هستند تا آن کشورها را به چنگ خود در آورده و پیروز شوند چراکه داعش را آمریکایی‌ها به وجود آوردند.

عبادی ادامه داد: آمریکا با آوردن نیروهای ۱۴۰ کشور تحت تهاجم آمریکا داعش را به وجود آورده تا نشان دهد که دولت اسلامی باید تحت فرمان عراقی ها باشند، آنان جنایت و کشتارهای جمعی را به اسم اسلام رقم می‌زنند لذا آمریکایی‌ها ترسشان بر از فرمایشات کوبنده مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خطاب به اساتید دانشگاه صنعتی یادآور شد: یکی از نکات هوشمندانه دانشگاه باید انتخاب بهترین نیروها باشد تا تفکرات اسلامی برای نسل آینده باقی بماند چراکه نقد عملکرد مسؤولان مسئله‌ای مهم در جهت‌گیری انتخاب اساتید است.

عبادی گفت: نقد نکردن برخی مسؤولان موجب بر زمین ماندن عمده کارها و سلب پیشرفت جامعه می‌شود.

وی گفت: تقصیر و بی‌برنامه بودن‌ها باید در دانشگاه‌ها  جای خود را به برنامه‌ریزان دهد زیرا جامعه امروزی نیازمند برنامه‌های دقیق است تا جامعه به رشد و تکامل دست یابد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بودجه دانشگاه را از طریق رایزنی‌ها با مجلس به طور سرانه‌ای کردیم تا قشر دانشجو تلاش بیشتر در جهت آرمان‌ها داشته باشند.

عبادی افزود: دانشگاه شهرهای بزرگ که بودجه آنان سرانه‌ای نیست از این کار به شدت مخالف هستند لذا باید از این نعمت سرانه‌های کم نهایت بهره را در جهت ترویج فرهنگ تربیت و اصلاح الگوهای قبلی ببریم.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا