امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آقای نوبخت! مشکل مردم با لبخند حل نمی‌شود/ دولت برای ایجاد رونق اقتصادی باید بهره بانکی و مالیات‌ها را کاهش دهد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آقای نوبخت! مشکل مردم با لبخند حل نمی‌شود/ دولت برای ایجاد رونق اقتصادی باید بهره بانکی و مالیات‌ها را کاهش دهد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: آقای نوبخت در هر استانی که می‌رود تنها لبخند می‌زند و با این لبخندها همه خوشحال می‌شوند، آقای نوبخت! مشکل مردم با لبخند حل نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی شامگاه پنجشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با مردم که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه آقای روحانی اظهار می‌کند نرخ تورم پایین آمده است اما بنده که در بین مردم هستم خلاف نظر آقای روحانی را مشاهده می‌کنم.

وی با بیان اینکه گاهی خود دولت نیز برای تورم پیش قدم می‌شود، گفت: نمایندگان بارها به دولت تذکر داده‌اند و به آقایان گفته‌اند فرمول‌های اقتصادی که اجرا می‌کنید منجر به تورم می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقض برجام، افزود:‌ در مورد نقض برجام کمیته‌ای که نظارت بر اجرای برجام را دارد از سوی شورای عالی امنیت ملی مصوب شده است و این کمیته در مورد برجام نظر می‌دهد.

عبادی تصریح کرد: برجام را مجلس تصویب نکرد و به هیچ عنوان برجام برای تصویب به مجلس نیامده است و این اشتباه غلط خیلی‌ها است که گمان می‌کنند برجام در مجلس تصویب شده است.

وی ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی شرط‌هایی گذاشته شد و بر اساس این شرط‌ها دولت در صورتی می‌تواند برجام را بپذیرد که شرط‌ها را رعایت کند اما دولت هنوز به این شرط‌ها عمل نکرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به راه‌آهن استان نیز اشاره کرد و افزود: بنده هرگز وعده‌ای به مردم نداده‌ام و وعده دادن نماینده به مردم کلاه‌برداری است و بنده هر آنچه را که بتوانم پیگیری می‌کنم و انجام بیشتر امور مردم در اختیار قوه مجریه است.

عبادی با بیان اینکه اگر نماینده‌ای وعده‌ای بدهد که کاری را انجام می‌دهم تا مردم به وی رأی بدهند کلاه‌برداری کرده است، خاطرنشان کرد: به وزیر اقتصاد بنده گفتم که چرا بحث فاینانس سرمایه‌گذاری خارجی راه‌آهن بیرجند انجام نمی‌شود که وی گفت این آمادگی را داریم تا سرمایه‌گذار داوطلب خارجی را بیاوریم و تاکنون نیز با سرمایه‌گذاران ژاپن و هند مذاکره شده است.

قول‌های دولت بیهوده است و عملی نمی شود

وی اظهار کرد: بنده به هیچ عنوان به وعده‌های دولت قناعت نمی‌کنم، قول‌های دولت بیهوده است و عملی نمی‌شود، همین آقای نوبخت چقدر در استان قول داد ولی عمل نکرد!

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای نوبخت در هر استانی که می‌رود تنها لبخند می‌زند و با این لبخندها همه خوشحال می‌شوند، آقای نوبخت! مشکل مردم با لبخند حل نمی‌شود.

عبادی در بخش دیگری از سخنان خود به صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و افزود: بنده جزو نخستین افرادی بودم که تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را امضاء کردم در حالی که آن زمان هنوز کسی از مفاسد این صندوق خبر نداشت.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد تومان در صندوق ذخیره فرهنگیان را به راحتی برمی‌دارند و می‌روند و آقای روحانی می‌گوید این اختلاس نیست بلکه وام است، چطور این وام است شما به یک فرهنگی ۵۰۰ هزار تومان وام نمی‌دهید مگر می‌شود به هشت نفر چند هزار میلیارد تومان وام بدهید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام ماهیت کشور ما مفسدان اقتصادی نیستند بلکه انسان‌های سالمی هستند که ساده زندگی می‌کنند و باید این افراد هم در بین مردم شناخته شوند.

عبادی با اشاره به کارخانه سیمان باقران، افزود: کارخانه سیمان باقران حدود ۲۰ هزار نفر سهامدار در تمام استان دارد، این کارخانه ۲۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش لازم داشت که با پیگیری‌هایی که انجام دادیم این مبلغ به سیمان باقران تعلق گرفت و به زودی افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغال وقتی ایجاد می‌شود که رونق اقتصادی وجود داشته باشد، تصریح کرد: وقتی کارخانه‌ها تعطیل شود تمام کشور نیز تعطیل می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره بانکی را دولت باید کاهش دهد، بهره بانکی بالا موجب رشد اقتصادی کارخانه‌ها نمی‌شود.

عبادی ادامه داد: دولت در سال جاری در قانون بودجه مالیات را برای استان محروم خراسان جنوبی افزایش داده است، این افزایش باید منتفی شود، وقتی که رکود در کشور حاکم است نباید مالیات‌ها را افزایش دهیم، اگر دولت می‌خواهد رونق ایجاد کند باید مالیات‌ها و بهره بانکی را کاهش دهد تا کارخانه‌ها سروسامان بگیرد.

وی بزرگترین مشکلات مردم در کشور را بیکاری دانست و اظهار کرد: باید در کشور اشتغال ایجاد شود، ما برخی از کارخانه‌ها در بیرجند که آماده شده ولی پول سرمایه در گردش نداشتند را به بنیاد برکت معرفی کرده‌ایم و تاکنون وام‌های خوبی داده شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم در جامعه رو به افزایش است، گفت: دولت برای اختلاس‌ها در کشور پول دارد ولی برای کارمندان پولی ندارد.

به جهانگیری گفتم شما روستای بی درخت و آب دیده‌اید؟ گفت مگر وجود دارد؟

عبادی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان در ابتدای دولت یازدهم نامه‌ای رسمی به آقای روحانی داده‌اند و درخواست کردند تا ملاقاتی با مجمع نمایندگان استان داشته باشند تا درد مردم را بگوییم اما اکنون پایان دولت است و دیداری صورت نگرفته است.

وی افزود: به آقای جهانگیری گفتم شما روستایی دیده‌اید که درخت ندارد و یا روستایی دیده‌اید که یک قطره آب نداشته باشند وی گفت مگر چنین روستاهایی هم وجود دارد پس این‌ها چطور زندگی می‌کنند که بنده در جواب وی گفتم مردم روستایی با ۴۵ هزار تومان یارانه زندگی می‌کنند آن هم اگر قطع نشود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خاطرنشان کرد: دولت استاندارهایی را در استان‌ها می‌گذارد که با فلان وزیر رفیق است و به این نگاه نمی‌کنند که قابلیت وی و درد مردم چیست.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا