امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آرامش تحفه گمشده بشر/ انقلاب اسلامی برمبنای توکل به خداوند پیروز شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آرامش تحفه گمشده بشر/ انقلاب اسلامی برمبنای توکل به خداوند پیروز شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به اهمیت و ضرورت روحیه دینی برای رسیدن به آرامش اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی برمبنای توکل به خداوند و روحیه دینی پیروز شد.

به گزارش روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی شب گذشته (۲۰ بهمن) در مراسم عزاداري استقبال از دهه فاطميه(سلام الله علیها) اظهار کرد: توکل مفهموم دینی آرامبخش است و بسیاری از ترس‌ها و نگرانی‌ها با توکل بی معنا می شود.

وی با بیان اینکه ترس و اضطراب بنای بشر امروز است، افزود: اگر توکل و روح ایمان نباشد هیچ ملتی تحمل سختی‌هایی که ملت ایران کشیدند، را نداشتند همانگونه که هیچ ملتی تحمل سختی‌های مسلمانان صدر اسلام در شعب ابی طالب را نداشتند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آرامش تحفه گمشده بشر است، گفت: امروز علم پیشرفت کرده اما به همان نسبت بیماری های روانی جدیدی ایجاد شده و نگرانی و اضطراب ها افزایش یافته است.

حجت الاسلام عبادی به اهمیت و ضرورت روحیه دینی برای رسیدن به آرامش اشاره کرد و تصریح کرد: انقلاب اسلامی برمبنای توکل به خداوند و روحیه دینی پیروز شد.

وی با بیان اینکه بنا بر روایات حقیقت توکل این است که بدانی مخلوق به تو ضرری نمی رساند، تاکید کرد: اما شرط اثرگذاری توکل این است که انسان به وظیفه خود عمل کند و گرنه این توکلی واقعی نیست بنابراین باید تلاش و وظیفه‌ها را انجام دهیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: امام راحل مصداق توکل به خدا بود چرا که به وظیفه خود عمل و تلاش کرد و پیروز شد و هیچ کسی فکرش را هم نمی کرد.

حجت الاسلام عبادی یادآور شد: توکل یعنی از خلق خدا در دل مأیوس باشی و همه را وسیله خدا بدانی.

به گفته وی بسیاری از کارهایی که انجام نمی شود به دلیل ضعف اراده و ناامیدی و شدت ترس و سوء ظن به آینده است اما با توکل به خدا انسان با شجاعت جلو می رود و موانع درونی و ضعف اراده برطرف می شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی انسان شجاع و با اراده است و می خواهد کاری انجام شود اما اسباب طبیعی وجود ندارد، توکل اثری که دارد بر اساس روایات این است که با توکل آن وسایل را خدا تامین می کند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه با توکل بسیاری از اسباب ها فراهم می شود، ادامه داد: جریان اصحاب فیل و طوفان شن طبس نمونه های از امدادهای غیبی خداوند است.

وی تاکید کرد: امام راحل به طور کامل امیدش از غیر خداوند منقطع بود بنابراین هر کسی از کرسی انقلاب پیاده شد امام نگران نشد و باید توجه داشته باشیم با توکل به خدا تسلیم امر خدا می شویم چرا که خداوند هر چیزی را مصلحت بداند برای انسان رقم می زند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا