امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: کم توجهی دولت به شرق کشور /حضور گسترده مردم در انتخابات امنیت ساز است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: کم توجهی دولت به شرق کشور /حضور گسترده مردم در انتخابات امنیت ساز است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت در بحث راه آهن خراسان جنوبی کوتاهی کرده است، گفت: کم توجهی دولت به شرق کشور همچنان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شواری اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز (۱۱ اردیبهشت) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: کشور ما از بعد انقلاب تا امروز به واسطه استقلالی که بدست آورد دشمنان زیادی دارد و می خواهند مانند نوکر حلقه به گوش اهداف و منافع آنان را دنبال کنیم لذا همواره چالش هایی ایجاد کردند اما ملت ایران علی رغم سختی ها با پیروی از ولایت فقیه در همه صحنه ها هستند و امروز ایران اسلامی عزت و اقتدار دارد امن ترین کشور در خاورمیانه است.

 

وی با بیان اینکه امروز هیچ کشوری تصور و جرأت حمله نظامی به ایران اسلامی ندارد، افزود: ممکن است تهدید و بلوف زیاد باشد اما در عمل نمی تواند کاری انجام دهد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: حضور گسترده و باشکوه مردم در انتخابات امنیت ساز است و امیدواریم با حضور خود از استقلال کشور دفاع کنیم.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در چندماه گذشته کار فشرده و مصوبات خوبی داشته، ادامه داد: ۳۰ درصد بودجه کشور برای صندوق توسعه مصوب شد که در گذشته این میزان ۲۰ درصد بود، همچنین دولت مکلف به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا شد تا شفاف همه مردم دسترسی تا داشته باشند و از فیش های نجومی پیشگیری شود البته پدیده حقوق های نجومی مربوط به سال های اخیر بوده است.

 

وی بیان کرد: برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی علاوه بر یارانه ای که می گیرند مصوب شد ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار را دریافت کنند.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه امسال نرخ رشد اقتصادی برای کشور ۸ درصد دیده شد که بدون فاینانس و سرمایه گذاری خارجی امکان پذیر نیست، گفت: ۳ درصد حاصل از درآمد نفت و گاز در برنامه ششم توسعه به مناطق نفت خیز و مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یافت.

 

به گفته وی ۳۰ درصد از منابع نفت و گاز ورودی به صندوق توسعه با مشارکت سازمان های توسعه ای به مناطق کمتر توسعه یافته و ۱۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی برای اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه های اجرایی موظف شدند تا سه سال دیگر تمام خدمات الکترونیک ارائه دهند که این مهم زمینه سلامت سیستم اداری را فراهم می کند.

 

حجت الاسلام عبادی از افزایش ۲ برابری رشد بودجه استان خبر داد و گفت: اما باید مدیران دستگاه های اجرایی با کمک نمایندگان پیگیری کنند تا این مهم تخصص یابد.

 

وی با اشاره به اینکه با تلاش نمایندگان استان تمام راه بیرجند – قائن مشهور به جاده مرگ در استان خراسان جنوبی به مناقصه گذاشته شده است، ادامه داد: معاونان وزیر راه و شهرسازی اعلام کردند هیچ محدودیت اعتباری برای این موضوع قائل نیستند و این محصول کمپین جاده های مرگ و حضور مردم در آن بود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مسئله پروازهای استان اشاره کرد و افزود: دولت قول سه پرواز جدید برای استان را داده است که امیدواریم به آن عمل کنند.

 

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه دولت در بحث راه آهن خراسان جنوبی کوتاهی کرده است و اقدام عملی انجام نداده است، گفت: اعتبارات آن را به درستی تخصیص داده نشده و علی رغم گلایه و مذاکرات فشرده نمایندگان از این جهت رضایتی از دولت و وزارت راه نداریم چرا که خراسان جنوبی استانی معدنی و نیازمند ریل است اما متاسفانه کم توجهی به شرق کشور همچنان وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته مقرر شد در بحث انتقال آب به استان خراسان جنوبی یک شرکت سرمایه گذاری خارجی در حاشیه دریای عمان تصفیه خانه بزند که بعد بحث انتقال را دنبال کند اما متاسفانه به خاطر عدم پشتکار دولت در این زمینه همان تصفیه خانه هم نیمه کاره رها شد، عنوان کرد: چشم اندازی برای انتقال آب دیده نمی شود در حالی که اولویت استان آب است و تا دولت اهتمام نکند این کار براحتی قابل انجام نیست.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حرف های دولت و مسئولان هم اکنون برای انتقال آب به استان صحت ندارد و انتخاباتی است و اگر بنا باشد در چندماه اینده کار انجام شود یقیناً باید در سفر رئیس جمهوری به استان کلنگ این مهم زده می شد در تعجبم چهارسال از این بحث ها نبوده اما اکنون سخنان متناقض می گویند؛ با این حرف ها داغ مردم از بی مهری دولت ترمیمم نخواهد شد مردم عمل می خواهند.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه سخنان وزیر کشور در سفر به خراسان جنوبی برای معارفه استاندار عملیاتی نشد؛ نه آن حرفشان که به استاندار گفتند در این استان به کار سیاسی نپردازی که تاکنون جزء کار سیاسی چیز دیگری ندیدم، افزود: وزیر کشور به جهت حرف کم نمی آورند و برخلاف سخنان خود حتی به نامه مجمع نمایندگان برای پیگیری مسائل استان جواب ندادند!

 

به گفته وی حرف های بدون پشتوانه موجب بی اعتمادی در مردم می شود و این شایسته نیست و نمایندگان برای منافع مردم حاضر به تعامل با همه افراد هستند اما برخی مسئولان استان به دنبال کار مردم نیستند و گرنه باید خیلی از ظرفیت نمایندگان استفاده می شد.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا