امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: برخلاف قانون اساسی هنوز برنامه ششم توسعه ابلاغ نشده است/ از اول هم دولت علاقه ای به ارائه و تدوین این برنامه نداشت/ بهتر است دولت به جای بحث های سیاسی بیهوده به ابلاغ برنامه ها بپردازد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: برخلاف قانون اساسی هنوز برنامه ششم توسعه ابلاغ نشده است/ از اول هم دولت علاقه ای به ارائه و تدوین این برنامه نداشت/ بهتر است دولت به جای بحث های سیاسی بیهوده به ابلاغ برنامه ها بپردازد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ابلاغ نشدن برنامه ششم توسعه تاکنون، برخلاف قانون اساسی است اما این در حالی است که رئیس جمهور یک فرد حقوقدان است و باید بر قانون تاکید و عمل کند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص ابلاغ نشدن برنامه ششم توسعه توسط دولت در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: با گذشت سه ماه و نیم از سال ۹۶،  متاسفانه هنوز رئیس جمهور برنامه ششم توسعه را به دستگاه های اجرایی ابلاغ نکرده است.

وی با اشاره به اینکه ابلاغ نشدن برنامه ششم تاکنون، برخلاف قانون اساسی است افزود: این در حالی است که رئیس جمهور یک فرد حقوقدان است و باید بر قانون تاکید و عمل کند اما متاسفانه هنوز این برنامه را برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ نکرده است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتدا هم اصلا دولت علاقه ای به اینکه برنامه ششمی را به مجلس ارائه کند نداشت و لایحه ای را هم که به مجلس ارائه کرد بسیار مختصر بود و برنامه ای نداشت.

 عبادی با بیان اینکه در واقع نظر دولت این بود که اصلا نیازی به این نیست که دولت برنامه پنج ساله ششم را ارائه کند گفت: اما مجلس پافشاری کرد که اداره کشور بدون برنامه ممکن نیست و باید برنامه ای به تصویب مجلس برسد.

وی ادامه داد: در نهایت خود مجلس به تنهایی دست به کار شد و بحث برنامه ششم را تدوین و تصویب کرد و دولت رضایتی نسبت به این کار و تدوین برنامه نداشت.

 وی بیان کرد: عدم رضایت دولت با تدوین برنامه ششم هم چیز نادری بود چرا که تمام دولت ها از گذشته و زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی تاکنون همیشه کشور را بر اساس برنامه مدونی اداره می کردند و بدون برنامه هم نمی شود کشور را اداره کرد.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: برای تدوین برنامه ششم عمده کار توسط مجلس انجام شد و نمایندگان زحمت زیادی کشیدند، اما اگر دولت بحث های کارشناسی را انجام می داد و این برنامه را به صورت لایحه به مجلس ارائه می کرد قطعا هم زحمت نمایندگان کمتر می شد و هم برنامه پخته تری تدوین می شد، اما متاسفانه دولت همراهی و همکاری نکرد.

 عبادی بیان کرد: الان هم انتظار این بود که رئیس جمهور بر اساس قانون اساسی این برنامه را به دستگاه ها ابلاغ می کرد اما در حالی که رئیس جمهور باید حافظ قانون اساسی باشد و اگر جایی مشکلی وجود داشته باشد خرده بگیرد، متاسفانه تاکنون این اقدام انجام نشده است.

 وی تصریح کرد: رئیس جمهور باید هر چه سریعتر برنامه ششم را ابلاغ کند، چرا که وقتی کشور بدون برنامه و جهت گیری پیش می رود، منافع مردم متضرر می شود و دودش به چشم آنها می رود.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که کشور بدون برنامه اداره شود نتیجه اش روزمره گی و همین بحث های سیاسی بیهوده می شود، در حالی که بهتر است دولت به جای دعوا بر سر بحث های حاشیه ای که دردی از مردم دوا نمی کند به اجرای برنامه ششم بپردازد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا