امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: عظمت غدیر در بیعت با امام علی(ع) است/ روحانیون فرهنگ مدنی را در جامعه تقویت کنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: عظمت غدیر در بیعت با امام علی(ع) است/ روحانیون فرهنگ مدنی را در جامعه تقویت کنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید روحانیون فرهنگ مدنی را در جامعه تقویت کنند، افزود: نیروی انسانی که در فرهنگ مدنی پرورش داده ایم ضعیف است که اختلاس های چند میلیارد تومانی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی امروز (۱۶ شهریور) در جمع مبلغان محرم با تبریک دهه ولایت و امامت، اظهار کرد: اهمیت غدیر برای اعلام جانشینی امام علی علیه السلام نیست بلکه عظمت غدیر بخاطر بیعت گرفتن برای امام است چرا که اعلام ولایت را از ابتدای بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم مکرر  بیان فرمودند.

 وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و شبکه های مجازی، افزود: متاسفانه عقاید سست وهابیت بسیار حساب شده در فضای مجازی تبلیغ می شود.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: عرصه شبهات در فضای مجازی فراوان شده و نباید این فضا رها شود چرا که وقتی تردید در حوزه اعتقادی ایجاد شد کافی است و دیگر فرد همراهی نمی کند.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه مشکل نخست جوانان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است، بیان کرد: براساس آمار سال گذشته ۴۹ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند که در معرض آسیب های اجتماعی و اخلاقی قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه مفهوم کار باید در جامعه اصلاح شود، تصریح کرد: متاسفانه همه فکر می کنند باید دارای کار دولتی و پشت میز نشین باشند.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره بر ضرورت فرهنگ سازی آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه، ادامه داد: نوع نگاه ما نیاز به اصلاح دارد حتماً نباید دارای مدرک دانشگاهی باشیم و روحانیت باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه در فرهنگ مدنی ضعیف هستیم و این پاشنه آشیل نظام شده است، گفت: قانون مداری در فرهنگ جامعه ما بسیار مشکل شده است و متاسفانه کارمان از قانون گریزی گذشته و اکنون تبدیل به قانون ستیزی شده است.

 وی با اشاره به اینکه باید روحانیون فرهنگ مدنی را در جامعه تقویت کنند، افزود: نیروی انسانی که در فرهنگ مدنی پرورش داده ایم ضعیف است و قانون رعایت نمی شود و این چالشی شده است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیروی انسانی با کیفیت نداریم که اختلاس ها چند میلیارد تومانی می شود و متاسفانه عدم رعایت فرهنگ مدنی موجب ناکارآمدی سیستم شده است.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه آموزش و پرورش ما بیشتر به آموزش نیروی انسانی اهمیت می دهد تا پرورش، گفت: باید فرهنگ در آموزش و پرورش بیشتر از آموزش اهمیت داده شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا