امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: «تجمل گرایی» منشاء بسیاری از آسیب‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: «تجمل گرایی» منشاء بسیاری از آسیب‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: تجمل گرایی و چشم و هم چشمی ها موجب طلاق و آسیب های اجتماعی و بزهکاری ها می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی امروز (۱۶ شهریور) در بازدید از اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه کار بهزیستی سخت تر از دستگاههای دیگر است و با جامعه ای دردمند سرکار دارید، اظهار داشت: کارکنان بهزیستی افرادی زحمتکش و خدوم هستند که درد افرادی که با آنها سرکار دارند را درک می کنند.

 وی با بیان اینکه بنده در مجلس عضو فراکسیون جانبازان و معلولین نیز هستم، افزود: این فراکسیون برای پیگیری مشکلات خاص جانبازان و معلولین است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس بنده درد معلولین را خوب می دانم، گفت: طرح پیشگیری از فرزندان معلول که با انجام آزمایش های قبل از ازدواج انجام می شود طرح بسیار خوبی است که می تواند از ایجاد معلولیت ها جلوگیری کند.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در گذشته در بحث پیگیری از معلولیت کمتر کار شده است، افزود: خیلی از ناهنجاری های اجتماعی از جمله طلاق ها در جامعه زیاد است که این باید ریشه یابی و علت یابی شود.

 وی با بیان اینکه برخی از آسیب های اجتماعی مربوط به فقط است، افزود: بخش بیشتر مربوط به آسیب های اجتماعی مربوط به چشم و هم چشمی و احساس فقر است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه با ترویج آموزه های دینی و توسعه آن می توانیم جلوی خیلی از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی را بگیریم، اظهارداشت: متاسفانه چشم و هم چشمی ها مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است و یکی از نقاط آسیب ما همین است که باید روی سبک زندگی اسلامی خیلی کار کنیم.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه امام علی(علیه السلام) فرمودند که مواظب باشید مبادا دیگران در عمل به قرآن از شما پیشی بگیرند، گفت: تجمل گرایی و چشم و هم چشمی ها موجب طلاق و آسیب های اجتماعی و بزهکاری ها می شود.

 وی گفت: در این زمینه همه دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش باید کار کنند؛ لذا بهزیستی باید ریشه آسیب ها را پیدا کند و برای حل آن از دیگر دستگاه ها کمک بخواهد.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به نزاع های خیابانی در مکان های مختلف، خاطرنشان کرد: فرهنگ دینی و ادب مردم استان خراسان جنوبی جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی را گرفته است که بسیار با ارزش است.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه واقعه غدیر برای اعلام جانشینی حضرت علی(علیه السلام) به تنهایی نبود، گفت: دلیل اهمیت غدیر به این دلیل است که بیعت رسمی گرفته شد وگرنه غیر رسمی که از ابتدای بعثت مکرر اعلام شده بود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا