امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت انتقاد کرد: کوتاهی تمام اعیار وزارت نیرو در انتقال آب به خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت انتقاد کرد: کوتاهی تمام اعیار وزارت نیرو در انتقال آب به خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت نیرو در انتقال آب به خراسان جنوبی کوتاهی تمام عیار داشته، گفت: از دولت گلایه داریم که چرا انتقال آب را جدی نمی گیرند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی شامگاه (۲۳ مهر) در دیدار صميمي با مردم در مجتمع مذهبي ابن حسام اظهار کرد: همه خوبی‌ها و ارزش‌های دینی در برابر امر‌به‌ معروف و نهی از منکر همانند قطره‌ای در مقابل اقیانوس است.

 

وی با بیان اینکه گاهی اوقات امر به معروف و نهی از منکر را جامع تفسیر نمی کنیم، افزود: حجاب و عفاف تنها مصداق کوچکی از امر به معروف و نهی از منکر است و متاسفانه به مصداق های مهم تر توجه نمی شود که یکی از مصداق های بزرگتر این است که اگر مسئولی از مسیر ولایت خارج شد نهی از منکرش کنیم تا دوباره کربلا تکرار نشود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این روایت که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای ترک شود اشرار بر آنان مسلط خواهند شد، گفت: یکی از مصداق های مهم امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مسئولان است.

 

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه مصداق تام امر به معروف و نهی از منکر آن کسی است که فساد اقتصادی مرتکب شده و انباشت نامشروع ثروت برای خود انجام داده اما برای ما فرق نکند چه کسی مسئول جامعه باشد، ادامه داد: اما اگر در مقابل مفسد اقتصادی سکوت کرده و امربه معروف و نهی از منکر نکنیم اشرار برما مسلط می شود و بعد خوبان جامعه دعا می‌کنند اما مستجاب نمی شود.

 

به گفته وی اگر مردم در مقابل رضاخان این مفسد اقتصادی و سیاسی و گماشته بیگانگان امر به معروف و نهی از منکر می کردند آیت الله مدرس تنها نمی ماند، سال ها گذشت اما کسی اسمی از آیت الله مدرس نمی برد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جریان سیاسی متعدد در کشور است که اگر به همان اسمی که دارند عمل کنند جمهوری اسلامی ایران آباد می شد، ادامه داد: اگر کسی که اصلاح طلب است واقعاً دنبال اصلاح باشد و کسی که می گوید اصولگرا است دنبال اصول باشد مشکل حل می شد اما تا با کسی دوست می‌شویم اصول یادمان می رود.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه اگر براساس معیارها حرکت کنیم به راحتی از افراد منحرف عبور می کنیم و در افراد گیر نمی کنیم، افزود: اگر اصلاح طلب واقعی باشیم جایی که چپاول بیت المال است منافع سیاسی را کنار می گذاریم و قاطع عمل می کنیم.

 

وی بیان کرد: اما مشکل این است که این اسم ها و نیروی انسانی تحت این اسم ها هستند اما آنطور که باید به این اسم ها عمل نمی کنند گاهی اسم اصلاح است اما فساد از کار در می آید گاهی اسم اصول است اما چیزی که نمی شود همین اصول است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مفاسد اقتصادی و تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و اختلاس در آن اشاره کرد و گفت: ۹ ماه برای این امر تلاش کردیم تا اینکه مشخص شد در مجموع ۱۵ هزار میلیارد تومان در صندوق ذخیره فرهنگیان تخلفات اقتصادی انجام شده است.

 

حجت الاسلام عبادی بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: باید بسیار با دقت به دنبال معیارها حرکت کنیم و به جریان های سیاسی براساس معیارها نمره دهیم و به همان نسبت آنان را تایید کنیم .

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال بودجه استان که دولت بالغ بر ۳۹۲ میلیارد تومان پیشنهاد داده بود به مجلس آمد، افزود: اما در مجلس نمایندگان استان با پیگیری این رقم را با افزایش ۳۵۲ میلیارد تومانی به ۷۴۴ میلیارد تومان رساندند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات را بحث اشتغال دانست و بیان کرد: همچنین اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغال روستائیان از طرف صندوق توسعه با اولویت مناطق محروم اختصاص یافته که در اختیار جوانان برای ایجاد اشتغال قرار می‌گیرد.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه صنایع دستی یکی از چشمه های جوشان اشتغال است، اظهار کرد: در این راستا در مجلس فراکسیون فرش و صنایع دستی تشکیل دادیم که ببینیم چه تسهیلاتی می‌توان برای آن در نظر گرفت و در نهایت طرح حمایت از صنایع دستی و فرش مصوب شد تا تمام کارگاه های کددار بیمه شوند و بانک مرکزی به آنان وام مسکن بدهد.

 

به گفته وی در زمینه کسانی که در موسسه کاسپین و سپرده گذاران آن نیز پیگیری های فراوانی انجام دادیم و در دیدار با مقام معظم رهبری مشکلات استان مطرح کردیم ودر بحث پروازها تا پای استیضاح وزیر راه و شهرسازی رفتم و امروز پروازها افزایش پیدا کرده است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان رازی یکی از کارهای ناتمامی بود که با پیگیری به اتمام رساندیم و برای تجهیزات آن مکاتبات بسیاری انجام دادیم، گفت: همچنین بیمارستان حضرت ابوالفضل به خوبی تجهیز شد و در شرایط بی پولی ساختمان بنیاد نخبگان نیز ظرف ۱۰ ماه ساخته شد و سال گذشته همایش سرآمدان استان با وجود اعتبار زیادی که نیاز داشت برگزار شد.

 

حجت الاسلام عبادی بیان داشت: اختصاص ۶۰ آنتن دیجیتال، باروری ابرها، کمک به شهرداری ها و دوباند شدن محور بیرجند- قاین، افتتاح کارخانه سیمان باقران از دیگر پیگیری های در مجلس شورای اسلامی بوده است.

 

وی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو در انتقال آب به خراسان جنوبی کوتاهی به تمام اعتیار داشته و قابل بخشش نیست، افزود: در این زمینه از دولت گلایه داریم که چرا انتقال آب را جدی نمی گیرند البته نمایندگان مجلس درحال پیگیری هستند تا دولت با کارشناسی سریع تر این مهم را انجام دهد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه آهن بحث بسیار مهمی است و که در چند سال اخیر پیگیری بسیاری برای آن شده است، عنوان کرد: از محل صندوق توسعه می‌توان برای احداث راه آهن کال شور- بیرجندزاهدان استفاده کرد چراکه وام صندوق توسعه ارزی بوده و سود کمی دارد و در این راستا سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارد.

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا