امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خبر داد طرح مشکلات خراسان‌جنوبی در دیدار با وزاری پیشنهاد علوم و نیرو/ دعوت از وزیر صنعت برای سفر به خراسان‎‌جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خبر داد طرح مشکلات خراسان‌جنوبی در دیدار با وزاری پیشنهاد علوم و نیرو/ دعوت از وزیر صنعت برای سفر به خراسان‎‌جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: متأسفانه در بحث بارورسازی ابرها به استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌رضوی و جنوبی توجهی نشد که خوشبختانه سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده بیش از ۸ مرتبه باروری ابرها در استان صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد باقر عبادی ظهر امروز در گفت‌وگو با رادیو خراسان‌جنوبی، پیرامون آخرین خبرها و پیگیری‌های مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: طی روزهای اخیر رأی اعتماد به دو وزیر پیشنهادی نیرو و علوم مطرح است.

وی بیان داشت: طی جلساتی که با اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو داشتیم، بحث انتقال آب و بارورسازی ابرها مطرح شد تا تبعیض و ناعدالتی بین استان‌ها صورت نگیرد.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در بحث بارورسازی ابرها به استان‌های سیستان وبلوچستان، خراسان‌رضوی و جنوبی توجهی نشد که خوشبختانه سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده بیش از ۸ مرتبه باروری ابرها در استان صورت گرفت.
عبادی تصریح کرد: طی این دیدار به وزرای پیشنهادی یادآوری کردم که عدالت و شایستگی استان‌های مرزی مانند خراسان‌جنوبی را مد نظر قرار دهند.
مجری برنامه به خبرهای منتشر شده از رسانه‌های استان اشاره کرد و گفت: یکی از رسانه‌های استان گفت‌وگویی با یکی با نمایندگان استان در خصوص باروری ابرها داشته است؛ نماینده مذکور اعلام کرده که باروری ابرها به حوزه کاری نمایندگان ربطی ندارد!
عبادی پیرامون این مطلب، بیان داشت: این نقل قول را من نشنیدم؛ ولی منظور این نماینده این نبوده که پیگیر نیستم، کننده اصلی کار قوه دیگر است، درصورتی که برخی افراد فکر می‌کنند نمایندگان مجلس همه‌کاره هستند در صورتی که نمایندگان فقط نقش پیگیری دارند.

 وی ادامه داد: نمایندگان نمی‌توانند قولی بدهند و خواسته‌ها دست نمایندگان نیست و مربوط قوه مجریه است و فقط می‌توانند امور را پیگیری نمایند.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی وزرای پیشنهادی را شنوندگان خوبی دانست و بیان داشت: در دیدار با وزیر پیشنهادی علوم ماندگاری جمعیت شرق کشور مطرح شد؛ با توجه به اینکه در دانشگاه‌ها به جای کمیت به کیفیت پرداخته‌اند.
عبادی بیان داشت: این کمیت در برخی استان‌ها مانند خراسان‌جنوبی که وضعیت خاصی دارند نباید لحاظ شود زیرا دانشگاه‌ها و آموزش عالی سبب ماندگاری جمعیت استان می‌شود.
وی به دیدار خود با وزیر نفت و صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: طی این دیدار از وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت کردیم به خراسان‌جنوبی سفر کند که وی پذیرفت.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: همچنین دیداری با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم که طی این دیدار مشکلات روستائیان، آب و کمبود اعتبار مطرح شد که وی نیز قول‌هایی در این زمینه داد.
عبادی با اشاره به اینکه در دیدار با اعضای شرکت ایمیدرو نقشه راهی با آنها ترسیم کردیم که امیدواریم به نتیجه برسد، اضافه کرد: اقدامات خوبی در خصوص واگذاری زمین توسط بنیاد مستضعفان انجام شده است.
وی از جانمایی زمینی جهت ساخت سالن چند منظوره ورزشی در خیابان شهید آوینی بیرجند خبر داد.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حضور سرمایه‌گذاران جهت انجام پروژه‌های متعدد را سبب توسعه استان دانست و به حضور سرمایه‌گذار آفریقای‌جنوبی در خوسف اشاره کرد و گفت: با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد تومانی این سزمایه‌گذار زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شده است.
عبادی به دیدار خود و نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه با وزیر راه و شهرسازی در رابطه با جاده بیرجند- قاین اشاره کرد و بیان داشت: معاونان وزیر راه و شهرسازی قول دادند که علی‌رغم کوهستانی بودن این مسیر، جاده به سرعت ساخته شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: همدلی و همراهی مردم و مسؤولان سبب توسعه استان می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا