امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تأکید کرد لزوم بارورکردن ابرها در خراسان‌جنوبی/ عذر تقصیرهای سیستم اجرایی پذیرفته نیست/ پیگیری مشکل خشکسالی تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تأکید کرد لزوم بارورکردن ابرها در خراسان‌جنوبی/ عذر تقصیرهای سیستم اجرایی پذیرفته نیست/ پیگیری مشکل خشکسالی تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: با توجه به خشکسالی‌ها، باروری ابرها برای استان خراسان‌جنوبی ضرورت دارد و با وجود اینکه باروری ابرها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در افزایش بارندگی تأثیر دارد اما به هر حال برای این استان خوب است و باید انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  به نقل ازخبرگزاری فارس از بیرجند حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌محمد باقر عبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: روز گذشته مجمع نمایندگان استان نامه‌ای به وزیر نیرو نوشتند و در آن درخواست شد تا بحث بارور کردن ابرها جدی گرفته و پیگیری شود و بحث انتقال آب را نیز پیگیر و پاسخگو باشند.

وی افزود: این یکی از کارهایی است که در مسئله توجه به خشکسالی‌های استان انجام شده و پیگیری تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به خشکسالی‌ها، باروری ابرها برای استان خراسان‌جنوبی ضرورت دارد و با وجود اینکه باروری ابرها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در افزایش بارندگی تأثیر دارد اما به هر حال برای این استان خوب است و باید انجام شود.
عبادی خاطرنشان کرد: عذر تقصیرهای سیستم اجرایی را گوش نخواهیم داد و پذیرفته نیست چرا که کار مردم برای ما مهم است و باید انجام شود.
وی توجه به آبخیزداری را یکی مسائل اصلی برای استان عنوان کرد و گفت: باید از آبخیزداری در استان حداکثر استفاده صورت گیرد و هیچ آب بارانی نباید از دشت‌ها خارج شود و به صورت گسترده استفاده شود و در این خصوص طرح‌هایی نیز تهیه شده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهینه‌سازی مصرف آب از مهم‌ترین اقدامات توسط مردم است که باید کمک و همراهی لازم را داشته باشند، افزود: بخشی از هدررفت آب مربوط به دولت است که شبکه آبرسانی فرسوده است و در شهرها و روستاها آب هدر می‌رود و باید اصلاح شود.
عبادی بیان کرد: آبیاری مکانیزه، آبیاری تحت فشار و دیگر روش‌های آبیاری همراهی مردم را می‌طلبد و بخش عمده آب مصرفی استان نیز در کشاورزی است که اگر کشاورزان همکاری کنند مطمئناً صرفه‌جویی و بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند و این امر نیاز به مشارکت مردم دارد.
وی با بیان اینکه حتی اگر انتقال آب انجام شود جای این آبی که به صورت غرقابی در استان هدر می‌رود را نمی‌گیرد چرا که گران است، گفت: در مورد آب‌های ژرف مطالعات انجام شده و به جاهای خوبی رسیده اما در این مورد نیز هزینه‌ها بالا است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از بهترین اقدامات در مقابله با خشکسالی استفاده درست از آب موجود، آب‌های زیرزمینی و آب باران است و دولت و مردم باید با یکدیگر کمک و همراهی داشته باشند تا آب موجود حفظ شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا