امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: دغدغه نمایندگان و مغایرت با برنامه توسعه از دلایل رد بودجه/ برخورد نوبخت با دیوان محاسبات تند و طلبکارانه بود/ نمایندگان استان ۶۵میلیارد تومان به بودجه افزودند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: دغدغه نمایندگان و مغایرت با برنامه توسعه از دلایل رد بودجه/ برخورد نوبخت با دیوان محاسبات تند و طلبکارانه بود/ نمایندگان استان ۶۵میلیارد تومان به بودجه افزودند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: توسط کمیسیون تلفیق با کمک نمایندگان استان، ۶۵ میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان افزوده شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان در خصوص رد کلیات لایحه بودجه ۹۷ توسط مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: بودجه ای که دولت به مجلس ارائه داد دارای مواردی بود که نمایندگان نسبت به آن نگران و دغدغه داشتند.

 وی با اشاره به اینکه یکی از این موارد موضوع حذف یارانه ها بود افزود: حذف یارانه ثروتمندان اشکالی ندارد چرا که وجود یارانه برای این افراد تفاوتی ندارد، اما مشکلی که وجود دارد این است که در لایحه بودجه مکانیسمی برای حذف یارانه ها وجود نداشت و چطور باید تشخیص داد که یارانه چه کسانی قطع شود، با توجه به اینکه بر اساس این طرح قرار است یارانه ۳۰ میلیون نفر قطع شود، چون مکانیسم درستی وجود ندارد ممکن است یارانه افرادی حذف شود که نباید حذف شوند.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات دیگر بودجه؛ عدم همخوانی با برنامه ششم توسعه بود در حالی که مجلس برنامه ششم توسعه را تصویب کرده و باید لایحه دولت هم در راستای همین برنامه می بود؛ اما متاسفانه لایحه بودجه در بسیاری از موارد با این برنامه مغایرت داشت و یا حداقل در بسیاری از موارد در چارچوب این برنامه دیده نشده بود.

 عبادی بیان کرد: در بخش های دیگری از بودجه هم موارد و نگرانی هایی وجود داشت که دیوان محاسبات در این خصوص گزارش کامل و پخته ای از تفریغ بودجه سال ۹۶ را ارائه کرد، اما متاسفانه نوبخت واکنش تندی نسبت به این گزارش داشت که این برخورد درست نبود و بهتر است اگر نقدی هست معقول باشد و دولت اشکالات خود را بپذیرد و برای جبران آن برآید، نه اینکه با یک ادبیات تند و طلبکارانه با دیوان محاسبات که متعلق به مجلس و بازوی کمکی مجلس است برخورد شود.

 وی با اشاره به اینکه دیوان محاسبات هیچ دشمنی و جبهه گیری با دولت ندارد و فقط نظر کارشناسی اش را ارائه کرده است  تصریح کرد: صحبت های نوبخت در صحن مجلس طوری بود که انگار نمایندگان باید به لایحه بودجه رأی بدهند، در حالی که نمایندگان به دلیل نگرانی هایی که داشتند به این لایحه رأی ندادند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنده هم به عنوان مخالف لایحه بودجه قصد صحبت داشتم که در قرعه کشی انتخاب نشدم افزود: از دیگر نگرانی ها این بود که باید مناطق محروم در لایحه بودجه بیشتر مورد توجه قراربگیرد.

 عبادی گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داد و در یک اتفاق نادر، مجلس با کلیات لایحه بودجه مخالفت کرد، در حالی که طی ۶ سالی که بنده در مجلس بوده ام ندیده ام کلیات بودجه در صحن مجلس رأی نیاورد و این اولین بار و تعجب آور بود.

 وی اظهارکرد: اکنون بودجه دوباره به کمیسیون تلفیق برمی گردد و کمیسیون حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت بررسی و تغییراتی را در آن ایجاد می کند و دوباره برای رأی گیری به صحن مجلس می آید، اما اگر این بار هم بودجه رأی نیاورد، دوباره به هیئت دولت برمی گردد تا لایحه جدیدی برابر آئین نامه مجلس ارائه کند.

 وی تصریح کرد: نکات مثبتی هم در بودجه بود که توسط کمیسیون تلفیق با کمک نمایندگان استان، ۶۵ میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان افزوده شد، این اقدام، اقدام خوبی بود، اما انتظار و درخواست ما بیشتر از این بود.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدام دیگری که در بودجه وجود دارد و قابل تغییر هم نیست، گفت: طی ۶-۷ ماه گذشته به دیدار رئیس مجلس رفتم و مشکلات استان بخصوص این موضوع را که مردم روستاها آب آشامیدنی ندارند و همچنین ۵ برابر کمبود ذخایر منابع آب زیرزمینی، آبهای سطحی مهار نشده و هدر می رود را مطرح و بر لزوم آبرسانی به روستاها و اجرای طرحهای آبخیزداری تاکید کردم.

 عبادی افزود: برای کمک در این خصوص، رئیس مجلس درخواست ارائه طرح کرد تا با کسب اجازه از مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی کمک ویژه کند چرا که در این خصوص امیدی به بودجه های دولتی نیست.

 وی بیان کرد: در این خصوص با کمک مدیران استانی و همچنین تعدادی از کارشناسانی که در بدنه دولت نیستند، یک طرح در خصوص آبرسانی به روستاها و یک طرح درخصوص آبخیزداری تهیه و به رئیس مجلس داده شد و با ارائه این طرحها به مقام معظم رهبری توسط رئیس مجلس، با تخصیص اعتباراتی برای استان موافقت شد.

 وی ادامه داد: در این خصوص ۲۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاها و ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرحهای آبخیزداری کشور تعیین شده که از این اعتبارات سهمی هم سهمی هم برای خراسان جنوبی تعیین می شود که با توجه به اینکه در کمیسیون تلفیق قابل تغییر نیست،در مجلس مصوب خواهد شد.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: از همه افرادی که طی ۷-۶- ماه گذشته در این خصوص با ما همکاری کردند تشکر می کنم چرا که یقینا اعتبارات فوق العاده و بسیار بهتری در سیستم اجرایی جاری خواهد شد و آبرسانی و طرحهای آبخیزداری با قوت بیشتری پیگیری خواهد شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا