امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: باروری ابرهای خراسان جنوبی در اسفند/ جریان های سیاسی از مفسدان اقتصادی حمایت نکنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: باروری ابرهای خراسان جنوبی در اسفند/ جریان های سیاسی از مفسدان اقتصادی حمایت نکنند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه وزارت نیرو قول مساعد برای باروری ابرها را در خراسان جنوبی داده است، گفت:اما تاکنون ابری به منطقه نیامده که قابل باروری باشد وپیش بینی‌ها برای باروری ابرها در اسفند است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی شامگاه (۲۲ بهمن) در جمع نمازگزاران مسجد آل رسول (صلی الله علیه و آله) بيرجند اظهار کرد: راهپیمایی امروز ملت ایران در دفاع از آرمان های انقلاب و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و استقلال جای سپاس و قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه کسانی که دین خدا را کمک کنند از نصرت الهی بهره‌مند می‌شوند، افزود: رمز بقای انقلاب هم همین است و اگر مردم در صحنه نبودند و از ولایت پشتیبانی نمی‌کردند یقیناً ما در اینجا نبودیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: ملت ایران گردنه‌ها و سختی‌های فراوان را با امدادهای غیبی الهی پشت سر گذاشتند و چون در صحنه بودند خداوند به آنان کمک کرد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه آمریکا همواره تلاش داشته تا به جمهوری اسلامی ایران حمله کند اما جرأت و توان ندارد، ادامه داد: اکنون فشارهایی که آمریکا و غربی‌ها برای ما ایجاد کردند پروژه برنامه ‌یزی شده است تا از دورن مردم از کارآمدی نظام ناامید شوند و همچنین جلوی پیشرفت ایران را بگیرند چون برای آمریکا پیشرفت هر ملتی که مستقل باشد خطر است.

وی بیان کرد: استکبار برای ایران، کوبا و کره شمالی بحران داخلی و خارجی، تحریم و پیرامونشان مشکلات ایجاد می‌کند تا این کشورها نتواند سیستم خود را اصلاح و رشد و پیشرفت علمی و اقتصادی کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استکبار برای ناکارآمدی انقلاب اسلامی برنامه و تلاش می‌کند، گفت: اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب برآن تاکید دارند به معنای محکم کردن پایه‌های اقتصادی کشور است تا با تحریم‌ها به هم نریزد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران برای جهش فوق العاده آماده شده بود اما آمریکا و غربی‌ها با تحریم و برنامه‌های دیگر این اقتصاد را چون چارچوبه مقاومتی نداشت قفل کردند، افزود: با توجه به نظام سرمایه‌داری که در دست استعمارگران است باید شکل طراحی اقتصاد کشور ما به گونه‌ای باشد که کمترین آسیب را از تحریم‌ها ببینیم.

به گفته وی مسئولان دولت باید در حوزه اقتصادی مقاومتی بیش از آنچه تاکنون بوده تمرکز کنند و بایستی غربی‌ها را بشناسیم چون اگر نقطه ضعفی از ملت و کشوری پیدا کنند تا آخرش می‌روند نمونه آن کشور لیبی است که به آن حمله کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حضور مردم در صحنه امنیت کشور را تامین می‌کند، ادامه داد: حضور ملت ایران در راهپیمایی‌ها و صحنه‌های مختلف انقلاب توسط غربی‌ها رصد و ارزیابی می‌شود و روی این‌ها حساب باز می‌کنند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه تاکنون با همراهی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ۶۵ میلیارد تومان به بودجه استان افزوده شده است، گفت: یکی از مشکلاتی که وجود دارد تفاوت درآمدها در بخش‌های دولتی و بخش های خصوصی است که در این راستا مجلس پرداخت مالیات بصورت پلکانی را تصویب کرد.

 

وی عنوان کرد: بر این اساس افرادی که کمتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در ماه حقوق می گیرند از مالیات معاف باشند و این به نفع افراد با درآمد پایین است و سبب نزدیک شدن حقوق های دریافتی به هم خواهد شد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به خشکسالی ها و کمبود آب در استان اشاره کرد و گفت: ضمن مصرف بهینه آب و کنترل روان آب‌ها همچنین از منابع آب موجود باید از طریق آبخیزداری حداکثر استفاده شود.

به گفته وی در این راستا دو طرح بسیار خوب برای آبخیزداری و آبرسانی روستایی در استان تهیه کردیم و اکنون حدود ۵۰۰ میلیون دلار برای این امر ضمیمه لایجه بودجه شده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حضور در استان خراسان جنوبی دعوت شد، اظهار داشت: در سفر وزیر به استان طی هفته گذشته برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند مجوز گرفته شد.

وی با بیان اینکه باروری ابرها جلسات متعددی با وزیر نیرو برگزار شده و قول داد که این مهم را برای اولین بار در خراسان جنوبی انجام دهد، افزود: اما تاکنون چنان ابری به منطقه نیامده که قابل باروری باشد البته پیش بینی‌ها برای باروری ابرها در اواسط اسفندماه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص دوبانده شده محور بیرجند- قاین، تصریح کرد: این پروژه در دوسال اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته و وزارت راه و شهرسازی قول داده تا عملیات اجرایی این پروژه تا سال آینده به اتمام برسد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید قدردان برکات نظام اسلامی و مسئولان خدمتگزار باشیم، گفت: البته انتظار است باید با کسانی که به بیت المال دستبرد می زنند با قدرت بیشتری برخورد شود.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: جریان های سیاسی باید بدانند مفسد اقتصادی را کنار خود جا ندهند و از آنان حمایت نکنند.

وی با اشاره به اینکه مجلس دو وظیفه قانونی گذاری و نظارت را برعهده دارد، عنوان کرد: بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی دیوان محاسبات است که بر بودجه های دولتی در استان ها دقیق رصد می‌کند و هر سال نیز گزارش بسیار خوبی را ارائه می دهد و اختلاس‌ها در بانک‌ها صورت می‌گیرد که خارج از نظر دیوان محاسباتی است که زیر نظر مجلس قرار دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر کار نمایندگان مجلس انجام وظیفه ذاتی قانون‌گذاری و نظارت باشد موفق‌تر خواهند بود، گفت: اما مردم از نمایندگان مجلس مسائل اجرایی و متفرقه را درخواست دارند لذا رسانه‌ها باید جایگاه اصلی نمایندگان را برای جامعه بیان کنند تا مجلس موفق‌تر باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا