امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس مطرح کرد تکمیل دوبانده‎سازی جاده بیرجند- قائن در سال آینده/تحصیلکرده‌ها تنها منتظر آزمون استخدامی نباشند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس مطرح کرد تکمیل دوبانده‎سازی جاده بیرجند- قائن در سال آینده/تحصیلکرده‌ها تنها منتظر آزمون استخدامی نباشند

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی در جمع مردم منطقه خیابان ۹ دی مهرشهر بیرجند گفت: از حدود سه سال قبل کارهای بسیار خوبی در جاده بیرجند-قائن صورت گرفته و کار به دست پیمانکاران ملی است و قول داده شده که تا سال آینده دوبانده‌سازی تکمیل شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: منطقه شمال شهر بیرجند دچار کمبودهای متعدددی از جمله کمبود مرکز درمانی است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها در مهرشهر هنوز به درستی ایجاد نشده است، گفت: اماکن ورزشی، نبود جدول‌کشی مناسب و  نبود آسفالت از جمله مسائل این منطقه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با شهردار و شورای شهر جدید نیز برای توجه به این منطقه صحبت‌هایی صورت گرفته است و در اولویت‌های شهر، مشکلات این منطقه بیان شده است.

عبادی با اشاره به بحث درمان که مربوط به بخش دولتی است، گفت: پیگیری بحث‌های درمانی انجام شده و در محله شمال شهر قدیم یک مرکز درمانی اکنون وجود دارد و دکتر قائمی به این منطقه توجه داشته‌اند.

وی بیان کرد: با دکتر نوربخش رئیس سازمان تأمین اجتماعی و پس از آن با آقای ربیعی صحبت شد که درمانگاه تأمین اجتماعی برای شمال شهر بیرجند نیاز است و علی‌رغم مقاومت‌هایی که بود گفتند که انجام خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجوز درمانگاه تأمین اجتماعی برای شمال شهر اخذ و از بودجه تأمین اجتماعی قول انجام کار داده شده و امیدواریم سال آینده این پروژه آغاز شود و خلا بزرگ درمانی در این منطقه برطرف شود.

عبادی با اشاره به اینکه یکی از معضلات بزرگ استان بحث کم‌آبی است، گفت: سال گذشته باروری انجام شد و امسال نیز با وزیر نیرو صحبت شد که بحث باروری ابرها از خواسته‌های مهم مردم استان است و در نهایت خراسان‌جنوبی در اولویت اول باروری ابرها قرار گرفت و در اسفندماه با توجه به شرایط جوی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان به بودجه سال ۹۷ خراسان‌جنوبی حدود ۷۵ میلیارد تومان افزودند، افزود: اتفاق خوبی دیگر برای استان این بود که خراسان‌جنوبی جزو اولویت‌های نخست گازرسانی در کشور قرار گرفت و شهرها و روستاهای استان به طور ویژه دیده خواهند شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث عدالت اجتماعی کارهای خوبی انجام شد و با توجه به اینکه تفاوت حقوق‌ها در بین افراد جامعه زیاد شده است امسال مصوب شد که افزایش حقوق افراد با حقوق کمتر، بیشتر و افزایش حقوق افرادی که حقوق بیشتری می‌گیرند کمتر باشد تا حداکثر و حداقل حقوق به یکدیگر نزدیک شود.

عبادی با اشاره به اینکه در بودجه مالیات حقوق‌های پایین حذف شد، گفت: در موضوع پاداش پایان خدمت مصوب شد که حداکثر پاداش پایان خدمت ۷ برابر حداقل پاداش باشد.

وی یادآور شد: امسال در بودجه حدود دو هزار میلیارد تومان برای بحث اقشار آسیب‌پذیر تصویب شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سطح آب زیرزمینی در استان پایین آمده و قنات‌ها و چاه‌ها در روستاها خشک شده است، گفت: آبرسانی به روستاها سخت شده و اکنون به ۴۸۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی صورت می‌گیرد.

عبادی تصریح کرد: پنج برابر کمبود آب سفره‌های زیرزمینی در رواناب‌ها هدر می‎رود که اگر این آب جذب زمین شود به حل مشکل کم‌آبی کمک می‌کند و باید آبخیزداری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار ویژه برای آبرسانی را درخواست کردیم و شش ماه قبل با آقای لاریجانی صحبت شد و طرح کارشناسی به آقای لاریجانی ارائه شد و با دستور مقام معظم رهبری ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری و آبرسانی به روستا مصوب شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بودجه سال آینده مصوب شد تا حقوق مقامات و رؤسا در سال آینده افزایشی نداشته باشد و کاری انقلابی و شایسته تقدیر بود.

عبادی به جاده بیرجند- قاین، اشاره کرد:  تا سال ۹۱ و زمانی که پول بود یک متر از این جاده دوبانده نشد اما پس از آن و با توجه به کاهش درآمدها این پروژه جزو طرح‌های مهرماندگار قرار گرفت که تا پایان دولت قبل باید تمام می‌شد اما با توجه به تحریم‌ها همه طرح‌ها در کشور باقی ماند.

وی بیان کرد: از سه سال قبل به خاطر این محور دو بار از وزیر سؤال پرسیده شد و قول سرعت کار و جدیت داده شده و اکنون این پروژه به پیمانکاران داده می‌شود و از حدود سه سال قبل کارهای بسیار خوبی صورت گرفته و کار به دست پیمانکاران ملی است و قول داده شده که تا سال آینده دوبانده‌سازی تکمیل شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه جاده بیرجند- قائن بزرگراه بود به عنوان آزادراه در بودجه تعریف شد و باندهای دیگری را نیز در آینده خواهد داشت.

عبادی به پیگیری بحث مجموعه ورزشی و قول پیگیری دستگاه‌های مربوطه اشاره کرد و گفت: در خصوص مشکل فضاهای آموزشی مهرشهر با بنیاد برکت و همچنین آستان قدس صحبت‌هایی صورت گرفته و آستان قدس برای ایجاد مرکز جامع آموزشی در مهرشهر قول مساعد داده  تا خلا فضای آموزشی برطرف شود.

وی با بیان اینکه مشکل فضای سبز مهرشهر نیز با شهردار مطرح شده است، افزود: فشار کم آب در مهرشهر به دلیل این است که آب ورودی بیرجند به اندازه آب مصرفی بوده و با توجه به اضافه شدن جمعیت در این مناطق برای آینده از دشت مختاران یک منبع آب زیرزمینی درنظر گرفته شده و در حال انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند هستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تصفیه‌خانه بیرجند از تصفیه خانه‌های برتر کشور است اما به دلیل اینکه هدررفت آب در تصفیه‌خانه زیاد است از آن درست استفاده نمی‌شود.

عبادی افزود: اشتغال مهم‌ترین مشکل در کشور است و برای موضوع اشتغال، مجلس مصوب کرده تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به صورت وام ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد تا طرح‌های مردمی با وام کم‌بهره ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی ادامه داد: برای تسهیلات ارزان قیمت باید ایده‌ها و طرح‌ها ارائه شود اما مشکل اصلی اشتغال مربوط به تحصیلکرده‌ها است که نباید تنها منتظر آزمون استخدامی باشند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا