امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: نباید به قانون به صورت فردی نگاه کرد/ دولت برای اصلاح قوانین هنوز نامه‌ای به مجلس نداده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: نباید به قانون به صورت فردی نگاه کرد/ دولت برای اصلاح قوانین هنوز نامه‌ای به مجلس نداده است

حجت السلام والمسلمین عبادی یک شنبه ۶ اسفند ماه در روستای ورقنه گفت: بزرگراه بیرجند-قاین تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، پیمانکاران با وجود مشکلات متعدد به صورت دو شیفت کار کردند تا در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در پی بازدید از روستای ورغنه بخش مرکزی بیرجند اظهار داشت: آبرسانی به روستاها مسئله مهمی است و به امید خدا دعای مردم برای باران الهی محقق شد و باید این آب در سفره‌های زیرزمینی ذخیره شود.

وی بحث نبود آب در روستاهای خراسان‌جنوبی را مانند مشکل برخی از روستاهای کشور عنوان کرد و افزود: این مشکل مختص روستاهای ما نیست بلکه در سمنان، یزد و حتی در استان‌های حاشیه دریای عمان و خلیج‌فارس هم این مشکل با وجود اینکه در کنار دریا هستند، وجود دارد به همین دلیل باید باران‌هایی که جاری می‌شود در سفره‌های زیرزمینی ذخیره شود تا مشکل آب مرتفع شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: آب باران باید جهت آبخیزداری استفاده شود تا جذب زمین شده و سفره‌های زیرزمینی آب را ذخیره کنند.

عبادی ادامه داد: در راستای احیای آبخیزداری روستاها طرحی را به مجلس بردیم که با مجوز برداشت ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری تصویب شد.

وی با اشاره به محور بیرجند_ قاینات اذعان داشت: این محور تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و پیمانکاران با وجود مشکلات متعدد به صورت دو شیفت کار کردند تا در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بحث بزرگراه در محور بیرجند_ قاینات فعالیت‌های خوبی انجام شده که در مجلس با وجود صحبت‌های مکرر نمایندگان ۷۵ میلیارد تومان به بودجه استان در سال جاری افزوده شد که این بودجه به پروژه‌های عمرانی می‌رسد.

عبادی گفت: در بحث اشتغال جوانان اگر به دنبال کار در کارهای دولتی هستند این امر محقق نمی‌شود زیرا سیستم دولت قرار است کوچک شود.

وی افزود: برای اقتصاد مردم روستا دولت مصوبه‌ای دارد که یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به این روستاها اختصاص داده شود با این وجود جوانان باید طرحی ارائه دهند تا از این طرح برخوردار شوند چراکه دولت آنان را حمایت می‌کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بحث باروری ابرها اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بحث ابرها را با وزیر پیگیری کردیم که چند نوبت انجام شده است، هر ابری که قابلیت باروری را داشته باشد جزو اولویت‌ها در کشور هستند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا