امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:بودجه گازرسانی به خراسان جنوبی در بودجه سال ۹۷ گنجانده شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:بودجه گازرسانی به خراسان جنوبی در بودجه سال ۹۷ گنجانده شد

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه مقرر شد در لایحه بودجه سال ۹۷ گازرسانی به خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان اضافه شود گفت: تاکنون پروژه راه‌آهن نیز پیشرفت خوبی داشته است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری تسنیم از بیرجند

حجت الاسلام والمسلمین عبادی درباره بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ و وضعیت استان خراسان جنوبی در بودجه سال ۹۷ اظهار داشت: لایحه بودجه به اتمام رسیده و به شورای نگهبان ارسال شده تا اگر طبق قانون مغایرتی باشد اصلاح و بررسی شود.

وی افزود: هر سال شورای نگهبان چند ایرادی به بودجه گرفته و در مجلس بررسی می‌شود اما در مجموع در بودجه سال ۹۷ با تلاشی که نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی داشتند ۷۵ میلیارد تومان به بودجه استان در بخش‌های عمرانی، تملک دارایی افزوده شد و در سال گذشته هم در مجلس شورای اسلامی افزایش بودجه برای استان خراسان جنوبی توسط نمایندگان رقم خورد که در این راستا اولین استان بودیم و رشد بودجه داشتیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده در زمینه گازرسانی به استان‌های خراسان جنوبی، سیستان  و بلوچستان و جنوب کرمان گامی مثبت برداشته شد اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده اضافه شد که خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان باید اولویت گازرسانی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: وقتی قرار است مطلبی در بودجه اضافه شود برای رأی‌گیری به استان‌های خاص کار کمی مشکل است چون دیگر استان‌ها هم اعتراض دارند اما به هرحال بحث گازرسانی برای خراسان جنوبی، سیستان و جنوب کرمان با ۵۲ درصد آرا رقم خورد.

وی در زمینه اقدامات انجام شده درباره راه آهن بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ که در بودجه امسال رقم خورد و همیشه قفل شده بود این است که دولت از سال آینده دستش باز است در بخش فاینانس و اگر سرمایه گذار که ۵۰ درصد پروژه را باید انجام دهد راه‌آهن از کال شور گناباد کلنگ زنی شده و این پروژه چند هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید ۱۵ درصد پروژه چندین هزار میلیاردی راه‌آهن را بدهد، اظهار داشت: در مصوبه بودجه سال ۹۷ مقرر شد ۱۵ درصد از صندوق توسعه گذاشته شود و با این مصوبه قفل بزرگ پروژه برداشته شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: در حال حاضر وزارت راه در زمینه پروژه راه‌آهن در حال فاینانس است تا تعداد سرمایه گذار داخلی بیایند انجام دهند و تاکنون پیشرفت‌های خویی داشته اما پروژه سنگین و بزرگی است که مقرر شد از صندوق توسعه وام بگیرند و این صندوق برای پروژه راه آهن گام برداشته است.

وی درباره جزییات دیدار خود با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این دیدار در زمینه مشکلات آبرسانی روستاهای خراسان جنوبی وضعیت قنات‌ها مطرح شد و یکی از مشکلات این است بودجه‌ها کفافی برای تامین آب و آبرسانی برای ۴۸۰ روستا ندارد و چاه‌های کشاورزی هم خشک شده از سویی دیگر ۵ برابر کمبود آب سفره‌های زیر زمینی، روان آبها ناشی از باران، از دست می‌رود و این هزینه‌ها جدا از هزینه انتقال آب نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در این دیدار لاریجانی مطرح کرد طرح کارشناسی بنویسید تا در دیدار با رهبر معظم انقلاب مطرح شود و در صورت صلاحدید رهبری از اعتبارات صندوق توسعه ملی کمک شود، ما طرح کارشناسی در زمینه مباحث آبخیزداری مطرح کردیم و لاریجانی این طرح را به رهبری نشان دادند که مقرر شد ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی و آبخیزداری در کشور انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره اینکه در ابتدای سال برای بودجه برخی رسانه‌ها مطرح کردند همه اقتصاد دست دولت نیست گفت: این حرف نسنجیده و غیر کارشناسی است چون اگر نصف اقتصاد دست دولت نیست پس در دولت‌های قبل هم به همین صورت بوده و ۸۰ درصد امور اقتصادی به قوه مجریه برمی‌گردد و در زندگی روزمره هم قابل مشاهده است اما ای کاش همه این اقتصاد طبق قانون در دست مردم باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا